NLP EWOLUCJA
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-246-2175-0
Autor: Michał Podbielski
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: One Press

Wprowadzenie do książki

NLP EWOLUCJA

   Irytowało Cię kiedyś, że coś Ci nie wychodziło? Czy może pojawiła się kiedyś myśl: Kurcze, znowu źle? Często tak bywa, że gdy nabywamy jakichś umiejętności, chcielibyśmy, aby od razu wszystko wychodziło dobrze. Czasem nawet tak jest — wtedy inni powiedzą, że masz talent — nigdy im w to nie wierz. Nie zwalaj sukcesów na talent, przypisuj je sobie — bo to Twoje sukcesy, po prostu jesteś znacznie lepszy/a od innych.
   Niemniej najczęściej dojście do wspaniałych efektów przychodzi z czasem i z pracą. Pamiętam, jak uczyłem się jeździć samochodem. .. Po masie teorii siadłem w końcu za kierownicą, przekonany, że to przecież banalnie proste i że okażę się mistrzem kierownicy. Jeszcze nie wiedziałem, że tego nie potrafię... Kilka zgrzytów silnika przy zmianie biegów szybko sprowadziło mnie na ziemię, uświadamiając mi, że jednak nie potrafię. Jednak w miarę ćwiczeń i jazdy po placu szło mi to coraz lepiej. I co prawda musiałem się skupiać na zmianie biegów i na szybkości puszczania sprzęgła, i na całej masie innych rzeczy, ale gdy przykuwałem do tego uwagę, to wszystko mi wychodziło. Dopóki nie zagadałem się z instruktorem i silnik przypomniał nagłym zgaśnięciem, że muszę zwracać uwagę na to, co robię. Obecnie, mając prawo jazdy już od lat, kiedy siadam za kierownicą, po prostu wiem, że potrafię prowadzić samochód. Włączam radio, nucę sobie, rozmawiam z kimś, a auto jakby samo się prowadziło. Po prostu ręka wie, kiedy zmieniać biegi, stopy wiedzą, jak z nią współpracować, a uszy wiedzą, kiedy dać sygnał, bo już nawet na licznik prędkości nie muszę patrzeć.
   Pewnie też miałeś/aś podobne doświadczenia, przy nauce jazdy samochodem, rowerem, gry na instrumencie czy jakiejkolwiek innej umiejętności. Z tych najprostszych — weźmy chodzenie. Zapewne nie pamiętasz, jak się uczyłeś/aś chodzić, ale widząc małe dzieci, możesz sobie wyobrazić, że szło Ci podobnie. A teraz... Jak czę: zastanawiasz się nad tym, jak postawić kolejny krok?
   Otóż droga do perfekcji prowadzi przez kilka poziomów. W NI nazywamy je poziomami kompetencji:
1. Nieświadoma niekompetencja Jeszcze nie wiesz, że czegoś nie potrafisz
2. Świadoma niekompetencja Już wiesz, że czegoś nie potrafisz
3. Świadoma kompetencja Potrafisz, kiedy skupiasz na tym uwagę
4. Nieświadoma kompetencja Poziom mistrzów. Potrafisz i robisz to nieświadomie, bez zwracania na to uwagi.
   Mając już świadomość poziomów kompetencji, możesz dojść do wniosku, że ścieżka mistrzów wiedzie przez praktykę. Od podstaw nauki, poprzez poprawne i kontrolowane kroki, do mistrzostwa nieświadomego działania. A to znaczy, że im więcej czasu spędzisz na ćwiczeniach zawartych w tej książce, tym szybciej dojdziesz do perfekcji i tym większe posiądziesz umiejętności.

   Coś Ci zdradzę — to nie jest książka, którą czyta się od deski do deski z zapartym tchem i ogromnym wrażeniem, dochodząc potem do wniosku, że NLP jest wspaniałe i w końcu wie się, na czym to polega. Bo tutaj nie chodzi o to, by wiedzieć, tylko o to, by umieć. Tak więc możesz opuszczać ćwiczenia, nie wykonywać zadań, które Ci powierzam, i móc dumnie stwierdzić, że wiesz, o co chodzi, nie umiejąc i nie zmieniając w swoim życiu niczego. Ale... Możesz także przyłożyć się do ćwiczeń. Zrobić ich nawet więcej, niż założyłem.
   Wykonywać dokładnie każde polecenie. I zdobywać nowe, lepsze umiejętności. Nowe, lepsze cechy. I nowe, lepsze zachowania. Jednocześnie sprawiając, że całe Twoje życie osiągnie nowy, lepszy standard. Wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie, a ja nie będę Cię już więcej namawiać — w końcu kto by się przejmował, przecież tutaj chodzi tylko o Twoje życie. I choć nie wiem, który wybór bardziej Cię przyciąga i którego wyboru wolisz dokonać, proponuję wypowiedzieć go sobie na głos — tak aby nadać mu więcej mocy. Jak bardzo chcesz robić wszystkie ćwiczenia? Powiedz to teraz... Właśnie tak. I jeszcze napisz — znajdź cokolwiek do pisania i napisz to tutaj albo na jakimś innym kawałku papieru, który sobie zachowasz, bo to sprawi, że nadasz swojej decyzji jeszcze więcej mocy, a zakładając, że jest to dobra decyzja, pozwoli Ci to jeszcze szybciej się rozwijać, dzięki czemu błyskawicznie staniesz się osobą swoich marzeń...

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Michał Podbielski

 • Liczba stron: 

  320

 • Wymiary: 

  148×210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-246-2175-0

 • Rok wydania: 

  2009

Polecamy