Powrót Hafida
Wczytuję dane...
KOD: 83-85312-90-0
Autor: Og Mandino
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: Medium

Wprowadzenie do książki

Powrót Hafida. Największy kupiec świata część II

  Nieustannie wzrusza mnie różnorodność czytelników, na których życie wywarła wpływ opowieść o tym, jak dziesięć zwojów pergaminu, zawierających receptę na sukces i szczęście, dostało się do rąk śmiałego wielbłądnika, po tym jak pewnego wieczoru przypadkowo odwiedził stajenkę w Betlejem.
   Skazańcy piszą do mnie z więzienia, że umieją na pamięć każde słowo z zaczytanych egzemplarzy Kupca, narkomani i alkoholicy, pacjenci oddziałów odwykowych wyznają, że sypiają z książką pod poduszką, pięciuset dyrektorów „Fortune" rozdało tysiące egzemplarzy swoim podwładnym, a takie gwiazdy estrady jak Johnny Cash i Michael Jackson ciągle sławią ją w swoich piosenkach.
  Człowiekowi, który nie wyobrażał sobie nawet, by ktokolwiek kiedykolwiek przeczytał jego literackie próby (może z wyjątkiem najbliższej rodziny) trudno przyjąć do wiadomości, że do dzisiaj sprzedano ponad 9 000 000 egzemplarzy   Największego kupca świata, przełożonego na siedemnaście języków, i że książka ta stała się bestsellerem wszechczasów dla handlowców na całym świecić.
   Nieraz otrzymywałem listy sugerujące, że powinienem napisać dalszy ciąg tej najlepiej sprzedającej się przez ostatnie dwadzieścia lat opowieści, skoro nie wycofałem się z czynnego życia, jak mój literacki bohater. Od czasu gdy Kupiec po raz pierwszy ujrzał światło dzienne, napisałem dwanaście książek i nadal podróżuję po świecie, wygłaszając przed szeroką publicznością, składającą się z przyjaciół Największego kupca, prelekcje na temat osiągania sukcesu.
   Z początku byłem przeciwny pomysłowi wywołania mojego kupca na bis. Książka całkowicie zmieniła życie moje i mojej rodziny, nie chciałem tworzyć dalszego ciągu, który mógłby osłabić wymowę pierwowzoru lub wręcz mu zaszkodzić.     Ponadto, zakładając, że dla mojego bohatera - podobnie jak dla mnie -upłynęło dwadzieścia lat, Hafid musiałby mieć co najmniej sześćdziesiątkę, a nie bardzo wiedziałem, co mógłbym zrobić z takim dziadkiem. Aż pewnego ranka podczas lotu do Lizbony, gdzie miałem przewodniczyć dorocznemu spotkaniu najlepszych pracowników North American Company, zdałem sobie sprawę, że jestem o kilka lat starszy od Hafida, a przecież ciągle piszę i podróżuję po świecie z prelekcjami, udzielam wywiadów w radiu i telewizji, nie mówiąc już o tym, że nadal potrafię wyrzucić piłkę golfową na ponad 250 jardów. Skoro ja mogę jeszcze pracować i osiągać sukcesy, może także i on! Wtedy właśnie zdecydowałem, że największy kupiec świata znów ujrzy światło dzienne.
   Bez względu na to, czy jesteś starym przyjacielem Hafida, czy spotykasz go po raz pierwszy, witam Cię z miłością. Czytaj i raduj się... i oby zawarte tu słowa i myśli uczyniły lżejszym brzemię, które dźwigasz, i oświetlały Twe ścieżki, podobnie jak poprzednia książka.

Scottsdale, Arizona

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Og Mandino

 • Tytuł oryginału: 

  The Greatest Salesman in the World, Part 2: The End of the Story

 • Liczba stron: 

  149

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-85312-90-0

 • Tłumacz: 

  Irena Stąpor

 • Rok wydania: 

  1994

Polecamy