Myśl i działaj jak najlepsi
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7649-074-8
Autor: Bartosz Buśkiewicz
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 11.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Myśl i działaj jak najlepsi

    Jeśli czytasz te słowa, to znaczy, że chcesz od życia czegoś więcej. W ciągu ostatnich paru lat obserwowałem rozwój rynku wydawniczego i szkoleniowego związanego z tematyką motywacji, biznesu i samorozwoju. Obecnie niemożliwe jest zapoznanie się z wszystkimi dobrymi pozycjami w dość krótkim czasie. Dlatego napisałem książkę Myśl i działaj jak najlepsi, która jest zbiorem tego wszystkiego, co jest na rynku najlepsze. Przedstawiam ci w niej sylwetki 25 ludzi, którzy odnieśli sukces w swoich branżach i w życiu, ich pomysły i wskazówki. Większość zaczynała od zera, lecz wykorzystała odpowiednie zasoby, które pozwoliły im osiągnąć sukces. W rozdziale pierwszym piszę jak ze zmartwieniami radziły sobie znane osoby. W rozdziale drugim przedstawiam metody bogacenia się i wyznaczania celów. W trzecim skoncentrowałem się na rozwoju duchowym. Przedstawiam metody i pomysły, które zbliżą cię do sukcesu. Od ciebie zależy, czy je wykorzystasz, czy nie. Wiedz, że jesteś w lepszej sytuacji, niż większość z ludzi przedstawionych w książce Myśl i działaj jak najlepsi, co sam dostrzeżesz czytając o ciężkich próbach, jakie musieli oni przejść. Wybrałem osoby, z których biograf ami nie zetknąłem się w większości opracowań. Wybrałem też osoby z różnych branż i reprezentujące różne postawy. To ty masz zdecydować, która z nich najbardziej do ciebie przemawia. Książka Myśl i działaj jak najlepsi jest tylko zasygnalizowaniem pewnych postaw i pomysłów. Jeżeli zainspirują cię myśli Thoreau, to prawdziwa droga dopiero przed tobą - zapoznanie się z całą jego twórczością i próba wykorzystania tego w życiu. Poprzez przedstawienie sylwetek i f lozof i tych osób, daję ci możliwość wejścia na głębszy poziom. To jest ten pierwszy krok, który musisz postawić, aby dojść tam, gdzie pragniesz się znaleźć. Aby ci to pomogło i obyś się tam znalazł. Tego ci życzę i trzymam za ciebie kciuki!

   Richard Bandler jest chodzącą legendą. Wraz z Johnem Grinderem byli pierwszymi twórcami neurolingwistyki (NLP) i zdołali stworzyć filozofię życia, która pomogła ogromnej rzeszy ludzi wyleczyć się ze swoich lęków, lepiej komunikować z innymi oraz wykorzystywać ją w życiu codziennym. Metody opracowane przez Bandlera były i są stosowane w leczeniu uzależnień i innych schorzeń. Bandler odkrył, że mózg uczy się szybko, dlatego jego terapie trwają kilka minut, zamiast wielogodzinnych sesji. Największą wartością, jaką stworzyło NLP jest odkrycie tego, że każdy może powtórzyć czyjś sukces. Twórcy NLP odkryli, że ludzie, którzy odnieśli sukces w swoich dziedzinach, opierali się na podobnym zbiorze cech i działań, które można naśladować. Wzorowanie się na innych osobach nazywa się w NLP modelowaniem. Poza rozwojem neurolingwistyki, Bandler zasłynął także jako wybitny sprzedawca, który w okresie kryzysu paliwowego sprzedawał więcej paliwożernych cadillaców, niż zdołała wówczas sprzedać Toyota ze swoimi ekonomicznymi samochodami. Zawdzięczał to swojej charyzmie i umiejętnym wykorzystaniu technik NLP w sprzedaży. Obecnie NLP kojarzone jest z metodami manipulacji i w wielu przypadkach różni się od pierwowzoru, dlatego należy oprzeć się na „starej” szkole, jaką prezentuje Richard Bandler, John Grinder i jego współpracownicy. Bandler jest zwolennikiem szybkiego działania.
   Zgodnie z jego słowami nie należy żyć według zasady „kiedyś będziemy się z tego śmiać”, lecz należy śmiać się już teraz. Bandler udowodnił, że można stworzyć lepszą alternatywę dla tradycyjnego leczenia fobii i dzięki zastosowaniu NLP w życiu codziennym znacznie je ulepszyć.

    Dale Carnegie, podobnie jak wiele osób przedstawionych w tej książce, przeszedł długą drogę, aby osiągnąć sukces. Pochodził z farmerskiej rodziny, po przeniesieniu się do miasta w 1909 r., zarabiał sprzedając żarówki. Nienawidził swojej pracy, która ledwo pozwalała mu na przeżycie, noclegów w pokojach pełnych karaluchów i podłych restauracji, w których jadał. Brakowało mu perspektyw na lepsze jutro. Młody Carnegie już w szkole postawił sobie cel – pisanie książek. Porzucił znienawidzone zajęcie i rozpoczął edukację w kolegium nauczycielskim, dzięki któremu rozpoczął pracę jako nauczyciel na kursach dla dorosłych. Mimo starań, nie został przyjęty na lepsze posady uniwersyteckie. Jednakże wyszło mu to na dobre. Praca nauczyciela pozwoliła mu pozbyć się nieśmiałości oraz rozwinąć zdolności jasnego przemawiania i pomocy innym ludziom. Jego uczniowie czynili szybkie postępy, lecz brak im było umiejętności nawiązywania dobrych kontaktów z ludźmi. To skłoniło Carnegiego do napisania pierwszej książki pt. „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”, która szybko stała się bestsellerem. Kolejną trudnością, z jaką zmagali się jego słuchacze, był brak metod, pozwalających radzić sobie ze zmartwieniami. W ten sposób powstała książka „Jak przestać się martwić i zacząć żyć”, która stała się również bestsellerem. Carnegie zdołał pomóc bezpośrednio i pośrednio ogromnej ilości ludzi.
    Jego metody, opracowane i przetestowane wiele lat temu, nie straciły na aktualności. Dzięki własnemu uporowi i determinacji, z biedaka, został szanowanym pisarzem i zdołał zrealizować swoje dziecięce marzenia. Carnegie działał wiele na rzecz poprawy jakości pracy i obsługi w biznesie. W tym celu w 1912 r. założył fundację swojego imienia, która działa dzisiaj z powodzeniem w 80 krajach, pomagając firmom w rozwoju ich pracowników. Carnegie zwracał uwagę na to, aby cieszyć się dniem dzisiejszym, a odcinać od tego, co było wczoraj i tego, co będzie jutro.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Bartosz Buśkiewicz

 • Liczba stron: 

  96

 • Wymiary: 

  120x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7649-074-8

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy