Noni Owoc Zdrowia
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-472-8
Autor: Jacek Skarbek
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Noni Owoc zdrowia

   Współczesna medycyna może się poszczycić wieloma wspaniałymi osiągnięciami. Możliwości najnowszych technik operacyjnych, diagnostycznych, coraz nowsze generacje leków chemicznych przekraczają często nasze najśmielsze wyobrażenia. Czy te fakty spowodowały, że jesteśmy zdrowsi? Czujemy się szczęśliwsi? Mniej cierpimy lub mniej chorujemy? Odpowiedź jest zdecydowanie negatywna.
   Jak więc dbać o zdrowie i jak najskuteczniej się leczyć, by rezultaty jatrogenne kuracji nie powodowały kolejnych cierpień zarówno fizycznych, jak i psychicznych? Odpowiedzmy na to najprościej. Należy żyć zgodnie z prawami natury oraz stosować takie metody leczenia, które widzą organizm człowieka całościowo i traktują go indywidualnie w określonych uwarunkowaniach geograficzno-społecznych.
   Do wielu metod, które podlegają tym kryteriom należy ziołolecznictwo. W tym przypadku bardzo często odwołujemy się do postępowania znanego już od początku istnienia ludzkości. Lecznicze wpływy roślin na człowieka opisywane są bowiem w najstarszych znanych ludziom księgach. Ich działanie potwierdzono wielokrotnie w praktyce, co dla dzisiejszej wiedzy jest niezrozumiałe, lecz w dawnych czasach było bardzo dobrze znane wąskiej grupie osób (szamani, kapłani). Dzieje się tak dlatego, że współczesna nauka, najczęściej wybiórczo, zajmuje się jednym składnikiem danej rośliny i czyni go odpowiedzialnym za skuteczne leczenie jakiegoś schorzenia. Wiadomo przecież, że w skład roślin wchodzą zarówno związki toksyczne, jak i te, które są niezbędne dla żywego organizmu. Działanie lecznicze takiej rośliny zależy od wszystkich jej składników.
   Stwierdzenie to dotyczy także opisanej w tej książeczce noni (łac. morinda citrifolia). Rośnie ona na Polinezji i Hawajach. „Przypadkowo” odkryta, znana tubylcom od wieków, okazała się, ze względu na zawartość swoich składników, „bombą proteinową i enzymatyczną” - jak pisze autor. Tak bogaty zestaw składników noni powoduje wielokierunkowe jej oddziaływanie na układ immunologiczny, przemianę materii czy sferę psychiczną. Działa ona także przeciwzapalnie i przeciwbólowo.
   Lektura książki Noni Owoc zdrowia, szczegółowo omawiająca historię „odkrycia” noni, jej skład, działanie, a także badania naukowe nad nią prowadzone, powinna zachęcić czytelników do jej stosowania.

Dr n. medycznych Stanisław Jędrzejczyk

   Książka Noni Owoc zdrowia nie jest jeszcze jedną pozycją opisującąnastępną„wspaniałą” roślinę, których już tak dużo poznaliśmy. Jest to książka o nadziei, jednak nie o bezpodstawnej nadziei, lecz o podpartej (nielicznymi jeszcze) wynikami badań naukowych oraz praktycznymi doświadczeniami tysięcy ludzi, którzy dzięki opisanej tu roślinie odzyskali zdrowie i związaną z nim radość i jakość życia. Noni Owoc zdrowia to książka o wyjątkowej roślinie. Na całym świecie niewiele jest rzeczy tak bardzo przyczyniających się do zdrowia człowieka jak noni - owoc wysp południowego morza.
   Morinda citrifolia rośnie na prawie całym obszarze Pacyfiku i wszędzie tam stosowana jest przez tubylców jako bardzo skuteczne lekarstwo. Lekarze, szamani oraz zwykli ludzie wykorzystują każdą jej część, począwszy od korzeni aż do kwiatów.
   Roślina ta dawała im i daje w dalszym ciągu pożywienie i zdrowie. Jest faktem, iż w momencie przybycia na wyspy w 1778 roku ich odkrywcy, kapitana Cooka, mieszkańcy Polinezji cieszyli się dobrym zdrowiem. Kahunowie, miejscowi uzdrowiciele i magowie, dawali sobie wówczas o wiele lepiej radę - terapeutycznie i diagnostycznie - ze sporadycznie występującymi przypadkami chorób i urazów niż ich uczeni koledzy z zachodniego świata - lekarze.
   Noni jest rzeczywiście podarunkiem natury i nikt, kto znajduje się na drodze do własnego zdrowia, nie powinien jej przeoczyć. Pomogła już tysiącom ludzi na całym świecie w odzyskaniu fizycznej sprawności. Od setek lat odmładzała i uwalniała ich od różnych chorób. Dzisiaj zaskakuje lekarzy oraz terapeutów swymi różnorodnymi możliwościami zdrowotnych zastosowań.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Jacek Skarbek

 • Liczba stron: 

  168

 • Wymiary: 

  165x175

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-472-8

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...