Wczytuję dane...
KOD: 978-83-63773-80-9
Autor: Bob Doyle
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788363773809
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Studio Emka

Wprowadzenie do książki

Rób to co kochasz a znajdziesz w sobie siłę

  W maju 2005 roku w pokoju hotelowym w Austin w Teksasie odebrałem telefon od kobiety, która przedstawiła się jako Rhonda Byme, producentka telewizyjna z Australii. Powiedziała, że pracuje nad filmem o prawie przyciągania.
  W tamtym czasie od około trzech lat uczyłem prawa przyciągania w ramach mojego programu internetowego „Bogactwo, które nie mieści się w głowie" („Wealth Beyond Reason") i zyskałem reputację nauczyciela, który wykłada te zasady jasno i praktycznie. Pani Byme powiedziała mi, że jest pod wielkim wrażeniem mojego sposobu nauczania prawa przyciągania i chciałaby, abym wziął udział w jej filmie pod tytułem Sekret.
   Wcześniej już kilka innych osób zgłaszało się do mnie z propozycją udziału w ich ambitnym projekcie kinowym lub telewizyjnym. Szczerze mówiąc, byłem już trochę znużony takimi ofertami, ponieważ praktycznie żaden z tych projektów nigdy nie ruszył z miejsca. Więc chociaż uprzejmie wysłuchałem pani   Byme, miałem poważne wątpliwości, czyjej projekt kiedykolwiek ujrzy światło dzienne.
   Dopóki nie zaproponowała, abym zobaczył w internecie roboczy „zwiastun" filmu. Powiedziałem, że z przyjemnością rzucę okiem.
   Spodziewałem się jakiejś prezentacji slajdów, jakie widziałem już wiele razy wcześniej. Zobaczyłem jednak pierwszorzędny zwiastun kinowy o jakości produkcji z Hollywood, z rewelacyjną muzyką.
   To był realny projekt... a ja chciałem wziąć w nim udział.
   Dwa lata później Sekret rozszedł się lotem błyskawicy najpierw w internecie, a potem na płytach DVD i w formie książki. Nie raz, a dwa razy był głównym tematem programu telewizyjnego Oprah Winfrey. O Sekrecie zrobiło się głośno na całym świecie, a prawo przyciągania stało się największym przebojem w branży rozwoju osobistego.
   Na wielu płaszczyznach było to dobre, ale miało też swoje wady. Wykorzystując modę na prawo przyciągania, wiele osób zaczęło przedstawiać siebie jako ekspertów i oferować produkty i programy oparte na najprostszych zasadach prawa przyciągania. Slogany, takie jak „Podobne przyciąga podobne" i „To, na czym się koncentrujesz, rośnie", stały się popularnymi definicjami prawa przyciągania - i chociaż prawo przyciągania może się przejawiać w ten sposób, to twierdzenia te nie dają całego obrazu. Błędne rozumienie prawa przyciągania ostatecznie doprowadziło wiele osób do frustracji i rozczarowania.
   Chociaż Sekret spotkał się głównie z entuzjazmem w branży rozwoju osobistego, przeważająca część społeczeństwa wcale nie kwapiła się do przyjęcia zasad wyłożonych w filmie. Częściowo wynikało to z faktu, że film trwał tylko około dziewięćdziesiąt minut i oczywiście nie mógł wyłożyć wszystkich istotnych elementów tak złożonej koncepcji. Niektórzy po obejrzeniu Sekretu mieli potężne przeżycie „aha" i szybko zaczęli dokonywać wielkich zmian w swoim życiu, inni osiągali tylko mierne rezultaty, a jeszcze inni całkiem odrzucili koncepcję, że „możemy sami tworzyć swoje życie".
   Wkrótce skończył się miesiąc miodowy i więcej czasu musiałem poświęcać na korygowanie błędnych przekonań na temat przesłania Sekretu niż na tworzenie nowego materiału dla moich słuchaczy. Sądzę jednak, że dobrze się stało. Nic dziwnego, że wiele osób odrzuca takie idee, jak te przedstawione w filmie. Przecież doświadczenie większości wcale nie potwierdza, że „możemy robić to, co chcemy, być tym, kim chcemy, i mieć wszystko, czego pragniemy", a w istocie wskazuje na coś zupełnie przeciwnego.
  Ma to swoją przyczynę - solidną, naukową przyczynę, której wyjaśnienie zawiera prawo przyciągania. Jak na ironię, prawo przyciągania potrafi dogłębnie wyjaśnić, dlaczego dany człowiek ma w swoim życiu wszelkie dowody, których potrzebuje, aby „udowodnić" fałszywość prawa przyciągania!
   Minęło sześć lat od publikacji mojej pierwszej książki Bogactwo, które nie mieści się w głowie, poprzedzającej o trzy lata premierę Sekretu. Ponieważ Sekret odniósł tak fenomenalny sukces, a rynek został zalany przez ogromną masę materiałów na temat prawa przyciągania - z których znaczna część obejmowała tylko niewielki ułamek całej historii i w rezultacie nie mogła odmienić życia w istotny sposób - ludzie mają już po prostu dość słuchania o prawie przyciągania.
   Niektórzy próbowali różnych programów, ale bez skutku. Niekiedy ich sytuacja jeszcze się pogarszała. I znowu, jest pewna przyczyna tego stanu rzeczy, ale jeśli nie masz wszystkich informacji, zaczynasz się gubić i przeżywać frustrację. Nic dziwnego, że ludzie machają ręką na prawo przyciągania lub uznają je za jakiś wymysł.
  Jednym z moich celów w tej książce było bezpośrednie odniesienie się do wszystkich zastrzeżeń, pytań i komentarzy, jakie pojawiły się od premiery Sekretu. Nie napisałem jej, aby bronić filmu ani prawa przyciągania, bo one nie potrzebują obrony. Postanowiłem odpowiedzieć na całkowicie uzasadnione pytania, naturalnie pojawiające się u ludzi, którzy próbują się zmierzyć z tak nowatorską i radykalną koncepcją.
   Z wielką pasją uczę prawdy o prawie przyciągania, ponieważ prawo to radykalnie odmieniło moje życie, a przez lata widziałem, jak odmieniało życie niezliczonej rzeszy innych osób. Chciałbym, aby ludzie żyli z pasją, w dostatku i dobrobycie, i głęboko wierzę, że pełne zrozumienie prawa przyciągania może to ułatwić tym, którym teraz gorzej się powodzi. Czy absolutnie konieczne jest zrozumienie prawa przyciągania, aby móc prowadzić życie dające satysfakcję? Zdecydowanie nie. Wiele osób żyje pełnią życia bez żadnej wiedzy o energetycznej naturze wszechświata, o mocy swoich myśli czy o prawie przyciągania. I znowu, jest pewien powód, dlaczego tak się dzieje.
   W tej książce odpowiadam na częste pytania na temat prawa przyciągania i świadomego kształtowania swojego życia. Nie używam mistycznego języka New Agę. Mam nadzieję, że każdy czytelnik z dowolnym wykształceniem będzie mógł łatwo zrozumieć wyłożone w niej zasady, a co ważniejsze - będzie potrafił zastosować je w swoim życiu i zacznie spełniać swoje marzenia.
   Oczywiście, trzeba działać. Każdy z nas prowadzi energetyczny taniec z resztą wszechświata, którego jesteśmy częścią. Prawo przyciągania zawsze działa - jesteśmy w nieustannej interakcji z resztą wszechświata na poziomie energetycznym. Każda nasza myśl czymś skutkuje. Jednak najbardziej istotne zmiany wynikają z naszego działania. Niech lektura tej książki stanie się pierwszym krokiem do zrozumienia cudu ludzkiego doświadczenia. Zacznij z całą mocą kształtować to dzieło sztuki, jakim jest twoje życie!

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Bob Doyle

 • Tytuł oryginału: 

  Follow Your Passion, Find Your Power: Everything You Need to Know about the Law of Attraction

 • Liczba stron: 

  204

 • Wymiary: 

  135x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-63773-80-9

 • Tłumacz: 

  Witold Turopolski

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...