Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7534-088-4
Autor: Rhonda Byrne
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Nowa Proza

Wprowadzenie do książki

Sekret Rhonda Byrne

  Rok temu zawalił się wokół mnie cały świat. Byłam wyczerpana pracą, zmarł mój ojciec, a relacje ze współpracownikami i bliskimi nie przedstawiały się najlepiej. Nie wiedziałam wtedy, że z rozpaczy, jaka mnie ogarnęła, zrodzi się najwspanialszy dar.

   Najpierw przed oczami mignął mi Wielki Sekret - Sekret udanego życia. Dostrzegłam go w liczącej sto lat książce, którą dostałam od swojej córki Hayley. Potem zaczęłam tropić Sekret w minionych wiekach. Nie mogłam uwierzyć, że znało go tylu ludzi. Były to największe postaci w historii: Platon, Szekspir, Newton, Hugo, Beetho-ven, Lincoln, Emmcrson, Edison, Einstein.

  Pełna zdumienia, pytałam: „Dlaczego Sekretu nie znają wszyscy?". Palące pragnienie, by podzielić się nim ze światem, pochłaniało mnie, zaczęłam więc szukać żyjących współcześnie ludzi, którzy znają Sekret.

   Ujawniali się jeden po drugim. Stałam się magnesem: gdy tylko przystąpiłam do poszukiwań, zaczęłam przyciągać kolejnych żyjących mistrzów. Kiedy odkrywałam jednego nauczyciela, stanowił on ogniwo następnego, jak w idealnym łańcuchu. Jeśli zbaczałam na fałszywy szlak, pojawiało się coś, co skupiało moją uwagę, i dzięki temu pojawiał się następny wielki nauczyciel. Jeśli „przypadkowo" wkroczyłam na błędny trop podczas poszukiwań internetowych, natychmiast pojawiała się jakaś istotna informacja. W ciągu kilku tygodni wytropiłam ślady Sekretu w minionych wiekach i odkryłam jego współczesnych wyznawców.

   Zaczęła mnie prześladować wizja przedstawiania Sekretu całemu światu na filmie; przez następne dwa miesiące moja ekipa filmowa i telewizyjna uczyła się Sekretu. Musiał go znać każdy członek zespołu, ponieważ bez tej wiedzy nasze zamierzenie nie zostałoby zrealizowane.

   Nie zapewniliśmy sobie współpracy ani jednego nauczyciela, ale znaliśmy Sekret, tak więc kierowana niezachwianą wiarą poleciałam z Australii do Stanów Zjednoczonych, gdzie działa większość nauczycieli. Ekipa sfilmowała pięćdziesięciu pięciu spośród największych nauczycieli na terenie Stanów, co dało sto dwadzieścia godzin materiału filmowego. Bezustannie, niemal z każdym krokiem i oddechem wykorzystywaliśmy Sekret, by stworzyć Sekret. Dosłownie przyciągaliśmy do siebie wszystko i wszystkich. Osiem miesięcy później nastąpiła premiera filmu.

   Gdy obiegał świat, zaczęły napływać relacje o cudach: ludzie pisali o uwolnieniu się od chronicznego bólu, depresji i chorób, o tym, że po raz pierwszy po jakimś wypadku stanęli na nogi, a nawet podnosili się z łoża śmierci. Otrzymaliśmy tysiące relacji o tym, jak Sekret pozwolił zdobyć: ogromny majątek, a w skrzynkach na listy pojawiły się nieoczekiwane przekazy pieniężne. Ludzie posługiwali się Sekretem, by zdobyć wymarzony dom, partnera życiowego, samochód, etat i awans, nie mówiąc już o tym, że wiele firm i przedsiębiorstw przeżyło odrodzenie w ciągu kilku dni po zastosowaniu Sekretu. Poznaliśmy wzruszające historie o zakłóconych relacjach z dziećmi i odzyskaniu harmonii rodzinnej dzięki Sekretowi.

   Bohaterami najwspanialszych historii, jakie otrzymaliśmy, były dzieci wykorzystujące Sekret, by przyciągnąć to, czego pragnęły, na przykład dobre stopnie i przyjaciół. Sekret zainspirował lekarzy do dzielenia się ową upragnioną wiedzą z pacjentami; uniwersytety i szkoły do dzielenia się nią z uczniami; kluby fitness - z klientami; kościoły wszelkich wyznań i centra duchowe - z kongregacjami. W domach na całym świecie odbywają się przyjęcia spod znaku Sekretu, gdzie ludzie dzielą się wiedzą o nim z bliskimi i rodzinami. Sekret służy przyciąganiu wszelkiego rodzaju rzeczy - począwszy od jedynego w swoim rodzaju piórka, a skończywszy na milionach dolarów. Wszystko to zaczęło się w ciągu kilku miesięcy po premierze filmu.

   Celem, jaki pragnęłam osiągnąć, realizując Sekret, było - i jest -sprawienie radości miliardom ludzi na całym świecie. Nasza ekipa otrzymuje tego dowody każdego dnia - dostajemy listy od czytelników wszelkich narodowości i ras, w każdym wieku. Wyrażają oni wdzięczność za radość będącą owocem Sekretu. Nie ma ani jednej rzeczy, jakiej nie mógłbyś osiągnąć, posługując się wiedzą o nim. To bez znaczenia, kim jesteś czy gdzie się znajdujesz - Sekret może dać Ci wszystko, co tylko zechcesz.

   W książce tej przedstawiam dwudziestu czterech niezwykłych nauczycieli. Ich słowa zostały utrwalone na filmie, w różnych miejscach Stanów Zjednoczonych i w różnych okresach, a jednak wszystkie są wypowiadane jednym głosem. Książka zawiera opinie nauczycieli Sekretu, ale także cudowne historie jego działania. Dzielę się z czytelnikiem wszystkim, czego się nauczyłam, i podsuwam mu ścieżki, cenne informacje i skróty, które pozwolą każdemu żyć życiem jego marzeń.

  Zauważycie, że zaimek „Ty" pisany jest wielką literą. Robiłam to, kierując się pragnieniem, byś Ty, Czytelniku, czuł i wiedział, że napisałam tę książkę właśnie dla Ciebie. Zwracam się do Ciebie osobiście, kiedy mówię: „Ty". Chcę, byś poczuł związek z tym, co zawarto na tych stronicach, ponieważ Sekret został stworzony dla Ciebie.

  Podróżując po tych kartkach i ucząc się Sekretu, dowiesz się, jak robić i mieć wszystko, czego zapragniesz, i jak być tym, kim zapragniesz. Poznasz wspaniałe życie, które Cię czeka.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Rhonda Byrne

 • Tytuł oryginału: 

  The Secret

 • Liczba stron: 

  201

 • Wymiary: 

  140x180

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-7534-088-4

 • Tłumacz: 

  Jan Kabat

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...