Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8087-499-2
Autor: Elisabeth Kübler-Ross
EAN: 9788380874992
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Laurum

Wprowadzenie do książki

Śmierć Ostatni etap rozwoju

   Śmierć zawsze z nami była i zawsze przy nas będzie. Jest nieodłącznym towarzyszem ludzkiej egzystencji i zawsze stanowiła przedmiot naszego głębokiego niepokoju. Od zarania dziejów rodzaju ludzkiego umysł człowieka był zaprzątnięty śmiercią i poszukiwał odpowiedzi, która wyjaśniłaby jej tajemnicę, ponieważ klucz do zagadki śmierci otwiera drzwi życia.
     W dawnych czasach ludzie umierali w liczbach trudnych dla nas do ogarnięcia, jako nieszczęsne ofiary wojen i epidemii. Samo życie było kwestią przeznaczenia, a śmierć - strasznym i budzącym przerażenie wrogiem, który powala jednakowo bogatego i biednego, dobrego i złego. Myśliciele, ludzie bogobojni oraz przedstawiciele Oświecenia pisali książki o śmierci. Starali się obedrzeć ją z tajemniczości i grozy poprzez jej studiowanie. Próbowali odkryć jej znaczenie w życiu człowieka. Wyjaśniając sens śmierci, jednocześnie wnosili wkład w rozumienie wartości życia.
    Obecnie, kiedy ludzkość jest otoczona przez śmierć i zniszczenie w stopniu dotąd niespotykanym, zasadniczej wagi nabiera analizowanie zagadnienia śmierci i podejmowanie prób zrozumienia jej prawdziwego znaczenia.
   Dla tych, którzy poszukują odpowiedzi na pytania związane ze śmiercią, jest ona siłą niezwykle twórczą. Myśli i rozważania o śmierci mogą rodzić najwyższe wartości duchowe.

     W książce Śmierć Ostatni etap rozwoju podjęto próbę przybliżenia czytelnikowi niektórych aspektów śmierci i umierania oraz spojrzenia innych ludzi, kultur, religii i filozofii. Mam nadzieję, że z każdej strony będzie wypływała jedna myśl, a mianowicie, że wszyscy ludzie są do siebie w gruncie rzeczy podobni: podzielają te same obawy i strach przed nadejściem śmierci. Wszyscy jesteśmy śmiertelnymi maluczkimi istotami, które mogłyby sobie wzajemnie pomóc, gdyby odważyły się okazać troskę o innych, trochę współczucia i - co nie mniej ważne - gdyby przestały osądzać innych i spróbowały dowiedzieć się, dlaczego ludzie zachowują się tak, i nie inaczej w trudnych sytuacjach. Żebyśmy byli w stanie tego dokonać, musimy dobrze zrozumieć nie tylko ludzkie (ogólne) postępowanie, lecz również jego kulturowe i religijne tło.
   Wybiegając myślą w przyszłe dziesięciolecia, możemy zobaczyć nastanie jednego wszechświata, jednej ludzkości i jednej religii, która jednoczy nas wszystkich w pokojowym świecie. Od każdego z was zależy położenie podwalin pod to przyszłe pokolenie poprzez podjęcie próby zrozumienia i otoczenia opieką! waszych braci ludzi, niezależnie od ich wyznania, koloru skóry czy światopoglądu. Poprzez zrozumienie, że wszystkich nas czeka to samo przeznaczenie - że tak samo pewny jak to, że żyjemy jest fakt, iż umrzemy - możemy dojść do zrozumienia, że w życiu również powinniśmy stanowić jedność - świadomi i dumni z naszych różnic, a jednocześnie w pełni świadomi, że w naszym człowieczeństwie wszyscy jesteśmy do siebie podobni.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Elisabeth Kübler-Ross

 • Tytuł oryginału: 

  Death: The Final Stage of Growth

 • Liczba stron: 

  264

 • Wymiary: 

  158x233

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-8087-499-2

 • Tłumacz: 

  Katarzyna Sobiepanek-Szczęsna

 • Rok wydania: 

  2008

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...