Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-647-0
Autor: Mark Stavish
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Strzeżone sekrety alchemii

Skuteczne eliksiry, uzdrawiające energie i naturalna magia

   Jeśli potrafisz zaparzyć dzbanek kawy, możesz podjąć się laboratoryjnej pracy, opisanej skrupulatnie w Strzeżonych sekretach alchemii. Jeśli stać cię na to, aby za stosunkowo niewielką kwotę zakupić egzemplarz tej publikacji, poradzisz sobie ze zgromadzeniem narzędzi do wykonywania eksperymentów. A jeżeli prostota ukazanych tutaj eksperymentów wzbudzi w tobie podejrzenie, że takie działania nie są odkrywcze, mimo wszystko przygotuj się, proszę, na wielką podróż!
    Książka Strzeżone sekrety alchemii ma charakter pozytywnej rozprawy, wypełnionej akceptacją, lecz zawiera również negacje: żadnych przyrzeczeń, żadnych tajemnic, żadnego guru, żadnego mistrza, żadnych ograniczeń wyobraźni i wolności. Żadnych zapewnień - z wyjątkiem jednego: brak wysiłku, brak rezultatu. Publikacja Marka jest odpowiednia dla współczesnego studenta. Kryje bowiem w sobie cały ładunek przeobrażeń, którym cechowało się klasyczne dzieło Brata Alberta The Alchemists Handbook z 1961 roku. Jednak w przeciwieństwie do tego wspaniałego, skromnego podręcznika, odkrywa przed nami alchemiczne prawdy, a jednocześnie zaspokaja potrzebę szybkich rozwiązań, tak charakterystyczną dla naszej kultury. Tu wszystko zostało przystosowane do dzisiejszych czasów. Każda osoba wykazująca trochę zainteresowania, entuzjazmu i wysiłku może zatem skorzystać z tego przekazu.
    Niniejsza książka stanowi narzędzie do osobistej transmutacji. Jej styl i format harmonizują ze współczesnymi realiami, co ułatwia rozpoczęcie działań alchemicznych. Wcześniejsze publikacje nie miały takiego charakteru. Piszę o tym z największym szacunkiem wobec nauczycieli, którzy uprzednio podążali identyczną ścieżką. Bez ich wysiłków nie byłoby możliwe szersze otworzenie drzwi do Świątyni Alchemii.

  Przy czytaniu książki Strzeżone sekrety alchemii, pamiętaj o zasadzie „spiesz się powoli”. Choćby nieznaczne, regularne działanie jest lepszym rozwiązaniem niż intensywna praca wykonana pospiesznie i bez systematyczności.    Gdy będziesz przeprowadzać eksperymenty opisane w Strzeżonych sekretach alchemii, znajduj czas na modlitwę i medytację. Staraj się nie postrzegać tej publikacji jako książki. Traktuj ją niczym zapis rozmowy z przyjacielem, który wspiera cię w twojej osobistej pracy. A jeśli stworzysz własne laboratorium, umieść w nim mały wizerunek Thota, Hermesa, Flamela, St. Germaina bądź innego znaczącego alchemika, i wyobrażaj sobie, że właśnie ta osoba przekazuje ci treść tu zaprezentowaną. Niech medytacje wnikają głęboko do twojej świadomości, abyś mógł się obudzić i odkryć, że znajdujesz się w towarzystwie     Wewnętrznego Mistrza. Oby te słowa zbliżyły cię do takiego stanu podczas alchemicznej podróży i oby każdy z czytających wiedział, że pewnego dnia stanie się w sercu Kamieniem Filozoficznym. Niech was Bóg błogosławi.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Mark Stavish

 • Tytuł oryginału: 

  The Path of Alchemy: Energetic Healing & the World of Natural Magic

 • Liczba stron: 

  248

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-647-0

 • Tłumacz: 

  Dariusz Rudziński

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...