Wczytuję dane...
KOD: 83-7377-198-0
Autor: Piotr Janczewski
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Jasnowidzenie nigdy się tego nie dowiemy zanim nie odważymy się spróbować

   Istnieje w naszym życiu inteligentna siła, przekazująca nam informacje i wspierająca nas na życiowych ścieżkach. Chwilowe spontaniczne lub celowe przebłyski kontaktu z tą siłą już znamy, stosujemy, a przynajmniej słyszeliśmy o tym. To intuicja. Stałe korzystanie z tego zmysłu i z tej siły to już jasnowidzenie. Jasnewidzenie, jasne-postrzeganie tego, co jest niezależne od czasu i miejsca. W nauce jasnowidzenia będziemy uwzględniać różne formy percepcji zmysłowej oraz pozazmysłowej, jednak koncentrować się będziemy na „wewnętrznym widzeniu”, postrzeganiu opartym o kanał wzrokowy, aż po doświadczenie, że życie jest wizją, czymś przypominającym sen. Gdzieś równolegle będziemy zajmować się praktycznymi stronami tegoż zjawiska, czyli jak wykorzystać te formy postrzegania w codziennym życiu oraz w niewielkim stopniu filozoficznymi - powoli uświadamiając sobie, że idziemy przez życie ślepi i głusi na wszystko, co jest odmienne czy po prostu niewygodne.
   Zaczniemy dziwnie, bo zamiast od samego jasnowidzenia - od nas samych, od naszej zdolności percepcji i dziwnych stanów świadomości. Dopiero później zastanowimy się, co to oznacza w rzeczywistości, jaką znamy. I pewnie skończymy dziwnie, bo znając życie „w praniu” i ćwiczeniach wyjdzie, że najlepszy sposób jasnowidzenia to taki, w którym nie ma czasu na dywagacje, a życie i my sami zaskakujemy się różnorodnością reakcji i zdarzeń. Tylko nigdy się tego nie dowiemy, zanim nie odważymy się spróbować - dotrzeć do źródeł tej siły. A jest to podróż, którą możesz odbyć wyłącznie sam, nikt nie jest w stanie poradzić sobie z tym, co postrzegasz i jak postrzegasz. To możesz odkryć wyłącznie sam.

   Idziemy przez życie, a nasze zmysły pracują. W więk- szości przypadków pracują nieświadomie czy półświa- domie Trzeba pamiętać, że zmysły dostarczają nam przetworzonej już informacji. Z czystej mieszanki impulsów ciało, mózg, podświadomość dostarczają nam obrazu smaku lub zapachu. Dodatkowo od razu jest to zmieszane z pamięcią kształtu, mchu i poprzednimi doświadczeniami - w barwnej plamie raz rozpoznajemy drzewo, w innej zwierzę, a trzecią rozpoznajemy jako zagrożenie, odruchowo rzucając się do ucieczki. Ta automatyzacja jest normalna, umożliwia funkcjonowanie naszej dziennej świadomości (zwykłego Ja), jest podstawą abstrakcyjnego myślenia itd. Jednak proces ten ma wadę, dość istotną - łatwo przechodzi niezauważenie, co sprawia, że mylimy mapy ze światem, który przedstawiają. Odrzucane są przy tym niektóre bodźce, informacje, a inne zostają zmieszane razem tak, że świat taki, jakim go postrzegamy jest raczej symbolem świata niż tym, którym jest.
   Zatem jednym z kluczy do jasnowidzenia jest po prostu świadome używanie zmysłów - ćwiczenie ich i obserwacja tego, jak wpływają na nas oraz całego procesu z tym związanego. Zacznijmy zatem od zmysłu najważniejszego.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Piotr Janczewski

 • Liczba stron: 

  152

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-7377-198-0

 • Rok wydania: 

  2005

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...