Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7554-166-3
Autor: Jan Jacob Stam
Koszt wysyłki od: 4.90 PLN
Wydawca: Czarna Owca

Wprowadzenie do książki

Ustawienia systemowe w biznesie i organizacjach

  Ta niewielka książka ma być przewodnikiem po świecie pracy i organizacji napisanym z systemowego punktu widzenia.

  Każdy żyje swoim życiem, otoczony miliardami możliwości i ograniczeń, z którymi musi się konfrontować każdego dnia. Bardzo łatwo może więc zapomnieć, że jest częścią większej całości.

  Systemowy sposób myślenia i patrzenia na świat pomaga uświadomić sobie wiele niezauważanych do tej pory mechanizmów i rodzajów dynamik, działających w systemach. Te mechanizmy mogą czasem dać człowiekowi skrzydła, a czasem sparaliżować go i spowodować, że nie będzie umiał działać.

  Bert Hellinger, niemiecki filozof i psychoterapeuta, odkrył sposób, by zobaczyć ukryte rodzaje dynamik działających w danym systemie. Używa do tego metody, którą nazywa „konstelacjami", czyli ustawieniami systemowymi.

  Gunthard Weber i jego liczni koledzy rozwinęli pionierskie idee Berta Hellingera i wprowadzili ustawienia w świat pracy i organizacji.

  Ustawienie w wyjątkowy sposób potrafi sprawić, że zostaną wyjaśnione pewne podstawowe prawdy na temat danego systemu. Ustawienia pomijają osądy czy opinie, które łatwo mogą zaciemnić rzeczywistość, a także mają tendencję do filtrowania i wykrzywiania prawdy. Z tego powodu podejście ustawienie we jest bezpośrednio powiązane z rzeczywistością, którą możemy postrzegać. Ustawienia potrafią dać nam bardzo wiele wglądów w to, jak rzeczywiście działają organizacje, i w to, jak ludzie w organizacjach mogą rozkwitnąć.

  Zainteresowanie ustawieniami organizacyjnymi wzrasta bardzo szybko. Uzyskujemy wiele nowych informacji na temat tego, co się dzieje w organizacji, kiedy się na nią spojrzy z systemowego punktu widzenia.

   Pracowałem sześć lat jako konsultant w dziedzinie organizacji. Zgromadziłem w tej książce wiele odkryć i przykładów z naszej praktyki konsultingowej, a także moje doświadczenia, które zdobyłem, stosując metodę ustawień organizacyjnych. Materiał w tej książce został zaprezentowany jako seria artykułów, nie ułożyłem ich w jakimś określonym porządku. A więc zapraszam cię, Czytelniku, do wybierania czegoś dla siebie w dowolnej kolejności.

   Jeśli metody ustawień organizacyjnych czy systemowych są dla ciebie nowe, możesz zacząć od rozdziału siódmego.

  Proponuję ci wycieczkę z przewodnikiem. Wędrowanie przez życie zawodowe z tą książką w ręku sprawi, że twoją uwagę przyciągnie lalka specjalnych miejsc. Życzę ci miłej wycieczki.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Jan Jacob Stam

 • Tytuł oryginału: 

  Fields of connection: the practice of organisational constellations

 • Liczba stron: 

  152

 • Wymiary: 

  135x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7554-166-3

 • Tłumacz: 

  Barbara Jarząbska-Ziewiec

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...