Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8021-049-3
Autor: Mark Sircus
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: M

Wprowadzenie do książki

Woda życia

 Dr Mark Sircus to doświadczony lekarz medycyny naturalnej i alternatywnej, spe­cjalista w dziedzinie akupunktury, autor poczytnych publikacji z zakresu medycyny i o tematyce zdrowotnej.

  Książka o leczniczych właściwościach wody i jej działaniu terapeutycznym przedstawia najbardziej korzystny dla zdrowia skład, prawidłowe sposoby jej przygotowania oraz spożywania. Materiały zawarte w książce bazują na udokumentowanych badaniach naukowych oraz na wieloletniej praktyce klinicznej autora oraz lekarzy na całym świecie.
   Autor dowodzi, że prawidłowe spożycie wody może być równie skuteczne co zażywanie leków. Woda bierze udział w procesach samooczyszczenia, odbudowy zdrowia oraz zwolnienia procesów starzenia się. Ilość i jakość spożywanej wody ma istotny wpływ na stan zdrowia organizmu, może wzmacniać lub osłabiać układ odpornościowy.

Dr Sircus omawia trzy podstawowe czynniki wpływające na powstawanie chorób cywilizacyjnych:

 • Zakwaszenie organizmu - utrzymaniu właściwego pH płynów ustrojowych (tzw. stopień zakwaszenia organizmu). W zakwaszonym środowisku mogą postępować procesy odkładania się wapnia w tkankach miękkich (czyli tzw. „zwapnienia”) lub tak zwanej „ucieczki” wapnia z kości powodującej osteoporozę. (bardzo modny teraz temat)
 • Skład biochemiczny. Działanie terapeutyczne wody, wynika z poziomu zawartego w niej magnezu, wodorowęglanów, siarki oraz Równie ważne dla naszego zdrowia jest utrzymanie prawidłowej ilości wapnia. Nadmiar wapnia może okazać się bowiem szkodliwy, gdy jego ilość nie jest zrównoważona odpowiednim stężeniem magnezu (2:1).
 • Superżywność – na przykład spirulina, która zawiera mikoro- i makro-elementy, łatwo przyswajalne białka oraz, co najważniejsze, jod naturalny – mający kluczowe znaczenie w procesach oczyszczania organizmu – wówczas dochodzi do wydalania szkodliwych metali w procesie przemiany materii (fluor, alminium, rtęć, cez). Przy niedoborze jodu, dochodzi do blokowania hormonu tarczycy substancjami toksycznymi z naszego otoczenia (zatrucia po procesie chemio- czy radio-terapii, metale ciężkie).

  Autor uczy patrzenia na nasz organizm w szerszej perspektywie – jako na „endoekologiczny” problem nierozerwanie związany z ekologią przyrody jako całości. Zachęca do zdrowego odżywiania oraz prowadzenia zdrowego trybu życia.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Mark Sircus

 • Liczba stron: 

  360

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-8021-049-3

 • Rok wydania: 

  2016

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...