Współuzależnienie Matek Narkomanów
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7489-266-7
Autor: Ewa Trębińska-Szumigraj
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Współuzależnienie matek narkomanów

    Książka składa się ze wstępu, trzech rozdziałów i podsumowania. W rozdziale pierwszym prezentuję założenia teoretyczne, będące podstawą przedstawionej analizy. Opisuję w nich tło problemu współuzależnienia - narkomanię, uwzględniając specyfikę życia rodziny dotkniętej tym problemem. W drugim omawiam i porządkuję tradycyjne i nowe koncepcje współuzależnienia, natomiast w trzecim dokonuję przede wszystkim analizy przeprowadzonych wywiadów narracyjnych, prezentując tam stosowane przez badane matki strategie radzenia sobie. W Podsumowaniu opisuję fazy przeżyć matek po odkryciu choroby dziecka, uwzględniając przy tym etapy przebiegu trajektorii cierpienia F. Schiitzego i znaczące dla nich tranzycje, czyli zdarzenia wpływające na przebieg biografii, w rozumieniu Nancy Schlóssberg. Rozdział ten stanowi również prezentację dominujących strategii radzenia sobie współuzależnionych matek, których biografie analizowałam.
   Pragnę podziękować wszystkim osobom, dzięki którym powstała ta książka. Przede wszystkim Pani Profesor Alicji Kargulowej, będącej moim promotorem i opiekunem naukowym, za nieustanną pomoc, entuzjazm i wiarę w powodzenie tego projektu. Dziękuję także recenzentom: Pani Profesor Oldze Czerniawskiej i Panu Profesorowi Zbigniewowi Izdebskiemu za wnikliwe recenzje i wsparcie merytoryczne publikacji. Panu Profesorowi Józefowi Kargulowi : Kolegom z seminarium doktorskiego za doradztwo, krytykę i twórcze naukowe prowokacje. Pani Profesor Dorocie Rybczyńskiej za możliwość praktykowania w terapii uzależnień, inspiracje i objaśnianie mi świata narkomanii.
   Ale najbardziej dziękuję Matkom uzależnionych dzieci, które podzieliły się ze mną historiami swojego życia. Ich mądrość życiowa, doświadczenia i otwartość pozwoliły mi napisać tę książkę. Dedykuję ją im i wszystkim rodzicom zmagającym się z uzależnieniem dziecka.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Ewa Trębińska-Szumigraj

 • Liczba stron: 

  248

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7489-266-7

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...