Wczytuję dane...
KOD: 978-83-287-1473-1
Autor: Brian Tracy
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788328714748
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Muza

Kup cały komplet !

Ze wstępu do książki Zarządzanie czasem

   Dziękuję, że sięgnąłeś po tę książkę. Domyślam się, jak bardzo jesteś zajęty; zapewne rzadko możesz pozwolić sobie nawet na coś takiego jak wzięcie do ręki książki o zarządzaniu czasem. Zapewniam jednak, że na dalszych stronach znajdziesz wiele praktycznych, gotowych do natychmiastowego wykorzystania pomysłów, metod, strategii oraz technik, pozwalających robić wszystko szybciej. Gdy poznasz i zastosujesz owe skuteczne i użyteczne sposoby, radykalnie poprawisz jakość swojego życia w każdej dziedzinie.
   Przez lata najwięksi myśliciele próbowali odpowiedzieć na pytanie: „Jak żyć, aby być szczęśliwym?". Zygmunt Freud, ojciec współczesnej psychologii, napisał, że podstawowa ludzka motywacja opiera się na zasadzie przyjemności, ciągłym dążeniu do zdobycia tego, co daje zadowolenie i sprawia, iż czujemy się dobrze ze sobą i swoim życiem.
   W końcu wszyscy pragniemy szczęścia. Większość swoich lat poświęcamy na poszukiwaniach optymalnego stylu życia - czyli najwłaściwszej kombinacji elementów takich jak związki międzyludzkie, praca, pieniądze, sport, hobby oraz inne ważne dla nas sprawy - który da nam głębokie poczucie zadowolenia oraz upragnione dobre samopoczucie. Książka Zarządzanie czasem, poświęcona problemowi zarządzania czasem, podsuwa setki cennych pomysłów, które można zastosować od razu i tak zorganizować życie i zajęcia, aby mieć więcej tego, co potrzebne do osiągnięcia szczęścia.

Zarządzenie czasem to narzędzie

   Zarządzanie czasem można postrzegać jako narzędzie służące do „budowy" wspaniałego życia, pełnego sukcesów, nacechowanego poczuciem satysfakcji i spełnienia. Można je też traktować jako pojazd, przenoszący cię z miejsca, w którym się obecnie znajdujesz, właśnie tam, gdzie chcesz być. Zarządzanie to również niejako zestaw zasad osobistej dyscypliny, które, gdy zostaną opanowane, umożliwią ci samorealizację, osiągnięcie celów oraz życiowego sukcesu, zapewniając przy tym radość i szczęście.
   Zarządzanie czasem stanowi rezultat ponad dwudziestu lat badań i pracy dydaktycznej w dziedzinie indywidualnej efektywności. Zawarta w niej wiedza bazuje na moich dwudziestopięcioletnich profesjonalnych doświadczeniach; zajmowałem się bowiem sprzedażą, marketingiem oraz zarządzaniem w ponad pięciuset firmach i korporacjach.

Wspólny mianownik sukcesu

   Im więcej czasu poświęcam analizie sukcesu, a raczej samych osób, które osiągnęły sukces, tym bardziej oczywista wydaje mi się ich pewna wspólna cecha. Wszyscy ci ludzie cenili i cenią ponad wszystko swój czas i nie ustają w wysiłkach, by jeszcze lepiej się zorganizować i poprawić własną efektywność.
    Ostatecznie doszedłem do wniosku, że sukces w ogóle nie jest możliwy, jeśli ktoś nie radzi sobie z zarządzaniem swoim czasem. Trudno sobie wręcz wyobrazić szczęśliwego, usatysfakcjonowanego człowieka, egzystującego w chaosie i zamieszaniu. Oto najważniejsze odkrycie, którego dokonałem: Kiedy ktoś zapanuje nad wła-snym czasem, równocześnie rozwija w sobie inne nawyki - niezbędne do tego, by osiągnąć wiele w każdej dziedzinie życia; by uczynić je udanym i dostatnim.
   Punktem wyjścia powinno stać się uświadomienie sobie, że umiejętność zarządzania własnym czasem to w istocie sztuka świadomego kierowania swoim życiem, czyli największym darem, którym możemy się radować. Celnie ujął to niegdyś Benjamin Franklin: Kochasz życie? Tedy nie marnuj czasu, gdyż z niego właśnie życie się składa.
   Kiedy zapanujesz nad czasem, zarazem zapanujesz nad swoim życiem i przejmiesz kontrolę nad przyszłymi wydarzeniami.

Podręcznik efektywności

    Książka Zarządzanie czasem ma nauczyć wszelkich metod, które uczą doskonałego zarządzania czasem w życiu zawodowym i osobistym. Czytając kolejne jej rozdziały, pomyśl, czy i jak możesz sam od razu urzeczywistnić podsuwane pomysły. Podkreślaj kluczowe idee i zapisuj własne uwagi. Wypróbuj skuteczność testów, opisanych pod koniec każdego rozdziału. Nie ograniczaj się do jednorazowego zapoznania się z tekstem, lecz zaglądaj do niego częściej, by zapamiętywać poszczególne pomysły i przyswajać je.     Rozciągnięte w czasie powtarzanie pewnych czynności i ćwiczeń to klucz do skutecznej nauki w każdej dziedzinie wiedzy.
" Opanowawszy przytoczone umiejętności, zapewnisz sobie większą osobistą skuteczności efektywność na caie życie. Staniesz się kimś innym i spojrzysz na otoczenie świeżym, bystrym okiem. Osiągniesz więcej i to szybciej, niż ci się zdaje. Zapanujesz nad swoim życiem.

   Po zaangażowaniu w danym celu wszelkich zasobów fizycznych i mentalnych skuteczność w rozwiązywaniu problemów wzrasta wielokrotnie i w sposób niezwykły.

Norman Yincent Peale

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Brian Tracy

 • Tytuł oryginału: 

  Time Power: A Proven System for Getting More Done in Less Time Than You Ever Thought Possible

 • Liczba stron: 

  240

 • Wymiary: 

  155x235

 • Oprawa: 

  Miękka ze skrzydełkami

 • ISBN: 

  978-83-7758-373-9

 • Tłumacz: 

  Grzegorz Siwek

 • Rok wydania: 

  2020

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...