Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7489-391-6
Autor: Nicholas C.Demetry
Koszt wysyłki od: 4.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Związek i partnerstwo. Yin-yang w miłości

  Niniejsza książka jest poświęcona związkom - zarówno tym zewnętrznym, z Twoim partnerem oraz innymi ludźmi, jak i wewnętrznym, z własną energią męską i żeńską. Różne aspekty dynamiki związków eksplorowano już w wielu publikacjach. W tej książce pragnę zwięźle przedstawić część tej wiedzy1, a następnie rozbudować ją do metastruktury pomagającej Ci rozwijać i duchowo pogłębiać Twój związek z samym sobą oraz z partnerem.
  Zachęcam, by wielokrotnie powracać do głównego diagramu zamieszczonego na końcu książki. Prezentuje on w uproszczeniu skomplikowane, wielowymiarowe powiązania energetyczne, jakich doświadczamy w związku duchowym. W tekście, przy wprowadzaniu i omawianiu różnych pojęć, przedstawione są ilustracje objaśniające poszczególne części tego diagramu. Łącznie reprezentują one ewolucję ludzkich związków w wymiarze fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym, w ramach procesu duchowej alchemii, który ostatecznie prowadzi do duchowej jedności i pełni.
   Zaczniemy od podstawowych biegunów energii - żeńskiej i męskiej, określanych w tradycji chińskiej jakoym iyang, oraz od ich cech w zdrowym i niezdrowym stanie. Następnie omówimy zranienia rozwojowe, które mogą popychać nas do wchodzenia w niezdrowe związki - szczególnie trójkąt wzajemnego uzależnienia, stanowiący potężne uwikłanie rozwojowe i wymieszanie energii mające swe źródło w relacji rodzic - dziecko. Trójkąt wzajemnego uzależnienia ma co prawda charakter ewolucyjny, ale może przyjmować utrwaloną dysfunkcjonalną formę, stając się więzieniem duszy. Pozostała część książki przedstawia drogę wyjścia z tego więzienia, łącznie z krokami prowadzącymi do osiągnięcia przekształconego stanu duchowej miłości w związku.
  Koncepcje i umiejętności tutaj przedstawione pomogą Ci osiągnąć dynamiczną równowagę zdrowej energii męskiej i żeńskiej w Twoim związku z samym sobą oraz z partnerem. Pracując razem, wprawicie w ruch alchemiczny proces wiodący do duchowej jedności.
  W miarę poznawania kolejnych koncepcji zaprezentowanych w książce warto powracać do głównego diagramu, aby integrować nowy materiał z odpowiadającą mu częścią całej metastruktury. Pomaga to uzyskać jasność i mądrość potrzebne do głębokiego eksplorowania złożoności związków międzyludzkich.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Nicholas C.Demetry

 • Tytuł oryginału: 

  Divine partnership. Unity beyond duality. Living a life of love, commitment and energetic interconnectedness

 • Liczba stron: 

  184

 • Wymiary: 

  144x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7489-391-6

 • Tłumacz: 

  Szymon Ceranka

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...