Wewnętrzne Przebudzenie
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-87025-53-3
Autor: Colin P. Sisson
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: Medium

Wprowadzenie do książki

Wewnętrzne przebudzenie.

Pierwsze kroki ku świadomemu życiu

   Masz w swoich rękach najnowsze wydanie Wewnętrznego przebudzenia. Po raz pierwszy książka ta została opublikowana kilka lat temu, a od tamtego czasu nasze rozumienie Integracji Oddechem bardzo się rozwinęło i pogłębiło. W niniejszym wydaniu przedstawiam nowe istotne zmiany, o których nie było mowy we wcześniejszych edycjach. Ten nowy materiał zawiera pewne uauktualnienia w Kole Ofiary/Wolności, zwłaszcza dotyczące trzeciego elementu Koła    Wolności. Ma to związek z potrzebą głębszego rozumienia uczuć i sposobu pracy nad nimi. Wydanie to kładzie nacisk na ekscytujące przeobrażenia, jakie obecnie zachodzą w ludzkiej psychice, co - jeśli będziemy dość wrażliwi, aby to odczuć - rozgrywa się także w naszym wnętrzu i znajduje odzwierciedlenie w naszym osobistym otoczeniu. Ja sam doświadczam wielu takich zmian i chcę wam o tym opowiedzieć.
   Szczególnie przyjemna jest dla mnie świadomość, że polscy czytelnicy znajdą się wśród pierwszych, którzy otrzymają to najnowsze wydanie Wewnętrznego przebudzenia. Pracując w Polsce przez dziewięć lat, prowadząc liczne warsztaty i treningi, głęboko pokochałem ten kraj.
   Stwierdziłem, że Polacy są odważni i bardzo otwarci na prawdziwą pracę nad sobą, co dla mnie jest niezwykle inspirujące.
   Dlatego z wielką radością dzielę się z Tobą tym najnowszym wydaniem. Niechaj książka ta okaże się dla Ciebie równie wspaniałą podróżą, jaką była dla mnie.

Z wyrazami miłości
Colin P. Sisson

   Używam w tekście pierwszej osoby liczmy mnogiej w sformułowaniach typu: „naszym zdaniem”, „uważamy, że...” itp., nie dlatego, by się ukryć za anonimowym „my”. Jest to oznaka, że uznaję fakt istnienia świadomości zbiorowej i szanuję tych, którzy są bardziej świadomi ode mnie. Choć słowa są moje, wiele idei zaczerpnąłem z nauk wspaniałych pisarzy i nauczycieli, których wymieniam w „Podziękowaniach”. Dziękuję Wam za przyłączenie się do podróży w głąb siebie.
   Zdarzyło mi się słyszeć pytanie, czy to, co robię, ma charakter psychologiczny, filozoficzny, religijny, mistyczny, czy też jest to jakaś technika uzdrawiania. Otóż nie można tego zawęzić do żadnej z tych dziedzin i, równocześnie, każda z nich ma swój udział w tej formie pracy wewnętrznej, którą proponuję. Nie jest ważne, jak ją nazwiemy - słowa to tylko etykietki, a przecież rzeczywistość jest ponad nimi. Opisaną w tej książce metodę możemy traktować jako duchową podróż w głąb siebie lub jako technikę uzdrawiania umysłu i ciała albo jako proces uczenia się, jak żyć pełniej i radośniej.
    W celu wyjaśnienia lub podkreślenia pewnych koncepcji odwołujemy się w tej książce do różnych systemów religijnych. Kiedy zaczniesz poszerzać swoją świadomość, zobaczysz, że nie ma w tym żadnej sprzeczności. Wszystkie religie i nauki - czy to dawne, czy współczesne - mówią o tym samym; rozpatrują to jedynie z różnych perspektyw. Prawdziwa mądrość to odkrycie, że w różnicach kryje się równowaga i jedność.
    Nie ma sprzeczności pomiędzy tym, o czym piszę w tej książce, a innymi naukami. Podobnie jak nie ma sprzeczności pomiędzy różnymi obrazami tego samego zachodu słońca. Techniki malowania mogą być różne, ale zachód słońca jest wciąż ten sam.
   Wielu słynnych nauczycieli mówi o religii, filozofii, nauce czy psychologii. Jeśli spojrzymy ponad formę, dostrzeżemy w różnych naukach tę samą prawdę. Ta książka nie opowiada się za żadnym określonym nurtem. Nie jest ważna rzeka, którą płyniemy - ważna jest woda w każdej z nich. Nie jest ważne, czy uczymy się od tego czy innego nauczyciela - ważne jest to, co ich łączy: tchnienie życia w każdej nauce. Integracja Oddechem lub inaczej Świadomość Serca to podróż w głąb siebie - pełna przygód -aby odkryć, kim naprawdę jesteśmy.
    Nie traktuj tych nauk jak systemu, któiy ma cię nauczyć czegoś nowego. Wszystko, czego się uczysz, jest już w tobie. To nie książka ma cię przebudzić. Przebudzisz się sam w momencie, kiedy będziesz w dobrym kontakcie z samym sobą i zaobserwujesz w sobie przeszkody nie-pozwalające ci doświadczyć, kim naprawdę jesteś. Ów proces wewnętrznych odkryć skieruje twoją uwagę na ciebie samego, nauczy cię, jak lepiej rozumieć życie, i podaruje kilka myśli do kontemplacji. Skorzystasz z niego, jeśli zaangażujesz się i poświęcisz sobie trochę czasu.
   Porzuć niekończące się poszukiwania prawdy w święcie zewnętrznym. Kiedy już poradzisz sobie z rozczarowaniem wynikającym z faktu, że prawdy nie da ci żadna książka, żaden nauczyciel, żadna ścieżka - twoja droga stanie się jasna i poprowadzi cię do prawdziwego doświadczenia siebie. Filozofia zen mówi: „Nie szukaj prawdy -zrezygnuj jedynie z opinii”.
   Witam cię na początku podróży w głąb siebie.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Colin P. Sisson

 • Tytuł oryginału: 

  Inner Adventures

 • Liczba stron: 

  404

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miekka

 • ISBN: 

  978-83-87025-53-3

 • Tłumacz: 

  Ewa Foley

 • Rok wydania: 

  2005

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...