Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7818-688-5
Autor: Tim Hawkes
EAN: 9788378186885
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Rebis

Wprowadzenie do książki

Dziesięć rozmów które musisz przeprowadzić ze swoim synem

Lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce dobrze przygotować syna do dorosłości

 Do napisania tej książki zdopingowała mnie coraz większa troska o to, że wielu chłopcom brakuje podstawowej wiedzy, której źródłem może być szczera rozmowa o ważnych sprawach z odpowiednimi ludźmi.    Miałem wrażenie, że młodzież, którą spotkałem w trakcie mojej kariery wychowawcy, nie doświadcza bezpieczeństwa, jakie daje miłość, i nie ma możliwości korzystania z mądrości dorosłych, którzy powinni się dzielić niezbędnymi w życiu umiejętnościami. I wcale mnie to nie dziwi. W epoce szaleńczego pośpiechu, nieustannych obowiązków i różnorodnych rozrywek ważne i konstruktywne rozmowy między synami a rodzicami można mierzyć już nawet nie w minutach, a ledwo w sekundach.
   Ale czas na rozmowę z synem to jedno; wiedza, o czym z nim rozmawiać, to zupełnie co innego. W tej kwestii rodzice nie powinni się jednak zniechęcać, ponieważ każdy z nas posiada podstawową wiedzę i doświadczenie, których nie można nie doceniać. Kiedy już uznamy ten fakt, musimy wziąć pod uwagę, że uczenie syna umiejętności, które pomogą mu poradzić sobie z wyzwaniami stawianymi przez życie, nie zawsze jest łatwe. Różnica pokoleń i naturalna niechęć młodych do słuchania rad starszych oznaczają, że potrzebna jest pewna pomysłowość. Z tej książki dowiesz się, j ak podzielić się z synem swoją wiedzą i co mu przekazać.
   Wiele osób rozmawia z naszymi synami, ale czy są to właściwi ludzie i czy dają im dobre rady? Dzięki tej książce dowiesz się, co powiedzieć swojemu synowi o seksie, pieniądzach i zdrowiu oraz co doradzić mu w dużo ważniejszych sprawach, takich jak kształtowanie charakteru i śmierć. Tych kwestii nie można zostawić losowi. Zbiór umiejętności życiowych, wiedzy i mądrości należy przekazywać z pokolenia na pokolenie - Dziesięć rozmów, które musisz przeprowadzić ze swoim synem to książka napisana właśnie po to, by ułatwić ci tę misję.
Napisałem ją dzięki swoim kwalifikacjom, ale nie zawdzięczam ich ani kierowniczym stanowiskom w szkolnictwie, ani pisaniu poradników. Zdobyłem te kwalifikacje dzięki byciu ojcem, a moje niepowodzenia zapełniają karty książki i stanowią prawdziwie bolesną lekcję. Miałem również zaszczyt być świadkiem inspirującego rodzicielstwa innych osób i wysłuchałem wielu rozmów, które zachęcały chłopców do rozwoju i zmieniały ich postępowanie. Dzielę się z wami tymi wszystkimi opowieściami, przekazuję stare mądrości oraz współczesne poglądy, abyśmy wszyscy wiedzieli, o czym musimy porozmawiać z naszymi synami.
TIM HAWKES

Rodzice muszą rozmawiać ze swoimi synami, ponieważ:

 • Czas spędzony na rozmowie jest potwierdzeniem miłości i wzajemnych relacji. 
 • Zbyt wielu chłopców wkracza w dorosłość bez niezbędnych umiejętności życiowych. 
 • Synowie potrzebują dorosłych mentorów i wychowawców, którzy przekażą im swoją mądrość i wiedzę. 
 • Synowie muszą uczestniczyć w rozmowach prowadzonych w domu, by prawidłowo ocenić to, co słyszą poza domem. 
 • Synowie muszą się uczyć rozmawiać i wyrażać swoje uczucia. 
 • Społeczeństwo w różny sposób nagradza ludzi, którzy opanowali umiejętność konwersacji, a tej się można nauczyć.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Tim Hawkes

 • Tytuł oryginału: 

  Ten Conversations You Must Have With Your Son

 • Liczba stron: 

  304

 • Wymiary: 

  150x225

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7818-688-5

 • Tłumacz: 

  Magdalena Hermanowska

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...