Wczytuję dane...
KOD: 978-83-01-16950-3
Autor: Michael Booth
EAN: 9788301169503
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: PWN

Wprowadzenie do książki

Jedz módl się jedz

   TRZY fakty naznaczają los każdego faceta: urodził się, kiedyś umrze i któregoś dnia z pewnością będzie chciał kupić szybki motocykl.
Kiedy mężczyzna robi się zrzędliwy, cyniczny i neurotyczny, to znak, że stanął, u progu kryzysu wieku średniego.

   Michael Booth staje w obliczu przygnębiającego spadku formy fizycznej, nęka go dojmujące poczucie śmiertelności, trwoni czas na rozrywki i kosztowne wyposażenie kuchni, a jego zamiłowanie do wina i curry wymyka się spod kontroli. W tym momencie jego żona bierze sprawy w swoje ręce i wyznacza mu jasny cel: kilkumiesięczną podróż po Indiach. Każdy, kto czuje, że życiowy kryzys jest już blisko powinien poznać historię Michaela i jego rodziny!

   To NIE jest kolejny poradnik w stylu „pomóż sobie sam". To pełna humoru i autoironii opowieść o tym, jak pewien czterdziestolatek odnalazł spokój i równowagę. To także doskonała instrukcja obsługi mężczyzny zbliżającego się do wieku średniego.

    Książka ta początkowo miała być zwyczajnym kulinarnym pamiętnikiem podróżniczym, jakie dotąd pisałem. Będę jeździć po Indiach, niespiesznie wyszukiwać ciekawe regionalne przepisy, poznawać pasjonujących się jedzeniem ludzi, a potem wyczarowywać pouczające spostrzeżenia dotyczące ich życia, kraju i jego historii - coś w rodzaju kulinarnej antropologii społecznej. Tak właśnie przedstawiłem ten projekt mojemu wydawcy, życzliwemu, ufnemu, wielkodusznemu człowiekowi, który, być może dlatego, że przywykł do porządnych i szanowanych pisarzy, ani nie spodziewał się tego, co nastąpiło, ani na to nie zasłużył.
   Bo widzicie, w dużej mierze dzięki interwencji mojej żony książka ta wbrew planom stała się tym, czym musiała się stać, kiedy duchowo zrujnowany, bliski załamania, wypalony, rozczarowany, żarłoczny, ledwie żywy, mający problem alkoholowy ojciec dwójki dzieci stanął w obliczu człowieczeństwa, szaleństwa i mądrości Półwyspu Indyjskiego. Należy jednak dodać, że nie obyło się bez sporej ilości jedzenia.

Szczegóły

 • Autor: 

  Michael Booth

 • Tytuł oryginału: 

  Eat Pray Eat

 • Objętość: 

  360

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  145x205

 • ISBN: 

  978-83-01-16950-3

 • Tłumacz: 

  Magdalena Rabsztyn

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...