Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8272-495-0
Autor: Lucia Nirmala Schmidt
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788382724950
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Vital
Co zrobić, gdy codzienne czynności wykonywane dłońmi zaczynają sprawiać trudność?

Codzienna praca na klawiaturze komputera i myszce sprawia, że coraz mocniej odczuwasz napięcie w dłoniach, przedramionach, a nawet szyi. Nadmierne korzystanie ze smartfona w wolnym czasie też nie pomaga dłoniom i palcom w zachowaniu zdrowia i mobilności. Nawet tak błaha czynność, jak zawiązanie sznurowadła czy nawleczenie nitki na igłę zaczyna sprawiać ci kłopot. To znak, że cierpi zdrowie twoich dłoni i rąk. Czy wiesz, że twoja dłoń składa się z ponad 100 więzadeł, 36 stawów, 33 mięśnie i 27 kości? Na tej bardzo małej powierzchni znajdują się mięśnie, powięzi (ścięgna, więzadła, torebki stawowe), naczynia krwionośne i nerwy. Bliskie sąsiedztwo tych wszystkich skomplikowanych struktur często utrudnia diagnostykę. Nie musisz miesiącami czekać w kolejce na wizytę u lekarza ani wydawać pieniędzy na drogie terapie. Możesz pozbyć się trapiących cię dolegliwości samodzielnie! Joga dłoni to ratunek dla ciebie!

Czy wiesz, że masaż powięzi pomoże przywrócić twoim dłoniom sprawność?

Na podstawie najnowszych badań naukowych dotyczące powięzi eksperci przypuszczają, że proces leczenia rozpoczyna się w tkance łącznej - tak zwanej powięzi - oraz że ból stawów i sztywność można złagodzić, odpowiednio nad nią pracując. Czym zatem są powięzi? Powięzi to żylaste błony łącznotkankowe, które przebiegają przez całe nasze ciało. Kolagenowa tkanka łączna otacza wszystko: mięśnie, narządy wewnętrzne, kości, naczynia krwionośne, a nawet mózg. To właśnie powięzi zapewniają nam płynność i siłę ruchu. Tylko wtedy, gdy utrzymany jest poślizg między różnymi warstwami tkanki, ruch odbywa się bez wysiłku. Dlatego Autorka tego poradnika, oprócz ćwiczeń jogi dłoni, skupia się również na tak ważnym w powrocie do pełnej mobilności masażu powięzi. I w tej książce nauczy cię tej skutecznej techniki!

Joga dłoni - terapia dla zdrowia twoich rąk

Dzięki tej książce zrozumiesz, jak ważne powiązania istnieją między twoją psychiką, stresem, elektrosmogiem, dietą i zdrowiem dłoni. Autorka dostarczy ci wskazówek dotyczących prostych i świadomych działań, które możesz podjąć, aby odzyskać kontrolę nad swoim samopoczuciem. Ćwiczenia na stawy oraz masaż powięzi, które prezentuje w tej książce, są połączeniem terapii powięzi i jogi. Przede wszystkim są one sprawdzone i skuteczne. Co najważniejsze: możesz wykonywać je samodzielnie i z łatwością wpleść w codzienne zadania i obowiązki. Jak działa masaż powięzi? Poprzez rozluźnienie zrostów mięśniowo-powięziowych w przedramieniu twoje dłonie i nadgarstki znów będą mogły cieszyć się swoją naturalną siłą i ruchomością. Wystarczy kilka minut dziennie i już po kilku tygodniach dostrzeżesz pierwsze rezultaty. Joga dłoni pomoże ci pozbyć się bólu stawów, dolegliwości związanych z zespołem cieśni nadgarstka, chorobą zwyrodnieniowej stawów czy tak zwanym zespołem myszy.

Detale

 • Autor: 

  Lucia Nirmala Schmidt

 • Format: 

  205x145 mm

 • Ilość stron: 

  120

 • ISBN: 

  9788382724950

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Rok wydania: 

  2023

Polecamy