Mudry Joga dłoni dla ciała umysłu i ducha
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-509-1
Autor: Gertrud Hirschi
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Mudry Joga dłoni dla ciała umysłu i ducha

    Autorka przedstawia cały szereg mudr odpowiadających na szczególne codzienne potrzeby człowieka współczesnego, związane ze stresem spowodowanym pracą, problemami w związku, poszukiwaniem odprężenia i życiowego celu.
Wśród 64 mudr zawartych w książce Mudry Joga dłoni dla ciała umysłu i ducha znajduje się na przykład mudra odpuszczenia, która pomaga w rozterkach miłosnych, mudra występu dla pewności siebie, mudra opanowania przeciw hamującemu lękowi, mudra pamięci dla dobrego zapamiętywania czy mudra ochrony, która przyniesie wsparcie przy mobbingu i innych problemach w miejscu pracy.
    Gertrud Hirschi swoim serdecznym, ciepłym tonem zabiera czytelniczki i czytelników od punktu, w którym swoje źródło mają ich codzienne trudności i problemy. Jej wskazówki prezentują się jako proste i skuteczne metody samopomocy, z których korzystać może każdy bez dużego wysiłku.
     W dołączonym indeksie bez trudu odnajdziesz interesujące cię mudry.

    Gertrud Hirschi od ponad 20 lat prowadzi zajęcia jogi w swojej własnej szkole jogi w Zurychu i organizuje seminaria w Szwajcarii i w Niemczech. Wychodzi od tradycyjnych wschodnich sposobów uzdrawiania i stale wprowadza do swojej pracy najnowsze odkrycia medycyny. Jej książki są praktycznymi poradnikami, w których przekłada teoretyczną wiedzę na temat kreatywnych metod na proste ćwiczenia. Do jej ważniejszych publikacji należą Karty Mudry dla ciała, umysłu i ducha. Karty do osiągnięcia zdrowia, mądrości życiowej i doskonałości duchowej, które ukazały się w Polsce nakładem Wydawnictwa Studio Astropsychologii.

   Przed czterema laty napisałam swoją pierwszą książkę o mudrach. Od tego czasu sporo się wydarzyło. Wiele osób zapewniało mnie, że mudry bardzo im pomogły. Uwolnili się w ten sposób od cielesnych dolegliwości lub nauczyli się, jak z nimi żyć. W każdym razie mudry odmieniły ich życie w pozytywnym sensie.
   Kiedy w ubiegłym roku po wypadku przeszłam z konieczności poważną operację i leżałam ponad trzy miesiące w szpitalu, również doświadczyłam działania mudr w nowy, jeszcze bardziej intensywny sposób. Nie wiem, czy wyzdrowiałam szybciej dzięki ich pomocy. Jednak jest dziś dla mnie jasne, że to dzięki mudrom i filozofii, która się za nimi kryje, mimo przykrych doświadczeń mogłam ciągle od nowa przeżywać piękne minuty, godziny, a nawet dni. Dzięki nim mogłam nie tylko utrzymywać ból na niskim poziomie, ale także pozytywnie wpływać na swój nastrój. Rozwinęłam w sobie prawie niewyczerpaną cierpliwość i opanowanie, osiągając to przez stałe odbudowywanie w sobie wiary. Poza tym mogłam się też bardzo dobrze nastawić, a więc bez trudu zmieniać swoje myśli z negatywnych na pozytywne, z nieistotnych na znaczące i, co ważne, z brzydkich na piękne.
     Tak dzięki pomocy mudr mogłam doświadczyć w tym czasie wiele dobrego, za co jestem bardzo wdzięczna. Zbliżyłam się nieco do śmierci i musiałam na nowo określić się w życiu (albo, mówiąc inaczej, to Ono zdecydowało o tym za mnie). Miałam wówczas także dużo czasu, aby pomyśleć o tym, co chcę robić z resztą swojego życia. Bardzo szybko stało się dla mnie jasne, że napiszę kolejną książkę o mudrach. Pomogły mi one bardzo, wpływając pozytywnie na moje ciało, umysł i ducha, i z pewnością mogą okazać się wielką pomocą także dla innych ludzi.
    Wierzę, że po tych wszystkich doświadczeniach, których musiałam lub mogłam doznać, mam szansę jeszcze lepiej zrozumieć ludzi i pomóc im poradzić sobie ze zmartwieniami, obawami i poczuciem bezsilności czy smutku.
    Jednak bez obaw, nie powstała w ten sposób żadna mroczna książka, ponieważ mimo wszystko nie utraciłam swojego humoru. Czasami, przełamując niechęć, przez jakiś czas próbowałam korzystać ze śmiechoterapii – to było „strasznie śmieszne”. Nie zawsze tak jest. Im poważniejsza jest sytuacja, tym bardziej potrzebujemy humoru.
    Będę się cieszyć, jeśli – gdziekolwiek będziecie w danej chwili – będziecie osiągać dzięki mudrom ogromne zyski, potężne sukcesy i znajdować wiele radości, która będzie Was przepełniać od stóp do głów. Życzę Wam także, żebyście stale stawali się bardziej świadomi, jak możecie, w każdym położeniu – nieważne, jak fatalne może się wydawać w danej chwili – i kształtować je według własnych potrzeb. Macie niezliczone możliwości, by wydobyć z niego to, co najlepsze (a nawet jeszcze więcej). Trzymam za to kciuki!

Wasza
Gertrud Hirschi

Jak działają i co powodują Mudry?

    Każda mudra działa na ciało, umysł i duszę. Ponieważ każda funkcja ciała wywiera także wpływ na to, co odczuwamy, jak się czujemy i co myślimy, wszystkie te trzy obszary odnoszą z tego korzyści. W chińskiej medycynie już od dawna wiadomo, że określone organy mogą wpływać na myśli i uczucia. To, czy energia danego organu jest silna czy słaba, również wpływa na uczucia lub myśli człowieka. Z drugiej strony nasze myśli i uczucia mogą też wzmacniać lub osłabiać nasz organizm. Dlatego powinniśmy stale kontrolować swoje myśli i sposób postępowania.

Mudry dla obszaru ciała

   Mudry działają zasadniczo na obszary energetyczne rozmieszczone na ciele i właściwie przez wszystkie kanały energetyczne, które w Indiach są określane jako nadi, a w japońskiej medycynie są nazywane meridianami. Najważniejsze meridiany przebiegają przez ręce i palce (a także przez stopy) i tu mają zarówno swój początek, jak i punkt końcowy, więc można rzeczywiście oddziaływać na każdy organ poprzez masowanie i uciskanie odpowiednich palców i obszarów dłoni.

Strefy refleksyjne dłoni

   Poniżej przedstawiam wam trzy systemy stref refleksyjnych dłoni. Zobaczycie, że podział stref w każdym systemie jest nieco inaczej przeprowadzony. Nie znaczy to jednak, że jeden system jest lepszy od innych, oznacza to tylko, że masaże i uciskanie działają na różne częstotliwości energetyczne.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Gertrud Hirschi

 • Tytuł oryginału: 

  Finger Yoga fur Erfolg, Kreativitat und wohlbefinden by Gertrud Hirschi

 • Liczba stron: 

  240

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-509-1

 • Tłumacz: 

  Kamila Petrikowska

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...