Joga Ruch Oddech Relaks
Wczytuję dane...
KOD: 83-89375-77-X
Autor: Joanna Górna , Janusz Szopa
Dostępność: 24 godzin
EAN: 838937577X
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Joga. Ruch - oddech - relaks

   Prezentowane zdjęcia przedstawiające pozycje jogi - asany -zostały wykonane w plenerze. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że jogę można ćwiczyć wszędzie, w różnych warunkach. Nierówne, miękkie, ale naturalne podłoże może utrudniać wykonywanie ćwiczeń, pozwala jednak na bliższy kontakt z naturą, której człowiek jest przecież częścią, i dzięki temu pełniejsze jej doznanie.

   Aby jak najprzystępniej omówić przygotowanie i wykonywanie każdej asany, pozwalamy sobie zwracać się do Ciebie, Czytelniku, w sposób bezpośredni - wszak wyruszasz w nową podróż, podczas której będziemy Twoimi przewodnikami i towarzyszami.
   Zapoznamy Cię teraz z 74 podstawowymi pozycjami hatha-jogi, które przedstawimy w 9 grupach. Są to pozycje stojące, siedzące, wygięcia do przodu i tyłu, skręty, odwrócone, leżące, różne i dynamiczne (niektórzy autorzy podają inne nazwy asan oraz inną ich klasyfikację). Ich opis może nieznacznie odbiegać od klasycznych komentarzy do ich wykonania, ale zawarliśmy w nim nasze własne doświadczenia z pracy z osobami początkującymi. Tak samo wykonanie pozycji nie zawsze jest jej pełną wersją klasyczną.
   Jeżeli jesteś początkującym, wtedy dobrze jest ćwiczyć w danej sesji asany z paru grup. Zalecamy Ci także częste wykonywanie pozycji stojących. Osoby bardziej zaawansowane w jodze - pracujące w cyklu tygodniowym - mogą w poszczególne dni zwracać większą uwagę na odmienne typy asan. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pracować w cyklu miesięcznym, kwartalnym lub rocznym. Wymaga to jednak konsultacji z doświadczonym nauczycielem lub skorzystania ze specjalistycznej literatury, jak ta cytowana przez nas na końcu rozdziału.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Joanna Górna , Janusz Szopa

 • Liczba stron: 

  170

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-89375-77-X

 • Rok wydania: 

  2005

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...