Wczytuję dane...
KOD: 978-83-64278-43-3
Autor: Neal D.Barnard
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: Vital

Wprowadzenie do książki

Żywność dla mózgu

Skuteczny 3-stopniowy plan ochrony umysł i poprawy pamięci

W rozdziałach tej książki wykorzystam badania naukowe, aby zbudować silną tarczę ochronną dla twojego mózgu.

    Zaczniemy od przyjrzenia się pokarmom — pokarmom, które nam pomogą i tym, od których będziemy chcieli trzymać się z daleka. Zwrócimy też uwagę na ćwiczenia - mentalne i fizyczne — mogące wzmocnić mózg. Sprawdzimy, jak zapewnić twoim magazynom wspomnień odpowiedni odpoczynek i jak chronić twój mózg przed całą masą zagrożeń, które mogą go przytępiać.
    W rozdziałach książki Żywność dla mózgu zobaczymy dokładnie, jak chronić swoją pamięć. Będziemy pracować w następujący sposób:

 • Po pierwsze chcę, abyś zrozumiał kilka podstawowych zasad, dotyczących wpływu jedzenia na mózg. Jest to łatwe, ale bardzo ważne. Niektóre składniki pokarmowe są toksyczne dla mózgu i z pewnością jesteś na nie co dzień narażony. Chcę ci je wskazać, abyś mógł się przed nimi chronić. Są też ochronne substancje odżywcze - szczególnie istotne naturalne składniki. Pokażę ci, gdzie można je znaleźć. Tak więc poświęć trochę czasu i przejrzyj te strony z uwagą. 
 • Po drugie, musisz wzmocnić swoje synapsy mózgowe za pomocą ćwiczeń poznawczych, które są proste i zabawne. Jak zauważysz, nie potrzeba na nie zbyt wiele czasu, a efekty mogą być uderzające. Następnie usprawnimy dopływ do twojego mózgu za pomocą indywidualnych ćwiczeń fizycznych. Są one niezmiernie łatwe i możesz je rozbudować do takiego poziomu trudności, jaki ci odpowiada. Wynikiem będą mierzalne zmiany w strukturze mózgu. 
 • Po trzecie, ważne jest odbudowanie zdolności twojego mózgu do integrowania wspomnień i odszukiwania ich. Oznacza to korzystanie ze snu i wszystkich jego dobrodziejstw — a wiele osób ma fatalny sen przez miesiące, a nawet lata. Pokażę ci, jak zrewidować twoje zwyczaje i poprawić je, jeśli zajdzie taka potrzeba. Oznacza to również przyjrzenie się lekom i schorzeniom, które powodują, że komórki mózgowe odmawiają posłuszeństwa. Omówimy je w łatwy, ale systematyczny sposób. 

   Mam nadzieję, że przyjrzysz się menu i przepisom w tej książce, i skorzystasz z nich. Jeśli zdziwisz się, że zdrowe przepisy wyda-ą się smaczne, powiem ci, że zostały one przygotowane specjalnie w taki sposób przez najlepszych mistrzów kuchni. Razem zabiegamy o to, aby przyciągnąć twoje kubki smakowe tak, byś nie mógł oprzeć się tym potrawom i z radością poszedł w kierunku lepszego zdrowia.
   Bardzo szybko zauważysz, że nie tylko chronisz swój mózg, ale całe twoje zdrowie ulega poprawie. Na dłuższą metę staniesz się coraz mniej podatny na problemy fizyczne, które nękają innych ludzi.
   Zdrowe odżywianie otwiera także drzwi do świata przyjemności, jakich nigdy się nie spodziewałeś. Tak więc czerpiąc z mocy pożywienia, wzmacniając mózg ćwiczeniami i rozumiejąc, jak leki i różne schorzenia wpływają na funkcjonowanie mózgu, dysponujesz potężnym programem dla pokonania problemów z pamięcią i doskonałego samopoczucia.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Neal D.Barnard

 • Tytuł oryginału: 

  Power Foods for the Brain: An Effective 3-Step Plan to Protect Your Mind and Strengthen Your Memory

 • Liczba stron: 

  344

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-64278-43-3

 • Tłumacz: 

  Kamila Knockenhauer

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...