Wczytuję dane...
KOD: 978-83-64278-14-3
Autor: Raimund von Helden
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788364278143
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Vital

Wprowadzenie do książki

Zdrowie w 7 dni. Sukces terapii witaminą D

   Upłynęło właśnie dwadzieścia lat mojej pracy jako lekarza, gdy w roku 2005 po raz pierwszy poprosiłem o określenie poziomu witaminy D we krwi jednej z moich pacjentek: była to wartość leżąca poniżej progu mierzalności, czyli 7 ng/ml. Miałem wyrzuty sumienia, że do tej pory nie zastosowałem u tej pacjentki prawidłowego leczenia, chociaż witamina D jest dostępna za tak niewielkie pieniądze.
   Nie upłynął nawet jeden dzień bez kolejnego pacjenta, u którego odkrywałem duży deficyt tej witaminy. Jej okazał się fenomenem ogarniającym całą masę przypadków. W Niemczech jest to najczęstsza patologiczna wartość laboratoryjna, ale i w innych krajach o rozwiniętym przemyśle sytuacja wydaje się być taka sama. Wstrząsający jest fakt, że ten szczegół do tej pory umykał praktykującym lekarzom czy pozostawał niezauważany lub nie był w ogóle brany pod uwagę, chociaż wiedza naukowa w tym zakresie jest jednoznaczna, jasna i niepodważalna.
   Odpowiedniego poziomu zawartości witaminy D w organizmie nie można osiągnąć za pomocą preparatu z tą witaminą lub multiwitaminy dostępnych w sprzedaży. Zawarta tam dawka jest za mała. Okazuje się, że na rynku nie ma odpowiednich preparatów, chociaż normalnie można byłoby osiągnąć optymalny jej stan w organizmie. Z tego powodu zwiększałem moim pacjentom dawkę tej witaminy tak długo, aż osiągnęli odpowiednio wysoki poziom jej stężenia w organizmie, taki, który istnieje u narodów naturalnie nasłonecznionych, i jest tam traktowany jako dawka odpowiednia.
   Dzięki osiągnięciu przez pacjenta optymalnego stężenia witaminy D w organizmie problemy zdrowotne znikały w niewiarygodny sposób, niczym cudownie wyleczone: alergie na orzechy, jabłka czy sierść zwierząt, migreny, a także zawroty głowy z zaburzeniem słuchu (Morbus Meniere), chroniczne bóle pleców. Polepsza się też nastrój pacjenta, znikają skurcze łydek i alergia na słońce oraz latami ciągnące się zmęczenie i znużenie. Chroniczne zmęczenie i depresje w wielu przypadkach ulegają złagodzeniu już w tydzień. Przy bólach kości leczenie trwa trochę dłużej, ale na ogół kończy się na kilku miesiącach.
   Terapia witaminą D jest korzystna cenowo, prosta i pozbawiona ryzyka. Brak witaminy D można określić dokładnie i podnieść jej stężenie w sposób naturalny bardzo szybko. Każdy lekarz powinien stosować tę witaminę w swojej praktyce lekarskiej, ponieważ wielu pacjentów cierpi z powodu jej niedoboru w organizmie. Pojawia się on latem, a także jeszcze silniej zimą. Nie ma żadnej terapii zastępczej na brak witaminy D, żadnej alternatywy. Istnieje tylko jeden skuteczny sposób, w jaki można usunąć przyczyny zachorowań z powodu jej braku, mianowicie należy ją pacjentowi podać.
   Terapia witaminą D może być prowadzona za pomocą preparatów lub poprzez naświetlanie. W przypadku podawania preparatów możliwe jest bardzo dokładne dozowanie i optymalny poziom tej witaminy osiąga się po kilku dniach. Jeżeli stosuje się naświetlania, trwa to trochę dłużej, aż nasze akumulatory się naładują i osiągniemy ich optymalny poziom. Sama kuracja silnymi dawkami trwa najczęściej około dwóch miesięcy.
   Terapia słoneczna jest prehistorycznie stara. Praktykowano ją z dobrym skutkiem w czasach antycznych. Hipokrates także zalecał codzienne kąpiele słoneczne.
  Rzeczywiste zapotrzebowanie na witaminę D jest wciąż przez nas niedoceniane. Musimy orientować się co do poziomu tego, ile kropli preparatu jaką ilość jej zawiera oraz ile zawiera jej naturalnie organizm. W ten sposób możemy na długo zachować zdrowie. Co ciekawe, w Niemczech z powodu norm urzędowych zwierzęta są lepiej zaopatrywane w witaminę D niż ludzie.
   Tytuł książki Zdrowie w 7 dni powinien nam pokazać, że po usunięciu braku witaminy D w organizmie choroby często nagle znikają, i nawet jeśli pacjent cierpiał na nie już od wielu lat. Takie skutki możemy osiągnąć jednak tylko wtedy, gdy przyjmowane są wystarczająco wysokie dawki, które powodują osiągnięcie optymalnego poziomu tej witaminy, a później dbamy o utrzymywanie tego poziomu.
   Książka Zdrowie w 7 dni. Sukces terapii witaminą D ma za zadanie pokazać, przy jakich schorzeniach i chorobach winowajcą może być brak witaminy D. Lektura tej książki pomoże czytelnikowi stać się świadomym wartości witaminy D, to znaczy rzuci szeroki wgląd na wielorakość symptomów braku tej witaminy. Do tej pory przez wiele lat poddawano pacjentów mało skutecznym terapiom, które nie powodowały rozwiązania przyczyny problemu. Na podstawie losowo wybranych przypadków czytelnik będzie mógł stworzyć sobie wyobrażenie na temat skuteczności terapii witaminą D.
   Do 80 proc. pacjentów z niedoborem witaminy D odczuwa poprawę stanu zdrowia po zastosowaniu tej terapii. Jeśli pacjent nie odczuwa poprawy, to znaczy, że odpowiedzialne za stan jego zdrowia są inne choroby i schorzenia, których przyczynami trzeba się koniecznie zająć. Ale w każdej sytuacji pacjenci korzystają na tym, że osiągną optymalny poziom witaminy D: ich stan zdrowia się poprawia, zmniejsza się ryzyko zachorowania na raka, wzrasta poziom oczekiwań życiowych.
   Należy pamiętać, że niedobór lub brak witaminy D znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na raka, cukrzycę, stwardnienie rozsiane, choroby systemu immunologicznego, osteoporozę, arteriosklerozę oraz wysokie ciśnienie krwi.

Spis treści
Zdrowie w 7 dni. Sukces terapii witaminą D

Podziękowania.......................................................................................... 9
Wstęp........................................................................................................... 11
Niespodzianka po dwudziestu latach doświadczenia jako lekarz... 13
Symptomy braku witaminy D................................................................. 17
Typowe dolegliwości przy braku witaminy D..................................... 19
Opis przypadków z praktyki lekarskiej................................................. 29
Normalny, naturalny i optymalny poziom witaminy D..................... 57
Ustalenie poziomu witaminy D.............................................................. 61
Terapia witaminą D.................................................................................. 69
Zawartość witaminy D w pożywieniu................................................... 91
Prawidłowe kąpiele słoneczne z dużym zyskiem w postaci witaminy D.... 95
Przemyślenia i uwagi przeciwko witaminie D.......101
Szybka poprawa zdrowia w zaburzeniach wegetatywnego systemu nerwowego przy podaniu witaminy D..109
Literatura uzupełniająca...........................................................................113
O Autorze...................................................................................................115

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  dr Raimund von Helden

 • Tytuł oryginału: 

  Gesund in sieben Tagen: Erfolge mit der Vitamin-D-Therapie

 • Liczba stron: 

  120

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-64278-14-3

 • Tłumacz: 

  Katarzyna Jurczak

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...