Wczytuję dane...
KOD: 978-83-64278-69-3
Autor: Bruce Fife
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Vital

Wprowadzenie do książki

Naturalny detoks

Jak oczyścić organizm, poprawić zdrowie, zapobiegać schorzeniom i odwrócić proces starzenia

   Książka Naturalny detoks skupia się na metodach odtruwania, które możesz wypróbować samodzielnie. Istnieją również inne procedury, które wymagają wsparcia ze strony wykwalifikowanego praktyka opieki zdrowotnej.
   Doradcy żywieniowi, naturopaci i lekarze medycyny holistycznej mogą przeprowadzić u ciebie proces oczyszczania dopasowany do twoich szczególnych potrzeb. Metody opisane tutaj nie zaszkodzą ci. Sprawią za to, że będziesz silniejszy i zdrowszy. Jak już się dowiedziałeś, proces ten może wywołać kryzys leczniczy, który większość ludzi odczyta jako „chorobę” albo „negatywną reakcję” na oczyszczanie. Kryzys ten może być ostry, ale jest częścią zdrowienia, nie objawem zwyrodnienia. Mimo że metody te można stosować samodzielnie, najlepiej posługiwać się nimi, mając do dyspozycji wskazówki, kierownictwo i zachętę wykwalifikowanego praktyka medycyny holistycznej. Jest to szczególnie ważne w trakcie kryzysu. Doświadczony praktyk może podnieść cię na duchu i wesprzeć w tym trudnym okresie.
   Niektóre osoby mają szczególne potrzeby zdrowotne wymagające nieco innego podejścia, niż wymienione tutaj. Kompetentny praktyk może cię właściwie nakierować.
   Jest wiele typów terapii, wspierających detoks ciała i zdrowie, które wymagają pomocy takiej osoby. Niektóre z najważniejszych opiszę pokrótce poniżej.

Hydroterapia jelita grubego
  Hydroterapia to oczyszczanie jelita grubego przez wykwalifikowanego terapeutę. Korzyści z niego zostały omówione w Rozdziale 11. Lewatywy i ziołowe środki przeczyszczające można stosować samemu. Kolonoterapia musi jednak być wykonywana przez specjalistę, który równocześnie zastosuje urządzenie do płukania jelita i techniki masażu mające rozluźnić i odkruszyć nawarstwione odpady, aby osiągnąć dokładne oczyszczenie.

Praca z ciałem
   Istnieje wiele typów pracy z ciałem, np. masaż terapeutyczny, refleksologia, kręgarstwo, akupunktura i shiatsu.
  Masaż terapeutyczny to cudownie relaksujący sposób na pobudzenie krążenia krwi i limfy oraz oczyszczenie ciała. Masaż pomaga uwalniać toksyny z tkanek ciała i umieścić je we krwi, skąd mogą zostać wyeliminowane. Ten napływ toksycznej materii może spowodować łagodne objawy podobne do przeziębienia, jak katar i bolesność mięśni. Picie dużej ilości wody po masażu jest ważne, aby pomóc ciału szybciej wypłukać trucizny i zredukować objawy oczyszczania.

Dentystyka biologiczna
   Jest to opcja przymusowa dla każdego, kto ma amalgamatowe plomby w zębach. Są one bardzo ważnym źródłem toksyn. Powstają z połączenia rtęci, miedzi, srebra, cynku i cyny. Najbardziej problematycznym z tych metali jest rtęć, stanowiąca w przybliżeniu 50% masy plomby. Jest to najbardziej trujący metal ciężki, jaki znamy. Całe książki poświęcono niebezpieczeństwom wynikającym z jego obecności w plombach i korzyściom z ich usunięcia. Jeśli masz takie plomby, dobrze byłoby odwiedzić „bezrtęciowego” dentystę i zastąpić je mniej toksycznym materiałem. Większość gabinetów wciąż stosuje wypełnienia z amalgamatu i nie praktykuje dentystyki bezrtęciowej. Musisz poszukać dentysty, który specjalizuje się w tego typu zabiegach.

Terapia chelatowa
   Ta dożylna terapia oczyszcza z ciężkich metali i innych toksyn obecnych we krwi. Najbardziej znana jest z odwracania postępów miażdżycy i innych schorzeń układu krążenia. Jest względnie bezbolesna i zajmuje mniej więcej 3 godziny, po których pacjent może wrócić do domu. Pełna terapia zwykle wymaga 20-30 wizyt w tempie około 1 -3 tygodniowo. Musi być przeprowadzana przez lekarza medycyny z odpowiednim doświadczeniem.

Terapia tlenowa
   Tlen, w tej czy innej formie, można podawać przy pomocy komory ciśnień, dożylnie, doustnie lub doodbytniczo. Zaletą terapii tlenowej pod opieką specjalisty jest możliwość monitorowania przez niego postępów pacjenta i podawania dawek, które mogą mieć dramatyczne efekty. Tak samo jak chelacja, ta terapia musi odbywać się pod okiem doświadczonego lekarza specjalisty.

CZAS NA ZDROWIENIE
   Nie spodziewaj się, że oczyszczenie przeprowadzisz w ciągu jednej nocy. Toksyny w twoim ciele gromadziły się przez całe twoje życie. Nie zostaną cudownie wypłukane z twoich tkanek w przeciągu paru tygodni. Podobnie jak leczenie rany czy wychodzenie z poważnej choroby zajmuje dłuższy czas, toksyny i zwyrodniałe komórki usuwane są i zastępowane stopniowo. Ten proces może potrwać rok lub dwa, lub nawet więcej, w zależności od zdrowia, wieku, diety i stylu życia danej jednostki. Osoba względnie zdrowa przejdzie proces zdrowienia szybko. Młodsi czynią postępy szybciej niż starsi, ponieważ mają za sobą mniej lat gromadzenia się trucizn i są w stanie lepiej reagować na leczenie. Niezależnie od wieku, im lepsza jakość twojego jedzenia, tym szybciej twoje ciało oczyści się z toksyn, a ty pozbędziesz się chorób, przy założeniu, że jesteś w stanie odpowiednio trawić i przyswajać pokarm.

   Kiedy polepszasz swoją dietę, w twoim ciele i umyśle zachodzą znaczące, pozytywne zmiany. Ciało odrzuca szkodliwe toksyny i schorowane tkanki, odbudowując nowe, zdrowe. Czynności ciała ulegają poprawie - trawienie, przewodnictwo nerwowe, krążenie - wszystkie działają lepiej. Zaczynamy czuć się lepiej, mamy więcej wigoru, rzadziej chorujemy, jesteśmy bardziej przytomni, mamy lepszą pamięć i jesteśmy szczęśliwsi. Do tego właśnie zostało zaprojektowane nasze ciało. Zawsze dąży ono do zdrowia i zawsze będzie, jeśli tylko nie jest obciążone nagromadzeniem toksyn i jedzeniem zlej jakości. Dobre jedzenie to lekarstwo służące zdobyciu i zachowaniu dobrego zdrowia.
   Wielu ludzi po rozpoczęciu procesów detoksu opisanych w książce Naturalny detoks odczuwa natychmiastową poprawę po kilku dniach. Większości zajmie parę miesięcy, zanim zajdą znaczące zmiany.    Często są one stopniowe i przechodzą niezauważone. Kiedy nieustannie nęka nas ból czy niewygoda, nie możemy przestać o nich myśleć, ale kiedy bólu brak, mamy tendencję do zapominania o nim. Swój postęp możemy określić, pytając o niego innych, zwłaszcza jeśli nie widzieli nas przez parę miesięcy. Dowiesz się od nich, jak dobrze wyglądasz, o ile jesteś szczuplejszy, jaki energiczny się wydajesz i o ile szczęśliwszy. Inni zawsze pierwsi dostrzegają poprawę.

Szczegóły

 • Autor: 

  Bruce Fife

 • Tytuł oryginału: 

  The Detox Book: How to Detoxify Your Body to Improve Your Health, Stop Disease and Reverse Aging

 • Objętość: 

  552

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  145x205

 • ISBN: 

  978-83-64278-69-3

 • Tłumacz: 

  Anna Lewicka

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...