Wczytuję dane...
KOD: 978-83-926167-5-7
Autor: Doreen Virtue
EAN: 9788392616757
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: P&G Editors

Wprowadzenie do książki

Boska Magia

   Starożytne sekrety Hermetyków odnośnie alchemii i Boskiej magii zostały ujawnione!
    Masz naturalne magiczne zdolności, dzięki którym możesz podnieść swoje życie na całkowicie nowy poziom, a także leczyć i pomagać swoim najbliższym i klientom. Pierwszym nauczycielem tej Boskiej magii był egipski mędrzec znany jako Hermes Trismegistos. Jego nauki, zwane Hermetycznymi, były przekazywane jedynie ustnie albo w bardzo zakodowanych pismach. W 1908 roku trzech studentów, Hermetyków, spisało je w książce pod tytułem "Kybalion". Jednakże ich praca nadal była trudna do zrozumienia z powodu archaicznego i niejasnego języka.
     Teraz w Boskiej Magii Doreen Virtue prezentuje przejrzyście zredagowaną wersję "Kybalionu" napisaną zrozumiałym, współczesnym językiem. Doreen opatrzyła ją swoimi komentarzami i praktycznym sugestiami bazującymi na jej własnych sukcesach w stosowaniu nauk Hermetyków przy uzdrawianiu i manifestacjach. Z Boską Magią staniesz się panem swoich nastrojów, uwolnisz negatywność, zamanifestujesz nowe poziomy obfitości i przyciągniesz do każdej sfery swojego życia wspaniałe możliwości.
"Tak długo jak długo żyjemy na fizycznym planie Ziemi, materia jest dla nas rzeczywista. Nie jest ona mniej rzeczywista tylko dlatego, że rozumiemy naukową prawdę o atomach albo nauki Hermetyków odnośnie mentalnej natury Wszechświata.
    Możemy kontrolować materię wykorzystując do tego wyższe siły. I jest to znacznie lepsze niż udawanie, że materia nie istnieje. Prawa natury są niezmienne i nie możemy od nich uciec. Jednakże możemy je omijać dzięki zastosowaniu praw wyższego rzędu.
Wszechświat, jego reguły i zjawiska są prawdziwe, jeśli odnosimy je do ludzi. Świat jest także ulotny i ciągle zmieniający się, więc w sensie Absolutu jest nierealny. Jednakże musimy żyć i działać tak, jak gdyby pędzący Wszechświat i materia były rzeczywiste. W świecie fizycznym    Mentalizm, moc twoich myśli, jest najpotężniejszą naturalną siłą."

Doreen Virtue - znana na świecie autorka zajmująca się tematyką aniołów - jest doktorem psychologii i, zanim zajęła się pisaniem książek, spędziła wiele lat kierując szpitalnym wydziałem psychiatrycznym. Jej życie odmieniło się, gdy została cudem uratowana z sytuacji zagrożenia życia – ostrzegł ją wtedy anioł – choć wtedy nie wierzyła w nie. Od tamtej pory stale rozwija swoją komunikację z tymi pięknymi istotami. Wydała kilkanaście książek i kilka wspaniałych talii kart do kontaktu z aniołami. Jeździ po świecie i organizuje warsztaty dla osób, które chcą się nauczyć korzystać z dobrodziejstw komunikowania się z nimi.

   Termin Kybalion odnosi się do ustnej tradycji praw Hermetycznych, nauczanych jako aksjomaty lub frazy, które były wyjaśniane i wykładane początkującym przez zaawansowanych Hermetyków. Ludzie ci przechowywali aksjomaty we własnej pamięci i przekazywali je innym drogą ustną. Nie zostały one spisane aż do roku 1908, gdy trzech Hermetyków zdecydowało się je opublikować, opatrując tekst własną interpretacją.

    Książka, która w efekcie powstała, Kybalion, została zredagowana przez anonimowych nauczycieli Hermetyki nazywających siebie „Trzema Wtajemniczonymi", jako przewodnik po prawach, których sami nauczyli się za pośrednictwem ustnej tradycji. Toczą się różnorakie spekulacje i spory w kwestii tożsamości tych trzech autorów i zagadkowego znaczenia słowa „Kybalion". Jeśli czytałeś już moje książki Anielska medycyna lub Goddesses & Angels, wiesz, że jestem pasjonatką odzyskiwania wiedzy o naukach starożytnych Egipcjan, Majów i Greków. Mądrość tych kultur (włączając w to Hermetyków) pozwoliła mi lepiej zrozumieć moje dotychczasowe i obecne życie. Kybalion stanowi cudowną kwintesencję tych starożytnych nauk i wierzę, że skorzystasz z jego przesłania.
    Kybalion wymaga studiów. Najpierw przeczytaj moje komentarze i podsumowania, później zaś następujące po nich teksty Kybalionu. Sądzę, że najlepszym sposobem na zrozumienie zawartych w nim nauk jest zastosowanie jego praw w codziennym życiu. Przeczytaj jedno prawo, następnie zaś utrzymuj intencję odnalezienia przykładów jego zastosowania w kontekście dnia codziennego. Może to zaowocować nagłymi spostrzeżeniami objawiającymi się głośnym „Acha!", które są najlepszym narzędziem nauki. Mówi się, że samo przebywanie w pobliżu Kybalionu, nawet jeśli się go nie czyta, przynosi ogrom korzyści. Jego energia to magia w czystej postaci, będziesz więc może chciał trzymać tę książkę na nocnej szafce, by podczas twego snu przesyłała zawarte w sobie informacje do twojej podświadomości.
    Obyś czerpał radość z dalszego rozbudzania mocy swej Boskiej magii!

— Doreen Virtue

    Nota odautorska: zapisane kursywą i ujęte w cudzysłów zdania to oryginalne i niezredagowane aksjomaty pochodzące z ustnych nauk hermetycznych. Te aksjomaty opatrzone są także słowem „- Kybalion", tak samo, jak w tekście oryginalnym. Inne fragmenty napisane kursywą to objaśnienia aksjomatów spisanych przez Trzech Wtajemniczonych. Moje własne komentarze i uwagi edytorskie poprzedzające każdy rozdział Kybalionu napisane zostały normalną czcionką.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Doreen Virtue

 • Tytuł oryginału: 

  Divine Magic

 • Liczba stron: 

  130

 • Wymiary: 

  148x165

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-926167-5-7

 • Tłumacz: 

  Patrycja Lech

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...