Wczytuję dane...
KOD: 83-87534-15-3
Autor: Jan Kwaśniewski, Marek Chyliński
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Dieta optymalna

Od Autora

Moje artykuły i odpowiedzi na pytania chorych i „zdrowych" drukowane przez szereg lat w „Dzienniku Zachodnim" wywołały ogromne zainteresowanie. Otrzymywałem i otrzymuję tysiące listów i telefonów z prośbami o pomoc w odzyskaniu zdrowia, o podanie sposobu na długie, zdrowe, szczęśliwe życie bez miażdżycy, raka, innych chorób, bez niedołężnej starości. Czytelnicy, nieprzypadkowo właśnie na Śląsku, potrafili zrozumieć dużo. Chcą wiedzieć więcej. Dlatego z red. Markiem Chylińskim w bardzo krótkim czasie przygotowaliśmy tę książkę do druku. Znajduje się w niej sporo wiedzy, którą udało mi się zgromadzić.
   Z pomocą wielu wybitnych ludzi udało mi się udowodnić, że żywienie optymalne nikomu nie szkodzi, a pomaga prawie każdemu. Jest ono leczeniem przyczynowym w „chorobach ludzkich". W jednym z dialogów Platona znalazłem następujące zdanie: „Chorzy powiadają, że nie ma nic przyjemniejszego nad zdrowie, ale oni o tym nie wiedzieli przed chorobą, że zdrowie to rzecz najprzyjemniejsza". Bardzo wielu obecnie chorych może odzyskać zdrowie, poprawy mogą spodziewać się prawie wszyscy. Dla tych, którzy pozbędą się chorób, życie stanie się najprzyjemniejsze, dla pozostałych dużo przyjemniejsze. Ale to nie wszystko. Równie ważne, a może nawet ważniejsze są korzystne zmiany, które występują w czynności mózgu. Wiedzący Staszic napisał: „Natura jest pełna radości, szczęścia i wesela dla ludzi dzikich, dla dzieci jeszcze nie myślących i dla człowieka, którego już rozum oświeca". Żywienie optymalne nie zamienia współczesnego człowieka w dzikiego, nie powoduje jego zdziecinnienia. Zamienia go w takiego, którego już rozum oświeca. Nie o wszystkim co wiem, piszę w książce Dieta optymalna. Ludzie na razie nie nadają się do zrozumienia i przyjęcia prawd, o których nawet nie wiedzą, że one istnieją. Na to jest jeszcze za wcześnie. Po dłuższym okresie stosowania żywienia optymalnego sami zrozumieją, że było za wcześnie o tych sprawach pisać. Żywienie optymalne nie jest dla wybranych czy bogatych, nie musi być drogie. Przy rozumnym kupowaniu żywności może być tańsze niż przeciętnie.
  Proponuję Państwu książkę Dieta optymalna, dzięki której najczęściej wypowiadane życzenia: zdrowia, szczęścia, pomyślności, długiego życia, pogodnej starości, a nawet pieniędzy - staną się realne. Bowiem książka ta oparta jest na wiedzy.

                                                                                            JAN KWAŚNIEWSKI

OD WYDAWCY

Drogi Czytelniku

   Oddajemy do Twoich rąk nowe, uzupełnione, zaktualizowane i poszerzone wydanie książki Dieta optymalna, która stała się niekwestionowanym przebojem polskiego rynku księgarskiego ostatnich lat, zajmując pierwsze miejsce we wszystkich niemal rankingach wydawniczych. „Dieta optymalna" nie jest jednak jeszcze jednym bestsellerem, książką jednego sezonu, książką, która bryluje tak długo, dopóki nie zastąpi jej jakaś kolejna. „Dieta" w zamyśle autorów miała być książką wyjątkową, książką, która w zalewie pustosłowia i tanich rewelacji przekazuje prawdziwą wiedzę, rezultat 3O-letniej pracy badawczej, naukowej i praktyki lekarza medycyny Jana Kwaśniewskiego.
   Porady i wskazówki zawarte w książce Dieta optymalna nie są zatem jakimś cudownym, magicznym sposobem na piękną sylwetkę, długie życie, zdrowie i urodę, nie są również jeszcze jedną dietą, jakich setki pojawia się co roku na całym świecie. Treścią tej pracy jest raczej zbiór prostych i starych jak świat praw i prawd z dziedziny biologii, fizyki, chemii, a więc nauk, bez rozwoju których współczesna medycyna tkwiłaby po dziś dzień w mrokach średniowiecza.
   Autorzy Jan Kwaśniewski, Marek Chyliński starali się więc postawić kilka zaskakujących pytań i znaleźć na nie odpowiedzi, starali się też o logiczny, zwięzły, napisany przystępnym językiem wykład na temat dla wszystkich zasadniczy: „jak żyć?". Bo Dieta optymalna to jest sposób na życie właśnie, sposób pokazujący nam, jak mamy się odżywiać, żeby zdrowo i długo żyć.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Jan Kwaśniewski, Marek Chyliński

 • Liczba stron: 

  348

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-87534-15-3

 • Rok wydania: 

  2000

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...