Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7579-281-2
Autor: Hubert Juźków,Wojciech Rosiński
EAN: 9788375792812
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Wprowadzenie do książki

Druga młodość supermana

   Masz za sobą 40 lub 50 lat życia? W takim razie Druga młodość supermana to przewodnik właśnie dla ciebie. Jeśli jesteś starszy - tym bardziej powinieneś go przeczytać. Zapewne, jak większość facetów w twoim wieku, tak i ty nieco się zaniedbałeś. Przeszkadza spory brzuch, niepokoi wysoki cholesterol i nadciśnienie, a serce już niekoniecznie jest jak dzwon i kardiolog kazał na siebie uważać... Być może wydaje ci się, że jesteś chory, i oczekujesz pomocy od lekarzy. Ale może najpierw sprawdź, czy tego typu problemy zdrowotne nie są efektem wieloletnich zaniedbań. Twoich zaniedbań. Na przykład braku ruchu, złego sposobu odżywiania, siedzącego trybu życia, nałogów.
   W krajach o wyższej kulturze społecznej aktywność ruchowa osób w średnim i starszym wieku jest na porządku dziennym, a „zdrowe życie"to najmądrzejsza z mód.
   U nas przeważa bezkrytyczna wiara w potęgę medycyny i w lekarstwa. No bo jak nazwać u 130-kilogramowej osoby oczekiwanie na wyleczenie bólu kolan, obrzęku nóg, uregulowanie cukrzycy, a najlepiej jeszcze wymianę przeciążonego kręgosłupa? Lekarz mylony bywa z cudotwórcą, o czym przekonuję się niejednokrotnie w swojej praktyce zawodowej. Ale to JUŻ SIĘ ZMIENIA. Coraz więcej osób rozumie, że same muszą podjąć działania, aby poprawić swój stan zdrowia. Niech ta prawda dotrze także do twojej świadomości. Nikt nas w tym nie wyręczy, a medycyna co najwyżej może trochę pomóc. Na szczęście, prawie wszystkie zaniedbania da się naprawić. Trzeba tylko wiedzieć jak.
   Jestem pewien, że w każdym mieście są tysiące facetów, którzy zapłaciliby wiele za to, aby odzyskać choć trochę młodości: zdrowia, siły, sprawności fizycznej i seksualnej, zalotnych spojrzeń atrakcyjnych kobiet. Jesteś wśród nich? Witaj w klubie! l co z tym do tej pory zrobiłeś? Może pod wpływem jakiegoś impulsu lub ambitnego noworocznego postanowienia rzuciłeś fajki, kupiłeś poradnik dietetyczny, trampki, dresy i zacząłeś biegać, l jak się to skończyło? Nie zdziwię się, jeśli po dwóch tygodniach trafiłeś do gabinetu kardiologa lub ortopedy, bo coś zakłuło w piersi albo zaczęły boleć kolana. No i oczywiście twoje dobre chęci szybko się skończyły. Zniechęcenie i rozczarowanie to nie są miłe doznania. Nie załamuj się jednak i nie trać wiary, że możesz wrócić do dobrej formy. Nie jesteś ani za stary, ani za słaby, ani zbyt schorowany. Po prostu robiłeś to nieumiejętnie i bez przygotowania!
   Rozumiem cię, bo sam mam 52 lata. Wiem, że w tym wieku pewne rzeczy przychodzą trudniej niż 20 lat temu, ale będąc doświadczonym lekarzem i sportowcem, wierzę, że potrafię ci pomóc Dlaczego zdecydowałem się na książkę d la mężczyzn? Kobiety w tym wieku są dużo zdrowsze od nas, zadbane, piękne. Zdaje się, że lepiej potrafią zająć się sobą. Chętniej rozwijają swoje zainteresowania, wykazują więcej inicjatywy, są bardziej zorganizowane. Pomocą służy im szeroka oferta różnego rodzaju poradników, skierowanych prawie wyłącznie do nich. Inicjatorzy profilaktycznych akcji zdrowotnych także mają na uwadze głównie zdrowie pań.
   Spójrzmy prawdzie w oczy: przecież to faceci są zdecydowanie mniej zaradni i zdaje się, że przeważnie nie potrafią zająć się sobą. Na szczęście to już się skończyło! Panowie, macie teraz swój prywatny poradnik.
   Nie piszę tej książki sam. Do współpracy zaprosiłem świetnego sportowca i zasłużonego szkoleniowca w jednej osobie - Wojtka Rosińskiego. Dodatkowa pomoc i konsultacje zaprzyjaźnionych specjalistów umożliwiły objęcie dość szerokiego zakresu problemów, które są dla ciebie ważne. Dzięki temu powstało coś w rodzaju instrukcji, jak żyć zdrowiej, dłużej i szczęśliwiej.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Hubert Juźków,Wojciech Rosiński

 • Liczba stron: 

  192

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7579-281-2

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...