Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7942-079-7
Autor: Beata Moksa-Kwodzińska
EAN: 9788379420797
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Novae Res

Wprowadzenie do książki

Homeopatia Alternatywny Sposób Leczenia

   Podstawą homeopatii w leczeniu jest psychosomatyka, która zajmuje się związkami, jakie zachodzą między chorobami ciała a życiem duchowym. Ta zasada jest podstawą w tworzeniu kompleksów homeopatycznych, które są dostępne w aptekach. Przez tę regułę leki kompleksowe mają osłabione działanie. Można uczynić wiele dobrego, lecząc same dolegliwości chorobowe, natomiast sferę duchową można uleczyć medytacją, ćwiczeniami oddechowymi lub pozytywnym sposobem myślenia. Osobiście natomiast kieruję się inną zasadą. Kompleksy, które opracowałam, mają za zadanie skupić się konkretnie na danej chorobie. Dlatego działanie moich kompleksów jest szybsze i skuteczniejsze: np. w przypadku rwy kulszowej - po zastosowaniu mojego kompleksu - poprawa następuje już w pierwszej dobie, a po dwóch dobach objawy chorobowe mijają, lecz chorobę jeszcze trzeba doleczyć. I tak jest we wszystkich przypadkach chorobowych - w zależności od stanu zaawansowania danej choroby.

   Homeopatia nie stanowi konkurencji dla medycyny konwencjonalnej, takie nastawienie jednak wymaga przestawienia toku rozumowania lekarzy. Trafna diagnoza specjalisty, wyniki badań - to podstawa szybkiego wyleczenia pacjenta. Pacjenci mają wybór, jaką metodę zastosują w swoim leczeniu, jednakże większe zaufanie okazują wobec medycyny konwencjonalnej (jest ona bardziej popularna wśród pacjentów). W stanach trudnych, kiedy według medycyny konwencjonalnej dla chorego nie ma ratunku, pacjenci udają się do zielarzy czy homeopatów, ale czasami może być już za późno.

    Stanowisko oficjalnej medycyny, że choroby muszą być leczone środkami przeciwnymi, pociąga za sobą przekonanie, że silne medykamenty działają skuteczniej niż słabe. Praktyka często potwierdza taki punkt widzenia. W rzeczywistości jednak bywa tak, że zostają tylko stłumione symptomy chorobowe, jednak do prawdziwego wyleczenia nie dochodzi. I tak jest wielu przypadkach.

   W książce autorka przedstawia listę leków homeopatycznych które poleca, przybliża ich działanie oraz zastosowanie w konkretnych dolegliwościach.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Beata Moksa-Kwodzińska

 • Liczba stron: 

  78

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7942-079-7

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...