Wczytuję dane...
KOD: 83-60528-23-3
Autor: Medicine Grizzlybear Lake
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Indiański uzdrowiciel

   Szamani i szamanki są gatunkiem zagrożonym wygaśnięciem. W wielu plemionach funkcja i rola szamana już praktycznie zaginęła. Szalony i błyskawiczny postęp technologii, nauki, medycyny i zachodniego sposobu myślenia skazuje ostatnich z nas na wymieranie. Nie możemy przeżyć bez naszych świętych gór, miejsc, kultowych terenów i przestrzeni życiowej. Potrzebujemy miejsc, które Wielki Stwórca dal nam na Początku w celu poszukiwania wizji i przewodnictwa, otrzymywania mocy i wiedzy oraz do odnajdywania naszych leczniczych ziół i duchów. W miarę jak rozszerza się cywilizacja i wkracza na te tereny, profanuje je i niszczy nasze naturalne źródła, których my, jako uzdrawiacze natury, potrzebujemy, aby utrzymywać ludzi w stanie zdrowia.

  Nasze moce pochodzą ze związków z Naturą. Ona jest naszym doradcą i przewodnikiem. Jej skóry, szpony, futra, zęby i pióra są naszymi duchowymi narzędziami. Są mocami, których używamy przy uzdrawianiu, rytuałach, ceremoniach i przy utrzymywaniu świata w równowadze. Opiekujemy się Ziemią, posiadamy starożytną wiedzę i wizję przyszłości, która pomaga współczesnym ludziom przetrwać i istnieć jako gatunek. Nie będziemy w stanie uratować Ziemi, jeżeli nasze naturalne źródła mocy i wiedzy będą nadal niszczone.

  Na tym kontynencie istniało kilka gór, gdzie mogliśmy obcować ze Stwórcą i jego duchami. Ale on już się nie pojawia w tych miejscach, ponieważ nowocześni ludzie wszystkich ras zanieczyścili lub zniszczyli je. Istniały tajemne wody lecznicze, źródła i święte tereny, gdzie można było zostać uzdrowionym w cudowny sposób, tak jakby działała magia, ale to nie była magia. To było prawdziwe źródło świętej i naturalnej mocy usytuowanej w tych miejscach Ziemi dla celów leczniczych, a teraz te miejsca zostały całkowicie zniszczone.

  W dawnych czasach szamani i szamanki darzeni byli wielkim szacunkiem. Uzdrawianie było świętym działaniem, zaś oni wypełniali szczególne zadania, do których kwalifikowało się niewielu ludzi. Szamani pełnili różne role; niektórzy byli kapłanami, inni leczyli ludzi, niektórzy z nich pełnili obie funkcje. Na przykład istnieli prowadzący ceremonie i rytuały, badacze snów, wizjonerzy, leczący w transie, uzdrawiacze i szamani wysysający chorobę. Wszystkie spośród tych ról były w swej naturze leczniczo-religijne i duchowe. Plemię troszczyło się o szamanów i szamanki, oni zaś troszczyli się o lud do tego stopnia, że brali na siebie czyjś ból, problemy, choroby i krzywdy, a w razie konieczności mogli nawet umrzeć za plemię.

   Dzisiejsi szamani i szamanki różnią się od tych z przeszłości. Znacznie trudniej jest szamanowi lub szamance służyć i pomagać swojemu ludowi i te trudności będą się pogłębiać w przyszłości. Aby troszczyć się o zagrożone gatunki, trzeba przedsięwziąć specjalne środki. To właśnie czyni Medicine Grizzlybear - jeden z moich wybitnych uczniów. Uczył się i terminował u szesnastu różnych członków Starszyzny - zarówno mężczyzn, jak i kobiet z różnych plemion. Przemawiają przez niego głosy przodków. W tej książce można znaleźć rzadką sposobność zapoznania się z duchowymi naukami, które może przekazywać wyłącznie szaman, kształcony na najwyższych górach ducha.

Charlie Thom
Karuk Medicine Mań and Ceremoniał Leader
Mt. Shasta, California

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Medicine Grizzlybear Lake

 • Tytuł oryginału: 

  Native Healer. Initiation into ancient art

 • Liczba stron: 

  203

 • Wymiary: 

  148×210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-60528-23-3

 • Tłumacz: 

  Robert Palusiński

 • Rok wydania: 

  2006

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...