Wczytuję dane...
KOD: 978-83-62476-15-2
Autor: Marianne Williamson
EAN: 9788362476152
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Illuminatio

Wprowadzenie do książki

Kurs Odchudzania

   Osoba objadająca się ma urojeniowy stosunek do pożywienia, obdarzając je mocą, której ono tak naprawdę nie ma. Może zawierzyłaś przekonaniu, że jedzenie daje ci pocieszenie i siłę, nawet jeśli to, co spożywasz (lub w jakich ilościach), może ci wyłącznie zaszkodzić. Osoba objadająca się tworzy bałwochwalczą relację z jedzeniem, w której moce należące wyłącznie do Boga zostały przypisane czemuś innemu.
   Zacznij po prostu od dostrzeżenia tego.
   Rozwój duchowy jest fascynującym procesem - jeśli tylko sama na to pozwolisz. To wewnętrzna podróż od jednego olśnienia do drugiego, podczas której pojawiają się pomocne wskazówki, gdy tylko jesteś gotowa. Pokrętne myśli prostują się, gdy tylko dostrzeżesz, czym są w rzeczywistości. Twa podróż od ślepoty do duchowego przejrzenia poprzedza podróż od dysfunkcyjnego odżywiania się do zdrowego stosunku do pożywienia i jest jej niezbędnym warunkiem. W miarę osiągania coraz głębszego zrozumienia przyczyn swojej słabości kładziesz fundamenty pod rozwój nowych sił.
    Pierwszą rzeczą, z której musisz sobie zdać sprawę w tej podróży ku wolności, jest to, że uwierzyłaś w kłamstwo. Następnie, dzięki sile, z jaką w to kłamstwo uwierzyłaś, uznałaś, że jest ono prawdą. Tym kłamstwem jest przekonanie, że potrawy, które w rzeczywistości ci szkodzą, mają jakoby moc pocieszenia cię, odżywienia i wzmocnienia. Twoim zadaniem jest sprostować to przekonanie.
    Wołanie do Boga: „Bo Twoje jest królestwo, potęga i chwała" oznacza: „Tylko Bóg ma moc pocieszenia, odżywienia i wzmocnienia mnie". Wers ten nie jest błaganiem, ale afirmacją, i jeśli wypowiesz go gorliwie, będzie on w stanie przeniknąć najgłębsze poziomy twojej podświadomości. Zdasz sobie sprawę, że jedzenie nie odżywi cię emocjonalnie i że tylko Bóg może to uczynić.
   Oddając całą władzę Duchowi, reorganizujesz energie podświadomości. W ten sposób przywracasz każdy fragment siebie - łącznie z ciałem - Boskiemu porządkowi rzeczy. Twoje ciało ma być odzwierciedleniem twojej duszy, więc zarówno twe myśli, jak i komórki zareagują, gdy przypomnisz im o ich Boskiej doskonałości. Celem tego kursu jest przypomnienie twojemu ciału o jego doskonałości poprzez przypomnienie twojemu umysłowi o jego doskonałości. Zmieniając jedno, zmienisz drugie.

   Działanie tego kursu kumuluje się. Każdego dnia otrzymasz lekcję i, mimo że danego dnia masz się skupiać na przesłaniu danej lekcji, to powinnaś pozwolić jej energii nieustannie żyć w twojej psychice także i w dniach następnych. Kompulsywne jedzenie składa się z dwóch rzeczy: kompulsji i jedzenia. Nie skończysz z kompulsywnym jedzeniem, zastępując je inną kompulsywną czynnością. Dlatego też nie należy gonić przez ten kurs jak najszybciej, ale spokojnie wniknąć w cały proces.
   Te lekcje nie mają na celu wywołać u ciebie przerażenia czy poczucia winy. Nie można ich ani zdać, ani oblać: ty nie możesz ich ani zdać, ani oblać. Po prostu pozwól sobie wejść w nie jak do spokojnego miejsca, w którym jesteś tak samo kochana wtedy, gdy „właściwie" wykonasz zadanie danego dnia, jak i wtedy, gdy ci się nie powiedzie. Lekcję możesz „oblać" jedynie wtedy, gdy sama ukarzesz się za jej oblanie. Ten kurs jest podróżą, i tak jak w przypadku każdej podróży mającej na celu poznanie samego siebie trafiają nam się dni, w których zbaczamy w ciemność podczas drogi ku światłu.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Marianne Williamson

 • Tytuł oryginału: 

  A course in weight loss. 21 spiritual lessons for surrendering your weight forever

 • Liczba stron: 

  226

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-62476-15-2

 • Tłumacz: 

  Ischim Odorowicz

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...