Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-570-1
Autor: Tess Whitehurst
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Magia na co dzień

Pozytywna energia dla Ciebie i twojego domu

Tess Whitehurst pokazuje, że oczyszczanie może być potężnym narzędziem prowadzącym do osobistej transformacji. Magiczny dom to mieszanka technik New Age, która łączy w sobie metafizyczne tematy mantr, aniołów, wróżek, kryształów i roślinnych oraz zwierzęcych sprzymierzeńców. Przygotuj swoją miotłę... prowadzenie domu już nigdy nie będzie wyglądało tak jak przedtem”.

Ellen Dugan, autorka Magii ochronnej w praktyce

Wspaniała, należąca do klasyki gatunku książka o tym, jak w naturalny sposób uleczyć ciało, ducha i nasz dom. Naprawdę inspirująca i pięknie napisana. Przeczytaj ją i napełnij ożywczą energią twoje domostwo; przebudź swoją intuicję!

Jodi Livon, autorka

   Wszystko jest jednym, zunifikowanym polem energii. Choć ludziom, miejscom i rzeczom przypisujemy „złą energię” bądź „dobrą energię”, to w rzeczywistości istnieją jedynie różne stopnie uwięzionej, zastałej, rozkładającej się energii oraz zdrowej, wibrującej i płynącej. Energia uwięziona może zostać przekształcona w energię wibrującą, ale dopóki jest uwięziona, może, i często wydaje się, być zła, ponieważ przyciąga negatywność, negatywne uczucia i negatywne formy energii. Z drugiej strony energia wibrująca przyciąga pozytywność i pozytywne formy energii. Energię można przyrównać do wody lub powietrza. Woda sama z siebie nie jest zła ani dobra, ale kiedy stoi, może stać się siedliskiem bakterii.
   Tak jak woda bagienna przyciąga do siebie i żywi różnorakie organizmy, które sprawiają, że jest niebezpieczna do picia, tak i uwięziona energia może przyciągać negatywne emocje, toksyczne warunki, a nawet duchowe istoty, które żywią się negatywnością. Mam jednak dobrą wiadomość, dzięki odpowiednim praktykom da się energię wprawić w zdrowy ruch, przekształcić energię uwięzioną w wibrującą oraz oczyścić i/ lub uwolnić uwięzione istoty. Takie działania nie tylko dodadzą twojemu mieszkaniu, duchom i życiu pozytywnej energii, ale pomogą również uleczyć i przekształcić energię całej planety.
   Choć wiele z tych praktyk zostało opisanych w niniejszej książce, włączając w to ochronę energetyczną, błogosławieństwa i dostrajanie się, to zauważyłam, że jeśli zależy nam na szczęściu i kreowaniu pozytywności w każdym obszarze naszego życia, to przede wszystkim musimy oczyścić własne pola energii oraz pola energii naszych domów.
    W celu zilustrowania niewidzialnego mechanizmu oczyszczania energetycznego, powróćmy do naszej metafory z wodą. Wyobraź sobie kamienną fontannę od dłuższego czasu wypełnioną wodą. Z czasem, pomału, w owej wodzie zaczęły pojawiać się bakterie i roślinność, które sprawiły, że się zazieleniła i zaczęła śmierdzieć. Następnie wyobraź sobie ogrodnika, który przychodzi i wodę z fontanny wlewa do jeziora, gdzie bakterie i różne organizmy roślinne mogą rozwijać się w rozległym i zróżnicowanym środowisku. Potem dokładnie czyści dno fontanny naturalnymi, organicznymi preparatami, po czym wlewa do niej czystą, świeżą, skrzącą się wodę ze studni. Na koniec włącza fontannę po to, aby woda w niej znajdująca się płynęła, mieniła się, wytwarzała aniony (naukowy termin określający pozytywne wibracje) oraz pozostawała świeża.
    Mówiąc w przenośni, fontanna to twój dom (choć równie dobrze TY możecie być tą fontanną). Woda to energia w twoim domu. Bakterie i organizmy roślinne są uwięzionymi istotami, emocjami i formami myśli. Jezioro jest Nieskończonością. Natomiast ogrodnik (duchowy uzdrowiciel/praktyk, czyli TY) zamiast używać tradycyjnych preparatów do czyszczenia (choć one również mogą być przydatne), oczyszcza energię za pomocą swojej skupionej uwagi, a pomagają mu w tym rzeczy takie jak: dźwięk (dzwonki i grzechotki), modlitwa, śpiew oraz składniki naturalne, czyli dym z liści szałwii oraz sól morska.

Dlaczego praktyki opisane w tej książce są konieczne?

   Ludzie – odkąd pojawili się na Ziemi – większość swego czasu spędzali na zewnątrz. Również nasze domy, kontynuując moje makrokosmiczne rozważania, w nie tak odległej przeszłości były mniej trwałe i znajdowały się bliżej natury. A to znaczy, że naturalny, energetyczny system oczyszczania działał. Zastała energia – a także energetyczny „osad” z dawnych myśli, słów i emocji – dookoła jak i wewnątrz naszych fizycznych ciał i domostw (mówiąc ogólnie) nie żyła długo na tym świecie. Dlaczego? Ponieważ poruszał nią wiatr, uaktywniało słońce, deszcz ją zmywał, a ziemia tę energię pochłaniała.
   Oczywiście wciąż okazjonalnie wykorzystywano szamanów i szamańskie praktyki, aby ucieleśnić i w ten sposób przekazywać, wszechobecny prąd boskiej, naturalnej energii w celu leczenia i oczyszczania ludzi oraz miejsc. Ale teraz, kiedy wprowadziliśmy się do czterech ścian i odłączyliśmy się w ten sposób od naturalnego świata, niektórzy z nas, ci bardziej wyczuleni na obecność energii, muszą owe praktyki stosować regularnie. Tylko w ten sposób nasze ciała, życia i domy przepełnione będą czystą, iskrzącą energią. Co więcej, studiowanie i stosowanie rożnych metod uzdrawiania energii w niezwykle skuteczny sposób – zarówno każdego z osobna, jak i wszystkich razem – przywraca z powrotem do harmonii z naturalnym światem. (Co oczywiście, w obecnych czasach, ma niemałe znaczenie!)

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Tess Whitehurst

 • Tytuł oryginału: 

  The Good Energy Book: Creating Harmony and Balance for Yourself and Your Home

 • Liczba stron: 

  224

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-570-1

 • Tłumacz: 

  Łukasz Głowacki

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...