Ogólne wprowadzenie do Kursu cudów
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-602-8032-4
Autor: Kenneth Wapnick
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788360280324
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Centrum

Wprowadzenie do książki

Ogólne wprowadzenie do Kursu cudów

   Ogólne wprowadzenie do Kursu cudów w sposób niezwykle prosty wyjaśnia często złożone, lub po prostu niezrozumiałe koncepcje, czy nazewnictwo używane w Kursie cudów. Tworzy to z niej doskonały przewodnik pomagający przełożyć mądrość Kursu na własne doświadczenia i zrozumieć, gdzie jego koncepcje mają zastosowanie w codziennym życiu każdego z nas.

   W Ogólnym wprowadzeniu do Kursu cudów znajdziemy wyczerpujące wprowadzenie w zasady Kursu cudów. Najwybitniejszy z żyjących nauczycieli Kursu cudów Dr Kenneth Wapnick najpierw wyjaśnia centralne idee w wytworzonym przez ego systemie myślowym grzechu, winy i lęku oraz środki obrony owego systemu poprzez zaprzeczenie i projekcję. Następnie objaśnia on nam pochodzący od Ducha Świętego system myślowy oparty na przebaczeniu, ukazując konkretnie sposób, w jaki właśnie przebaczenie i cud odczyniają główny mechanizm obronny ego przed Miłością Bożą jakim są wyjątkowe związki. Książka zawiera także rozdziały traktujące o celu życia Jezusa oraz historię tego, jak doszło do spisania Kursu.

   Kenneth Wapnick posiada tytuł doktora psychologii klinicznej i zaangażował się w pracę nad Kursem cudów w roku 1973, gdy połączył się ze skrybami Kursu - Helen Schucman i Williamem Thetfordem. Ponadto ściśle współpracował z Helen przy tworzeniu końcowej wersji manuskryptu Kursu. Jest autorem wielu publikacji na temat Kursu cudów oraz prezydentem fundacji ACIM będącej właścicielem praw autorskich do Kursu.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Kenneth Wapnick

 • Liczba stron: 

  152

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-602-8032-4

 • Tłumacz: 

  Lucy Rudnicka

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...