Wczytuję dane...
KOD: 978-83-63773-47-2
Autor: Karen McCreadie
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: Emka

Wprowadzenie do książki

Napoleon Hill Myśl i bogać się

  Kiedy prorok pozytywnego myślenia Napoleon Hill ukończył pracę nad swą programową książką Myśl i bogać się, nie był w stanie przewidzieć, jak rozległy uzyska ona wpływ na ludzi.

  Zabrały się do jej studiowania nieprzebrane wręcz rzesze, stała się przedmiotem namiętnych dyskusji na nieprzeliczonej liczbie seminariów motywacyjnych w wielu krajach świata. Ludzie czerpali z Myśl i bogać się przekonanie, że powodzenie w życiu zależeć może nie tyle od szczęścia i okoliczności, ile od przyjęcia pewnych podstawowych zasad i od poszukiwania nowych odpowiedzi na palące problemy życiowe. Andrew Carnegie, przemysłowiec, który zdobył ogromną fortunę, zwrócił się był do Napoleona Hilla z propozycją, by ten zanalizował istotę sukcesu materialnego i określił zasadnicze cechy, jakimi się ten sukces charakteryzuje. Hill przyjął tę propozycję i poświęcił całe życie wypełnieniu tego zadania. Uzyskał bezpośredni dostęp do takich tuzów jak Henry Ford, Charles Schwab, lohn Rockefeller, Thomas Edison i Theodore Roosevelt. Książka Myśl i bogać się ukazała się drukiem w roku 1937 i zainicjowała przedsięwzięcie wydawnicze na skalę miliarda dolarów. Nie sposób określić zasięgu wpływu, jaki wywarła na ludzi biznesu, dając przemożny impuls do ich osobistego rozwoju i przekształcania się całych zastępów handlowców z obszarpanych komiwojażerów w przedsiębiorczych i elokwentnych sprzedawców.

   Napoleon Hill w swojej książkę Myśl i bogać się przedstawia trzynaście kolejnych kroków wiodących do bogactwa; i dowodzi, że śmiałe marzenia o „dobrobycie w zasięgu ręki" czy też o nabyciu na własność okazałej rezydencji wiejskiej nie muszą być tylko chłopięcymi mrzonkami.

  Rzetelność nakazuje mi stwierdzić, że niektóre z zaleceń proponowanych przez Hilla są nierealne. Bezkrytyczne ich rozpowszechnianie wymagałoby niemałej odwagi - zwłaszcza po siedemdziesięciu z górą latach, jakie upłynęły od ich proklamowania przez autora tej książki. Nie przestaje jednak budzić zdziwienia fakt, że zasadnicze jej przesłanie - niezależnie od tych czy innych chybionych uszczegółowień - znalazło potwierdzenie w doświadczeniach wielu wybitnych ludzi biznesu, a także w badaniach naukowych. I na tej właśnie, różnorako zweryfikowanej, trwałości przesłania zawartego w książce Hilla skupiam uwagę w niniejszym opracowaniu. Nie jest ono prostym streszczeniem pierwodruku z roku 1937, lecz wypunktowaniem 52 najważniejszych ogniw wyłożonego w książce systemu myślowego.

  Istnieje całe mnóstwo książek, DVD i programów seminaryjnych zapowiadających „odsłonięcie tajemnicy". Kiedy jednak przyjrzeć się bliżej tym zapowiadanym rewelacjom, okazują się nie tak znów „seksowne". Wedle jednego z tych „objawień" „niebiańska pigułka" mająca odmienić twe życie i opromienić srebrzystym blaskiem szarość powszedniego bytowania, kryje się we wnętrzu twojej własnej czaszki. I tę właśnie prostą prawdę głosi książka Napoleona Hilla Myśl i bogać się - zdobywając ciągle niebywałe rzesze wyznawców.

  Mimo, że Hill często posługuje się słowem „tajemnica", to w swej książce Myśl i bogać się podaje wiele konkretnych, cennych zaleceń przydatnych w skutecznym dążeniu do osiągnięcia powodzenia we wszystkich dziedzinach i obszarach życia. I właśnie te zalecenia warto wyłuskać z jego dzieła, które należy już do klasyki piśmiennictwa motywacyjnego.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Karen McCreadie

 • Tytuł oryginału: 

  Napoleon Hill's Think and Grow Rich: A 52 brilliant ideas interpretation

 • Liczba stron: 

  135

 • Wymiary: 

  130x200

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-63773-47-2

 • Tłumacz: 

  Wacław Sadkowski

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...