Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8171-609-3
Autor: Chris Niebauer
Dostępność: 2 dni
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN

Niniejsza książka przedstawia silne dowody na to, że koncepcja jaźni jest jedynie konstruktem umysłu, a nie czymś fizycznym znajdującym się wewnątrz mózgu. Innymi słowy, to nie jaźń wykazuje niezależną egzystencję, odrębną od myśli, ale kreuje ją sam proces myślenia. Jaźń bardziej przypomina czasownik niż rzeczownik. Idąc o krok dalej, można powiedzieć, że w konsekwencji jaźń nie istnieje bez myśli. Zdaje się, że współczesna neuronauka i psychologia dopiero teraz doganiają to, o czym buddyzm, taoizm i indyjska adwajtawedanta nauczają od ponad dwóch i pół tysiąca lat.

Taki punkt widzenia może nie być łatwy do zrozumienia, przede wszystkim dlatego, że od tak dawna błędnie uznajemy proces myślenia za autentyczną rzecz. Potrzeba czasu, by dostrzec w koncepcji „ja” jedynie ideę, a nie fakt.

Realne życie czy jego iluzja? Jak zrozumieć pracę umysłu i przełamać nasze życiowe bariery mentalne

Czy nauka może mieć związek z duchowością?
W jaki sposób współczesna neuropsychologia odkryła to, co myśl buddyjska głosi od tysiącleci?
Kim jesteśmy? Dlaczego cierpimy?
Jak uzyskać równowagę naszej świadomości?

Nasze „ja”, czyli ego, nie istnieje. Jaźń, o której myślisz, że dobrze znasz, nie jest rzeczywista. To fikcja, iluzja stworzona w całości przez lewą półkulę twojego mózgu.

Jakie są więc zadania prawej półkuli?

Ta przełomowa książka rzuca wyzwanie z góry ustalonym wyobrażeniom o mózgu i umyśle. Autor pomoże ci rozgryźć dylemat twojego „ja”. A zawarte w książce proste ćwiczenia i eksperymenty myślowen zmienią twój sposób doświadczania świata. To pomoże uspokoić umysł, a negatywne emocje i niepokój zastąpić radością. Odkryj, jak działa umysł, a zrozumiesz siebie

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  dr Chris Niebauer

 • Tytuł oryginału: 

  No Self, No Problem: How Neuropsychology Is Catching Up to Buddhism

 • Liczba stron: 

  176

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-8171-609-3

 • Rok wydania: 

  2021

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...