Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61897-40-8
Autor: Joel S. Goldsmith
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Żyjąc między dwoma światami

Tekst Żyjąc między dwoma światami rodził się przez długi czas. Na wiosnę 1964 roku, razem z innymi prywatnymi dokumentami, Joel Goldsmith przysłał mi jakieś półtorej strony rękopisu z datą 29 lipca 1951, w którym przeczytałam:

„Między dwoma światami”
autor: Joel S. Goldsmith

Dedykuję moim uczniom, z których kilkoro było ze mną od 1931 roku, kiedy to zacząłem odsłaniać tajemnice wewnętrznego Królestwa.

    Zrozumieliście dobrze to co powiedziałem z wewnętrznego Planu i ponieśliście Słowo tak daleko, jak pozwoliło na to wasze zrozumienie. Teraz nadszedł czas, aby przybliżyć was bardziej do mnie i, jeśli to możliwe, przyciągnąć was do wnętrza, abyście ujrzeli uniwersum od zewnątrz i od środka. Tylko w ten sposób rzeczywiście zrozumiecie to, co już częściowo otrzymaliście, a co ja w pewnej mierze ujawniłem. Aby spełnić swoje dzieło w świecie, koniecznym jest, aby żyć na obydwu planach – wewnętrznym i zewnętrznym – rozumiejąc życie i prawo Duszy oraz ciała, abyście mogli nauczać tych, którzy szukają u was dalszego przewodnictwa w rozwoju duchowym. Do tej chwili to ja prowadziłem, ochraniałem i wspierałem wasz rozwój – teraz jednak wy musicie przejąć Misję dla waszych uczniów. Nasłuchując, odczuwając i czytając zauważycie, że jesteście przyciągani do wewnętrznego Świata, gdzie ja jestem. Zanim będzie to możliwe do osiągnięcia, trzeba poczynić przygotowania.

Następnie, 30 marca 1964 roku, Joel napisał do mnie w liście:

     Pamiętasz, jak około dwanaście lat temu siedziałem na lotnisku w Seattle i nagle przyszło do mnie odkrycie, które zapisałem. To był początek nowej książki, którą zatytułowałem Między dwoma światami, ale nigdy nie udało mi się napisać więcej niż półtorej strony i każdego roku zaglądałem do tej strony zastanawiając się co będzie dalej, ale nic nie przychodziło. Tymczasem wczoraj rankiem, gdy byłem na wyspie Maui, obudziłem się i otrzymałem dosłownie zalew odkryć, które dostarczyły mi całej reszty książki. Nie mam sposobu, aby przewidzieć jak ta sprawa będzie się rozwijać, ale mogłem wykonać następującą rzecz: nagranie w Niedzielę Wielkanocną zatytułowałem Między dwoma światami i będę nadal używał tego tytułu do czasu aż poczuję, że osiągnąłem konkluzję tego nagrania, a każda przemowa, którą daję i która zostanie przepisana na papier, również zostanie zatytułowana Między dwoma światami, tak że gdy zakończymy, będzie to gotowa seria nagrań, z których powstanie książka.
   To odkrycie otworzyło drzwi, które dotychczas były mocno zaryglowane. Jeżeli dobrze pamiętam, w ubiegłym tygodniu pisałem ci z Maui, że znalazłem się w jakimś ślepym zaułku lub wiszę w próżni, ale właściwie były to zamknięte drzwi, a doświadczenie z wczorajszego ranka otworzyło te drzwi na oścież i rozwiało ten ślepy zaułek czy tą próżnię. I jestem pewny, że mogę wyznać, iż została mi dana całkowicie nowa wizja. Zwróć szczególną uwagę na te nagrania, które nastąpią poczynając od dziś tj. Niedzieli Wielkanocnej.
    Nagrania, do których nawiązuje Joel, to seria sześciu taśm „1964 Oahu – Maui”*, z których w roku 1967 powstały Listy rozesłane do uczniów na całym świecie. Tą pracę kontynuuje długo wyczekiwana książka Joela, którą miał zamiar zadedykować swoim uczniom, a która po raz pierwszy ukazała się w formie kursów prowadzonych na wyspach Hawajskich Oahu i Maui.
    Materiał w niniejszej książce pojawił się najpierw w formie listów wysyłanych do uczniów Drogi do Nieskończoności na całym świecie jako pomoc, by żyć efektywnie w tym świecie dzięki głębszemu zrozumieniu Pisma oraz zasad Drogi do Nieskończoności.

– Lorriaine Sinkler

    Istnieją dwa poziomy świadomości. Istnieje poziom duchowy, niecielesny, jak opisano w pierwszym rozdziale Księgi Rodzaju. Na tym poziomie człowiek stworzony na obraz i podobieństwo Boga nie wykazywał ani grzechu, ani choroby, śmierci, braku, ograniczenia, ani żadnej niegodziwości wobec drugiego. Ci, zrodzeni do świadomości z pierwszego rozdziału Genezis, nie mają ani ojca, ani matki. Stanowią oni świadomość Melchizedeka: nie są fizycznym potomstwem i nie mają ludzkich rodziców. Są niecieleśni.
    Ale ci, zrodzeni z ludzkich rodziców, zrodzeni są do poziomu stworzenia z drugiego rozdziału Genezis, do świata umysłu, śmiertelnej świadomości dobra i zła, która stanowi człowieczeństwo. Właśnie owo człowieczeństwo sprawia, iż wydaje nam się, że przez zniszczenie naszych wrogów bądź rywali możemy sami żyć i prosperować, albo że przez odebranie komuś wolności możemy sami stać się więksi.

    Mistrz przyznał, że istnieją dwa typy ludzi: człowiek ziemski – kreatura, śmiertelnik, robak – oraz boska Obecność wewnątrz świadomości indywidualnej, która, rozpoznana i uwolniona, przemienia człowieka ziemskiego w syna Bożego. Ujawnił on, iż koniecznym jest, by człowiek został uświęcony i wyniesiony przez Ducha. Nie można uduchowić człowieka za sprawą dyplomu czy licencji; żadna organizacja nie jest w stanie uczynić go świętym. Zewnętrzne formy kultu nie przyczynią się do niczyjego duchowego życia ani rozwoju, chyba że w jakimś stopniu zewnętrznemu rytuałowi towarzyszy wewnętrzny Duch lub Łaska. Tym, co jest konieczne dla rozwoju duchowego, to doświadczenie Samej Obecności.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Joel S. Goldsmith

 • Tytuł oryginału: 

  Living Between Two Worlds

 • Liczba stron: 

  159

 • Wymiary: 

  135x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-61897-40-8

 • Tłumacz: 

  Grzegorz Wywiał

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...