Wczytuję dane...
KOD: 978-83-85594-44-4
Autor: Jackie Silberg
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Media Rodzina

Książka GRY I ZABAWY Z NIEMOWLAKAMI zawiera pomysły zabaw, które mogą i dziecku, i dorosłemu sprawić wiele radości, A co najważniejsze, zabawy te pomogą twojemu dziecku już na samym starcie rozwinąć różne umiejętności:

sprawność językową
rozpoznawanie kolorów i dźwięków
umiejętność słuchania
koordynację ruchów
umiejętność obserwowania
więź uczuciową
poczucie rytmu
poznawanie otoczenia i inne

Jackie Silberg pracuje na Uniwersytecie Stanowym w Emporii (Kansas), gdzie prowadzi zajęcia z wychowania przedszkolnego. Znana wśród licznego grona rodziców, nauczycieli i wychowawców jako „pani Jackie" w swoich książkach i programach pokazuje, jak sprawić, by uczenie się było dla dziecka ekscytującym zajęciem.

Gry i zabawy zawarte w książce Gry i zabawy z niemowlakami mogą być szczególnie pożyteczne dla Twojego dziecka, zanim skończy ono roczek. Ciąg dalszy znajdziesz w popularnych już wśród polskich rodziców książkach J. Silberg GRY I ZABAWY Z MALUCHAMI i GRY I ZABAWY Z DZIEĆMI.

Od Autorki

   Odkąd tylko pamiętam, zawsze uwielbiałam czas spędzany z malutkimi dziećmi. Ich śmiech jest zawsze przepełniony radością. Od piętnastu lat prowadzę zajęcia z rodzicami i ich maleństwami. Łączą nas muzyka, ruch, zabawy, radość, miłość i przywiązanie. Rodzice dzielą się ze mną pomysłami zabaw, w które bawią się w domu. Wszystkie zawarte w tej książce zabawy zostały sprawdzone i sprawiły nam wiele radości. Pochodzą one z różnych obszarów kulturowych i etnicznych. Bawiliśmy się w nie również z dziećmi specjalnej troski.
   Oprócz rozrywki zabawy te rozwijają umiejętność słuchania, sprawność językową, ciekawość świata, poznawanie części ciała i poczucie humoru. Opis każdej z zabaw wyjaśnia, czego dziecko się z niej uczy.
   Zabawy, w które dorośli bawią się z dziećmi, dostarczają obu stronom cennych doświadczeń oraz wytwarzają między nimi więź uczuciową. Dobry kontakt z kochającym opiekunem i przywiązanie do niego dają niemowlęciu poczucie bezpieczeństwa, tak ważne dla jego wszechstronnego rozwoju.

   Baw się ze swoim maleństwem, a podczas zabaw przytulaj je mocno, głaszcz, pieść, całuj i ciesz się razem z nim!

   Przedziały wiekowe podane dla każdej zabawy są przybliżone. Pamiętajcie, że każde dziecko rozwija się swoim własnym rytmem. Własne doświadczenia i wiedza rodziców o swoim dziecku pomogą najlepiej ocenić, czy dana zabawa jest odpowiednia dla ich malucha.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Jackie Silberg

 • Tytuł oryginału: 

  Games to Play With Babies

 • Liczba stron: 

  279

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-85594-44-4

 • Tłumacz: 

  Marzena Czubak

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...