Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-597-8
Autor: Jason Miller
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Podręcznik magii ochronnej i cofania uroków

   Z książki Podręcznik magii ochronnej i cofania uroków należy korzystać w sytuacjach ataków psychicznych, magicznych i duchowych. W niektórych przypadkach ataki te mogą być połączone z wystąpieniem problemów natury mentalnej lub zdrowotnej. Może się również zdarzyć, że osoby cierpiące na poważne choroby psychiczne przypisują swoim schorzeniom magiczne podłoże. Chcę, by stało się jasne, iż żadna z technik przedstawionych w książce Podręcznik magii ochronnej i cofania uroków nie może stanowić substytutu konwencjonalnych terapii prowadzonych przez wykwalifikowanych lekarzy lub profesjonalnych psychiatrów. Nie czuję się na siłach zastąpić ich pracy.
   Choć niektóre z ochronnych i przeciwdziałających magii technik mogą okazać się przydatne w walce z tradycyjnym prześladowaniem lub przemocą fizyczną, nie mogą stanowić zastępstwa dla interwencji policji lub innych stosownych służb.
   W tej książce znajdziesz liczne formuły służące wytwarzaniu kadzideł, środków czystości, zaklęć oraz środków, dzięki którym nawiążesz relacje z przedstawicielami świata zwierząt, roślin i minerałów. Większość z nich jest niegroźna, kilka może być toksycznych, ale żaden z wytworzonych specyfików nie powinien być spożywany przez ludzi.
   Na koniec pragnę podkreślić, że magia może wywołać bardzo niebezpieczne skutki i trudne do przewidzenia rezultaty. Możesz czuć potrzebę wspomożenia siebie lub swoich bliskich zaklęciami, jakie znajdziesz w tej książce, ale zawsze gdy po nie sięgniesz musisz być przygotowany na poniesienie ewentualnych konsekwencji własnych działań.

   Ta książka ma wykraczać poza podręczniki dla początkujących zapełniające obecnie półki księgarń. Zakładam, że jej czytelnik ma już przynajmniej niewielkie pojęcie o czarach i magii. Chciałbym w związku z tym poświęcić chwilę na opisanie zasadniczych różnic pomiędzy tym, co być może wiesz a tym, co jest niezbędne do wykorzystania porad zawartych w niniejszej publikacji.
   Pierwsza sprawa to fakt, iż książka Podręcznik magii ochronnej i cofania uroków dotyczy czarów obronnych, a nie Wicci. Choć wiele cech można uznać za wspólne, czary mają znacznie szersze spektrum niż sama Wicca, która jest postrzegana jako szczególny rodzaj religijnej magii. Czary, tak jak je przedstawiam w niniejszej książce, są praktycznym sposobem wykorzystywania magii i mistycyzmu czerpiącego elementy z kobiecości, magii księżyca i przyzywania duchów. Jak odpowiedział Robert Cochrane* zapytany, kim tak naprawdę jest czarownica.

Jeśli jest ktoś, kto utrzymuje, że on lub ona jest czarownikiem lub czarownicą, oznacza to umiejętność spełnienia kilku warunków. Taka osoba może przywołać ducha i duch przybędzie. Może zamienić zimne w gorące, a gorące w zimne. Może czynić święte czyny laską, palcami lub przy pomocy ptaków.
Może twierdzić, że omeny są prawdziwe i samemu je wywoływać. Powyższa osoba może przejść labirynt i przekroczyć Lete*. Jeśli ktoś potraf te rzeczy, może siebie nazywać czarownicą lub czarownikiem.

   Magia opisana w książce Podręcznik magii ochronnej i cofania uroków może być oczywiście praktykowana przez Wiccan i neopogan. Mogą z niej także z łatwością skorzystać magowie, druidzi oraz każdy, kto przyswoił podstawy magicznej praktyki.
   Aby uniknąć powtarzania raz za razem tych samych rytuałów, które możesz znaleźć w dziesiątkach innych książek, dołożyłem wszelkich starań, by zaklęcia zawarte w tej publikacji były w pełni oryginalne. Dzięki temu, że trenowałem magię na całym świecie, być może dostrzeżesz tradycyjne podstawy w moich zaklęciach. Z racji tego, że priorytetem tej książki miała być jej praktyczność, nie koncentrowałem się na jednej tradycji magicznej, nie zwracając uwagi na dorobek innej. W związku z tym znajdziesz tu zaklęcia wywodzące się z afroamerykańskiego hoodoo, tradycyjnej magii europejskiej oraz himalajskiego tantrycznego czarownictwa. Uznałem jednak, że magia to nie budowa wahadłowca kosmicznego i najważniejsze jest to, by właściwie działała. Jak powiedział Aleister Crowley: „Sukces poprzez dowody”. Aby uszanować tradycje, z których czerpałem, zaopatrzyłem tę książkę w Załącznik A, który powinien być pomocny w dalszych naukach.
   Zadedykowałem tę książkę bogini Hekate w jej wszystkich boskich formach. Większość z przytoczonych zaklęć i inkantacji przywołuje ją lub funkcjonuje z nią w kontakcie. Inkantacje mogą być dowolnie zmodyfikowane lub zastąpione, by dopasować się do twoich indywidualnych dyspozycji, przekonań czy tradycji. Co ważne, nie wpłynie to w żaden sposób na naturę zaklęcia. Niektórzy ludzie lubią rymowane dwuwiersze, inni uznają ten sposób za niepoważny. Niektórym przypadną do gustu inkantacje w łacinie lub grece, podczas gdy inni wolą je w swoim ojczystym języku. Potraktuj moje rytuały jako bazę, na której stworzysz ich własne odpowiedniki. W ten sposób nawiążesz do tradycji dawnych mędrców i wieszczek, którzy traktowali zaklęcia jako żywą tradycję, a nie powtarzany bez ustanku zbiór formułek.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Jason Miller

 • Tytuł oryginału: 

  Protection and Reversal Magick (Beyond 101)

 • Liczba stron: 

  224

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-597-8

 • Tłumacz: 

  Mariusz Warda

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...