Chodzenie Po Ogniu. Jak Wyzwolić Swoją Energię
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-320-2
Autor: Paweł Włodarczyk
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788373773202
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Chodzenie po ogniu. Jak wyzwolić Swoją Energię

   Na Tahiti od wieków kultywuje się chodzenie po zastygłej lawie wulkanicznej o temp. 600° C. Warto wiedzieć, że teoretycznie najbardziej odporne na temperaturę organizmy żywe, zwane termofilami, giną już w temperaturze 98° C. Ludzkie białko ścina się już przy 40° C.
   Również w słowiańskim kręgu kulturowym do dziś istnieje „chodzenie po ogniu" - w Bułgarii znane jako Nestinarstwo, które za sprawą swojego greckiego odpowiednika często kojarzone jest z Anastenariami.
   Współcześnie „chodzenie po ogniu" praktykowane jest w wielu miejscach na świecie często bez jakichkolwiek związków z szeroko rozumianą duchowością, jako swego rodzaju „sport ekstremalny" lub jako element folkloru ezoterycznego New Agę.
   Książka ta jest pierwszą pracą w języku polskim, która w całości poświęcona jest „chodzeniu po ogniu". Pisząc ją położyłem nacisk na praktyczną stronę chodzenia po rozżarzonych węglach, z tego powodu wiele zagadnień celowo przedstawiłem w sposób zwięzły i krótki. Na przykład ograniczyłem do minimum wszelkie informacje związane z historią czy z ezoterycznym aspektem chodzenia po rozżarzonych węglach. Uważam, że to, czego potrzebujesz, to informacje, które będą odpowiadać na pytanie jak, gdzie i dlaczego?
    Pomyśl, czy chciałbyś świadomie wejść na ścieżkę żaru, przekroczyć swoje lęki, obawy, dosłownie zadeptać swoje neurozy i ograniczenia. Poczuć wielką radość, nieustraszoność i moc, która kryje się w tobie. A może szukasz czegoś, co pomoże ci skutecznie pomagać innym w przekraczaniu różnych słabości, odnaleźć im wewnętrzną siłę i motywację do działania. Ta książka może nauczyć cię, jak osiągnąć ten cel dzięki praktykowaniu „chodzenia po ogniu". Dowiesz się z niej, jak przygotować miejsce, jakie drewno jest najlepsze do działań z ogniem, kiedy żar jest bezpieczny dla bosych stóp, a przede wszystkim, jak bezpiecznie przejść na drugą stronę „czerwonego dywanu". W przeszłości „chodzenie po ogniu" było zastrzeżone tylko dla wybranych wtajemniczonych, dziś każdy, kto ma odwagę zaprzyjaźnić się z ogniem, może nawiązać z nim bliski, dosłownie fizyczny kontakt i wykorzystać jego wewnętrzną moc jako wsparcie w pracy nad sobą. Przy czym nie wolno nam zapominać, że ogień jest tutaj środkiem, a nie celem, to znaczy, nie wystarczy przebiec po żarach i jak za dotknięciem zaczarowanej różdżki wszystkie nasze problemy znikną. Niestety, nie jest to takie tanie. Prawdziwa siła kryje się w naszym umyśle, a ogień jest tutaj swego rodzaju wyzwalaczem, impulsem, który pomaga nam uświadomić sobie potencjał, jaki w każdym z nas się znajduje. Oznacza to, że twój klucz do prawdziwego rozwoju znajduje się w tobie, w twoim umyśle, uczuciach i marzeniach.
   Książkę, którą teraz trzymasz, należy czytać powoli. Nie próbuj rzucać się na nią gwałtownie, chcąc jak najszybciej wchłonąć wszystko naraz. Daj sobie trochę czasu - abyś mógł wykonać zawarte w niej ćwiczenia... odpocząć... zastanowić się... i cieszyć się nowo nabytymi umiejętnościami.

Pawel Wlodarczyk

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Paweł Włodarczyk

 • Liczba stron: 

  157

 • Wymiary: 

  148×210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-320-2

 • Rok wydania: 

  2008

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...