Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7510-197-3
Autor: Joseph Murphy
EAN: 9788375101973
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Rebis

Fragment książki Pokonaj lęk i obawy

   Zasada działania umysłu nie zależy od miejsca ani czasu. Załóżmy, że przez 50 lat nie przestrzegałeś praw chemii, a potem wreszcie na nowo zapoznałeś się z nimi i wytworzyłeś substancje o cudownych właściwościach. Czy powiedziałbyś wtedy, że prawa chemii miały ci za złe to, że niewłaściwie je wykorzystywałeś? Zasada działania umysłu nie różni się od zasad chemicznych. Nie chowa do ciebie urazy. Wybacz sobie i idź dalej.
   Często słyszę prośby o wyczerpujące podsumowanie moich poglądów na określony temat, o przedstawienie czytelnikom lub słuchaczom listy propozycji reasumujących moje koncepcje. Oto dziesięć podstawowych reguł postępowania z poczuciem winy:

1. Poczucie winy nie jest wrodzone. To choroba umysłu, stan nienormalny i nienaturalny.
2. Pragnienia muszą najpierw zrodzić się w myślach, a następnie zostać wpisane w podświadomość.
3. Sumienie - to wewnętrzne odczucie. Nie musi być oparte na prawdzie. Często jest głosem niewiedzy, strachu, przesądów lub uprzedzeń, zarejestrowanych w naszym umyśle przez rodziców lub inne osoby, które uważamy za autorytety.
4. Źle jest straszyć dzieci, mówiąc: „Bóg cię pokarze". Bóg nikogo nie karze.
5. Nie pozwól, by kierowało tobą sumienie. Twoim prawdziwym przewodnikiem jest Bóg- Nieskończona Inteligencja, która powiedzie cię ku dobremu, Bożemu życiu.
6. Poszczególne kultury, religie i grupy etniczne mają różne koncepcje sumienia.
7. Żadna religia nie może narzucać, co jest zgodne z wolą „Bożą", a co nie. Bóg nic nie wie o tzw. prawdach wiary, dogmatach lub sekciarskich poglądach. Bóg jest ponad to wszystko.
8. Bóg i tylko Bóg powinien być naszym duchowym przewodnikiem.
9. Wielu ludzi zostało wprowadzonych w błąd. Czują się winni, ponieważ zaakceptowali jako słuszne to, co jest błędne.
10. Bóg pragnie naszego szczęścia. Boże prawo jest prawem zdrowia, szczęścia, pokoju, ładu, piękna, dobrych uczynków i pomyślności.

KRÓTKO MÓWIĄC

   Musimy się nauczyć, jak odpowiednio stosować Zasadę Życia i przestać płynąć pod prąd. Kiedy rodzi się dziecko, wszechobecne życie przybiera indywidualny kształt i zjawia się w twoim domu. Dziecko nie potrafi rozróżniać. Nie zaczęło jeszcze używać rozumu, poddaje się więc nastrojom i postawom rodziców.
   Musisz przejąć kontrolę nad własnym umysłem; nie pozwól, by inni rządzili nim za ciebie. Umysłem przeciętnego człowieka władają tzw. prawdy wiary, dogmaty, tradycje, przesądy, lęk i niewiedza. Największą pustynią świata jest umysł przeciętnego człowieka.
   Przeciętni ludzie są właściwie pozbawieni umysłów. Ich umysły nie należą do nich, lecz są zdominowane przez innych lub poddane silnej woli któregoś z członków rodziny.
    Szczególnie skłonne do poczucia winy są dzieci, które nie słuchają rodziców lub nauczycieli. Ostrzega się je, że zostaną ukarane - nie tylko przez rodziców z powodu pojedynczego aktu nieposłuszeństwa, ale również przez Boga, który wymierzy im karę za to, że są niegrzeczne w ogóle. W przypadku niektórych dzieci może to mieć katastrofalne skutki: mogą doświadczać poczucia winy, które niszczy ich życie. Nie wzbudzaj w dziecku strachu przed wiecznym potępieniem. Lepiej mu powiedz, że Bóg nigdy nie przestanie go kochać i że zawsze będzie przy nim, żeby pomagać mu prowadzić dobre życie.
    Jeżeli pozwolisz, aby inni ludzie przejęli kontrolę nad twoim umysłem, stracisz otrzymaną od Boga wolność podejmowania decyzji na podstawie własnych przemyśleń. Musisz iść za głosem serca, to znaczy za głosem swojej podświadomości. Musisz karmić swój świadomy umysł pozytywnymi myślami, modląc się i medytując; tak usuniesz z podświadomości ziarna poczucia winy zasiane przez innych ludzi.
    Samopotępienie jest najniebezpieczniejszą ze wszystkich toksyn psychicznych, która odbiera witalność, entuzjazm i energię. Może mieć wpływ na cały organizm. Jeżeli pozwolisz, by Boża miłość, pokój i harmonia rozlały się w twoim umyśle, i jeśli będziesz szczerze dążyć do przemiany, przeszłość zostanie ci wybaczona i zapomniana.

KRÓTKO MÓWIĄC

   Czyż nie jesteśmy wszyscy poszukiwaczami? Pieniądze są dobre, lecz niewiele warte bez przyjaźni. Przyjaźń jest dobra, lecz niewiele warta bez oddania się szczytnej sprawie. Poświęcenie się sztuce i muzyce jest dobre, ale niewiele warte bez jasnej świadomości, natomiast jasna świadomość jest dobra, lecz niemożliwa bez przebaczenia. Wszystkie te rzeczy są bardzo dobre i powinniśmy być za nie wdzięczni; powinniśmy dziękować uzdrawiającej Obecności, która jest w nas.
    Ponieważ królestwo niebieskie jest w nas, musimy się nauczyć, jak być dobrymi kupcami w swoim wnętrzu, gdzie rodzą się nasze myśli i uczucia.   Powinniśmy z jak największą uwagą, zainteresowaniem i zaangażowaniem wybierać tę myśl i uczucie, w które warto inwestować. Wybieraj tylko te koncepcje, które sprzyjają twojemu dobremu samopoczuciu i pomyślności, a nie zgadzaj się na te o przeciwstawnym działaniu.
    Miłość jest siłą spajającą wszechświat w cudownej harmonii. Jest zasadą, która zaprowadza spokój i kieruje nas na najlepszą, prastarą drogę do zdrowia, szczęścia, dobrobytu, pomyślności i spokoju umysłu.
   Zapamiętaj i stosuj filozofię dr. Alberta Schweitzera, nazwaną przez niego „szacunkiem dla życia". Przekazał nam spuściznę trzech wielkich idei, „kluczy", które otwierają bramy serc i umysłów:

1. Sedno tajemnicy życia - Boży umysł -jest w nas, w świecie i wszechświecie.
2. Realizujemy w życiu cel, którego istotą jest nie tyle korzystanie z usług, ile służenie.
3. Szacunek dla życia.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Joseph Murphy

 • Tytuł oryginału: 

  Maximize Your Potential Through the Power of Your Subconscious Mind to Overcome Fear and Worry

 • Liczba stron: 

  226

 • Wymiary: 

  130x210

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-7510-197-3

 • Tłumacz: 

  Piotr Turski

 • Rok wydania: 

  2008

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...