Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8062-084-1
Autor: Tenzin Wangyal Rinpocze
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Rebis

Wprowadzenie do książki

Prawdziwe źródło uzdrowienia

Jak starożytna tybetańska praktyka odzyskiwania duszy może przemienić twoje życie

  Według tybetańskich wierzeń rodzimy się, mając kontakt z duszą. W ciągu życia jednak go tracimy, wskutek czego cierpimy i chorujemy. W książce tej nauczyciel medytacji Tenzin Wangyal Rinpocze prezentuje pełne mocy praktyki, które mogą nam pomóc połączyć się z naszą autentyczną naturą, tak żebyśmy mogli wieść bardziej radosne i spełnione życie. Oferuje przewodnictwo na drodze przebudzania wrodzonej kreatywności, radości i poczucia lekkości.

  Stosując medytację i praktyki opisane w tej książce, odnajdziemy dostęp do uzdrawiających sił natury, a także odkryjemy zdolność samouzdrawiania.

   Rytuał odzyskiwania duszy bardzo mnie w dzieciństwie pociągał. W Tybecie tego typu rytuały zaleca się powszechnie osobom, które czują się wyczerpane, a lekarz nie jest w stanie zdiagnozować ich przypadłości. Mojej matce bardzo często coś dolegało i stosowała przeróżne metody leczenia, aż w końcu stwierdzono, że poprawa nastąpi tylko za sprawą odprawionych w jej intencji skomplikowanych ceremonii i rytuałów odzyskiwania duszy. Tradycyjny tybetański pogląd głosi, że choroba może być związana z utratą duszy, a jedną z wielu przyczyn takiego stanu rzeczy mogą być nasze działania, które przyczyniają się do niszczenia środowiska życia licznych duchów, co prowokuje je do odwetu. W skład rytuałów dla mojej matki wchodziło przywrócenie harmonii z duchami, ofiarowanie im tego, czego potrzebowały, aby się uspokoić, oraz wzywanie ich, żeby zaprzestały odbierać siłę życiową mojej matce i zwróciły to, co jej ukradły. Po jednej z takich ceremonii, w celu uwolnienia się od dotychczasowej tożsamości osoby chorej, moja matka zmieniła imię, by móc posługiwać się już nową i zdrowszą tożsamością.
   Mimo że książka ta nie opisuje takich tradycyjnych rytuałów bon, zawarte w niej porady odnoszą się do tej samej istoty leczniczej mocy. Tybetańczycy zazwyczaj określają rytuały odzyskiwania duszy i siły życiowej mianem laguk tseguk, gdzie la oznacza „duszę”; guk „odzyskać” lub „wezwać”, a tse to „siła życiowa”. Jednakże praktyki odzyskiwania duszy nie mają służyć jedynie chorym lub umierającym, ale też ludziom zdrowym. Są bowiem doskonałym sposobem wzmacniania witalności w codziennym funkcjonowaniu.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Tenzin Wangyal Rinpocze

 • Tytuł oryginału: 

  The True Source of Healing: How the Ancient Tibetan Practice of Soul Retrieval Can Transform and Enrich Your Life

 • Liczba stron: 

  208

 • Wymiary: 

  130x215

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-8062-084-1

 • Tłumacz: 

  Jarosław Kotas

 • Rok wydania: 

  2016

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...