Przebudzanie Świetlistego Umysłu
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7818-621-2
Autor: Tenzin Wangyal Rinpocze
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Rebis

Wprowadzenie do książki

Przebudzanie świetlistego umysłu

   Ścieżka medytacji przedstawiona w tej książce nie polega jedynie na przyswojeniu sobie kilku nowych technik i pojęć. Jesteśmy przecież żywymi istotami o czułych sercach, nie mechanicznymi przedmiotami. Dlatego, aby rozwijać się i dojrzewać jako odczuwające istoty, musimy wiedzieć, do kogo się kierować, kiedy pogrążamy się w zamęcie czy napotykamy trudności. W mojej tradycji pomoc tę uzyskujemy, zwracając się do wewnętrznego schronienia. Poszukiwanie schronienia to nie jakaś bliżej nieokreślona abstrakcja, nie jest to też błaganie o pomoc. To pomaganie samemu sobie poprzez skupienie uwagi w bardzo określony sposób. Kiedy to robimy, dokonujemy pewnych odkryć i zyskujemy dostęp do wielu płynących z tego korzyści.
   Jak jednak zwykle postępujemy, kiedy czujemy się zagubieni? Odrzucamy ten stan i próbujemy się go pozbyć lub odepchnąć: potęgujemy go poprzez rozpamiętywanie i zatracanie się w nim lub odcinamy się od niego poprzez rozproszenie. Zazwyczaj szukamy na zewnątrz jakiegoś pocieszenia, wsparcia czy rady. Nie da się jednak znaleźć tego, czego naprawdę nam potrzeba, na zewnątrz nas samych. Możemy myśleć, że trafiliśmy na coś, co nam pomoże, ale jest to nietrwałe i prędzej czy później i tak to stracimy lub będziemy się nieustannie zamartwiać, że tak się stanie. Ostatecznie bowiem zewnętrzne wsparcie nie jest najlepszym lekarstwem na nasze cierpienie. Najlepszy lek znajduje się w naszym wnętrzu. Zwrócenie się do wnętrza nie oznacza, że musimy zweryfikować nasze poglądy, zakwestionować myśli czy zmienić uczucia. Skierowanie się do wewnątrz to znalezienie wsparcia w tym, czym już jesteśmy.

   Rozwiązania problemów pojawią się naturalnie z łączności z otwartą przestrzenią istnienia, która jest nieograniczona i pełna niewyczerpanego potencjału.
  Jeżeli zastosujesz się do zasad opisanych w tej książce, umiejętność rozwiązywania problemów, kreatywność i inteligencja w sposób naturalny i spontaniczny się w tobie pojawią. Musisz tylko rozpoznać i połączyć się z otwartością w pełnej obecności. Dostrzeżesz wówczas, że w twoim codziennym życiu zachodzą zmiany. Zaufaj, że źródłem wszystkiego jest otwartość.

JAK KORZYSTAĆ Z TEJ KSIĄŻKI I PŁYTY CD

   W kolejnych rozdziałach przedstawię kilka medytacji, które zostały tak opisane, abyś mógł je praktykować. Po przeczytaniu każdego rozdziału możesz zrobić przerwę, posłuchać i praktykować wraz z odpowiednią ścieżką na płycie CD. Pomoże ci to lepiej zapoznać się z każdą praktyką oraz wprowadzić to, o czym czytałeś i co rozważałeś, bezpośrednio do życiowego doświadczenia w głębszy sposób. Jest to tradycyjnie buddyjski sposób podążania duchową ścieżką: czytanie czy słuchanie nauk, rozważanie ich, a następnie wprowadzenie tego zrozumienia bezpośrednio do praktyki medytacyjnej.
   Możesz często korzystać z płyty jako wsparcia w praktyce medytacyjnej. Każdą sesję radzę rozpoczynać od modlitwy schronienia. Wzbudzanie wewnętrznego schronienia - jak przedstawiono to na płycie - stworzy podstawę dla twojej praktyki, może też być pełną praktyką samą w sobie. Jeżeli będziesz ją kontynuował, możesz wybrać do rozważania jedną lub wszystkie ścieżki odpowiadające naukom Dawy Gyaltsena. Praktyka będzie kompletna, kiedy wniesiesz jej owoce do codziennego życia. Tradycyjnie nawet bardzo krótka medytacja kończy się intencją poświęcenia zasługi płynącej z praktyki dla dobra innych. Tradycyjna modlitwa poświęcenia zasługi, jako wsparcie wyrażenia takiej intencji, została podana zarówno w języku tybetańskim, jak i polskim.

Na płycie Przebudzenie świetlistego umysłu znajdują się następujące nagrania:

 1. Modlitwa wewnętrznego schronienia po tybetańsku
 2. Tłumaczenie modlitwy wewnętrznego schronienia
 3. Instrukcja medytacyjna: wewnętrzne schronienie
 4. Instrukcja medytacyjna: Wizja jest umysłem
 5. Instrukcja medytacyjna: Umysł jest pusty
 6. Instrukcja medytacyjna: Pustka jest przejrzystym światłem
 7. Instrukcja medytacyjna: Przejrzyste światło jest jednością
 8. Instrukcja medytacyjna: Jedność jest wielką błogością
 9. Modlitwa poświęcenia zasługi po tybetańsku
 10. Tłumaczenie modlitwy poświęcenia zasługi

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Tenzin Wangyal Rinpocze

 • Tytuł oryginału: 

  Awakening The Luminous Mind: Tibetan Meditation for Inner Peace and Joy

 • Liczba stron: 

  200

 • Wymiary: 

  125x205

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-7818-621-2

 • Tłumacz: 

  Agnieszka Horzowska, Jacek Kryg

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...