Reiki Narzędzie Mocy Mistrza. Terapia Przez Dotyk
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7344-003-6
Autor: Stefan Bukowski
Koszt wysyłki od: 4.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Reiki narzędzie mocy mistrza. Terapia przez dotyk

  W książce Reiki narzędzie mocy mistrza pragnę przedstawić system Reiki i wykazać czym jest, a czym nie jest ta terapia. Aby przejść do rozważań dotyczących genezy nieporozumień, jakie narosły wokół Reiki, trzeba przypomnieć podstawowe fakty z dziejów tej terapii. Wielu bowiem autorów książek, pisząc na temat Reiki, przytacza w swoich opracowaniach niejednokrotnie wykluczające się wzajemnie informacje, które należy włożyć między bajki. Możemy także spotkać przeinaczenia lub wręcz przekłamania, nieznajdujące żadnego potwierdzenia w rzeczywistości. Różne są tego przyczyny. Czasem bezkrytycznie powiela się informacje z jednego źródła o wątpliwej wiarygodności lub z kilku pobieżnych, nie poddając ich krytycznej analizie. Stąd u początkujących adeptów Reiki oraz osób mających zaledwie blade pojęcie o tej terapii powstaje chaos informacyjny. Dlatego w rozdziale pierwszym pragnę uporządkować i zweryfikować pewne fakty z dziejów tego systemu. Nie roszczę sobie jednak prawa do wyczerpującego wyjaśnienia wszystkiego z braku dostępu do źródłowych i archiwalnych materiałów, ale podejmuję taką próbę w oparciu o zgromadzoną literaturę przedmiotu w języku polskim.
  W rozdziałach 2-16 skupiam uwagę na takich zagadnieniach jak: Praenergia jako podstawa systemu Reiki, metody dostrajania do poszerzonej świadomości, struktura energetyczna człowieka, działanie Reiki i reguły obowiązujące w tym systemie, możliwości współdziałania Reiki z innymi terapiami, istota inicjacji i kluczy mocy, techniki terapeutyczne w tym systemie i narzędzia mocy mistrza Reiki, a także poruszam istotne aspekty uwrażliwienia na głos wewnętrzny.
   W rozdziale siedemnastym omawiam przyczyny ożywionej ekspansji terapii niekonwencjonalnych na przełomie XX i XXI wieku, zaś w rozdziale osiemnastym przytaczam ruchy religijne i energie, od których system Reiki odcina się jednoznacznie.
   Wreszcie w rozdziale dziewiętnastym podejmuję polemikę z opiniami dostojników niektórych tradycji religijnych, wykazując, czym jest, a czym nie jest system Reiki.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Stefan Bukowski

 • Liczba stron: 

  168

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7344-003-6

 • Rok wydania: 

  2009

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...