Strzeż Się Alzaheimera
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61987-17-8
Autor: William Rodman Shankle, Daniel G. Amen
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 4.90 PLN
Wydawca: Medium

Wprowadzenie do książki

Strzeż się alzaheimera

Jak zapobiegać i przeciwdziałać chorobie Alzheimera i innym rodzajom utraty pamięci

  Bez względu na to, czy ktoś w twojej rodzinie cierpiał na alzheimera lub na demencję, twoim celem jest utrzymanie swojego mózgu w dobrym zdrowiu.
  Ta książka wskaże ci, jak można zapobiegać skutkom tej choroby czy też je opóźniać.
   Natłok istniejących informacji - nie zawsze wiarygodnych - może oszołomić i przytłoczyć. Większość ludzi, którzy próbowali odkryć tajemnicę choroby Alzheimera, odczuwa frustrację i przygnębienie. Ta książka wyjaśni ci, jakiego rodzaju ochrony możesz się spodziewać po konkretnych specyfikach i zmianach trybu życia. Wskazuje, co zażywać, w jakich dawkach i jak często. Napawa otuchą. Zadaje pytania, które słyszymy tak często, i udziela na nie odpowiedzi, a czyni to w zwięzły i sumienny sposób.
   Wszyscy już wiemy, że „fala starości” niedługo zaleje naszą cywilizację, a przecież nie jesteśmy na nią gotowi. Nawet po śmierci prezydenta Ronalda Reagana zaburzenia pamięci wywołują wstyd. Wiele rodzin próbuje ukrywać je, zaprzeczać im, aż w końcu bankrutują - finansowo, duchowo i emocjonalnie. Choroba Alzheimera nie zadowala się jednym człowiekiem... pochłania całe rodziny.
   To właśnie dlatego stworzyłam Leeza Gibbons Memory Foundation. Moich bliskich sparaliżował strach, gdy postawiono diagnozę mojej mamie. I prawie nigdzie nie można było znaleźć pomocy i wsparcia, których tak potrzebowaliśmy .
   Pragnęliśmy pomóc rodzinom w porozumiewaniu się między sobą, zaoferować pociechę i opiekę, pracując cały czas nad leczeniem. Dlatego powstał Leeza’s Place - kameralny, bezpieczny ośrodek dla osób, u których zdiagnozowano jakiekolwiek zaburzenia pamięci, i dla ich opiekunów. Rodziny będące w trudnej sytuacji mogą tam uzyskać wiedzę, zaczerpnąć sił i odzyskać energię, która będzie im potrzebna w dalszej drodze.
   Zdumiewa mnie, że miłość i siła ducha mojej matki są wykorzystywane w tak potężny sposób. Prosiła mnie, bym opowiadała jej historię, co czynię za każdym razem, gdy pomagam jakiejś rodzinie w Leeza’s Place. Mama jest w końcowej fazie choroby, ale zawsze kiedy ją odwiedzam, mówię jej, że staram się wypełnić daną jej obietnicę.
   W Leeza’s Place uważamy, że najważniejsza jest wczesna diagnoza. Wierzymy w badania przesiewowe pamięci, dzięki którym można zmierzyć każde jej pogorszenie. Informujemy naszych gości o najnowszych metodach terapeutycznych uzupełniających tradycyjne leczenie. Wierzymy w aktywne podejście do tej przerażającej siły. Żywimy przekonanie, że można wesprzeć zarówno świeżo zdiagnozowanych chorych, jak i tych, którzy się nimi opiekują.
   Dlatego książka doktora Shankle’a i doktora Amena zrobiła na mnie tak wielkie wrażenie. Obaj są szanowanymi naukowcami, a ich prace są znane w świecie, ale wiem także, że są miłymi, wrażliwymi ludźmi, którzy nie koncentrują się tylko na chorobie, lecz zajmują się również rodzinami, które przychodzą do nich w poszukiwaniu cudu. Ci dwaj lekarze nigdy nikomu nie odbiorą nadziei... bo tyle razy ich ona nie zawiodła.
   Kiedy byłam mała, matka zwykła masować mi plecy przed snem i śpiewać. Jej ulubioną piosenką było Que sera, sera Doris Day. Pamiętam jej uspokajający głos, ale nigdy nie podobały mi się te słowa: „Que sera, sera, co ma być, to będzie, nie możemy poznać przyszłości, que sera, sera”.
   Słuchając tego, czułam się taka bezsilna. Oczywiście to prawda - nie możemy poznać przyszłości, ale absolutnie nie zgadzam się, że „co ma być, to będzie” - zawsze bowiem możemy coś zrobić, żeby zmienić przyszłość!
   Być może właśnie teraz, czytając tę książkę, zmieniasz swoją lub czyjąś przyszłość - a czy może być coś potężniejszego lub ważniejszego? To banalna prawda, ale musimy zrezygnować z młodości. Tak, nasze mięśnie zwiotczeją, a skóra pokryje się zmarszczkami, ale wspomnienia powinny z nami pozostać. To one wypełniają i osładzają nam ostatnie lata życia.
   Musimy zaryglować drzwi do naszych umysłów tak, by skarb pamięci o tych, których kochamy, o miejscach, w których byliśmy, i o naszych uczuciach pozostał na zawsze swego rodzajem „śladem” naszej obecności na tym świecie. Ta książka pokazuje pewne rozwiązania, dzięki którym możemy się ustrzec choroby Alzheimera i osiągnąć to, o czym mówiłam.
  Dziękuję Danielowi Amenowi i Williamowi Rodmanowi Shankle’owi za tę książkę. A teraz weź głęboki oddech i zacznij czytać.

Leeza Gibbons
założycielka The Leeza Gibbons
Memory Foundation

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  William Rodman Shankle, Daniel G. Amen

 • Tytuł oryginału: 

  Preventing Alzheimer's: Ways to Help Prevent, Delay, Detect, and Even Halt Alzheimer's Disease and OtherForms of Memory Loss

 • Liczba stron: 

  310

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-61987-17-8

 • Tłumacz: 

  Irena Stąpor

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...