Wychowawcze Czary-Mary Zestaw Ćwiczeń
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-246-5348-5
Autor: Thomas W. Phelan, Tracy M. Lewis
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Sensus

Wprowadzenie do książki

Wychowawcze czary-mary Zestaw ćwiczeń

  Niniejszy zeszyt ćwiczeń jest od dawna wyczekiwanym rozszerzeniem naszej serii książek i filmów instruktażowych. Jest on oparty na czwartym wydaniu książki Wychowawcze czary-mary i zawiera dokładne omówienie poszczególnych rozdziałów opisanego w niej programu, który pozwala zrozumieć materiał, zachęca do wykonywania produktywnych ćwiczeń oraz planowania i stosowania „magicznych" strategii wychowywania oraz rodzicielskich interwencji.
   
Jednym z głównych celów wszystkich źródeł z serii Wychowawcze czary--mary od zawsze była prostota i przystępność. Niniejszy zeszyt ćwiczeń nie jest wyjątkiem od tej reguły. Jeżeli masz doświadczenie z podobnymi książkami, zapewne zgodzisz się z nami, że zwykle są one obszerne, nudne i wręcz odstraszają czytelnika objętością tekstu. Dlatego też pisząc tę książkę, staraliśmy się za wszelką cenę uniknąć podobnych wad i dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasz zeszyt ćwiczeń był prosty, przystępny, a jednocześnie intrygujący i ciekawy. Jako że Wychowawcze czary-mary jest najprostszym programem wychowawczym w Stanach Zjednoczonych, to książka ta z pewnością jest najprostszym zbiorem ćwiczeń z wychowywania.

Dla kogo przeznaczony jest ten zeszyt ćwiczeń?
  Rodzice (także przybrani i adopcyjni) oraz inni opiekunowie (dziadkowie, nauczyciele, przedszkolanki itp.) mogą skorzystać z niego, aby poprawić swoje zdolności w zaprowadzaniu dyscypliny i budowaniu relacji z dziećmi. Po zapoznaniu się z zawartością płyt DVD, przesłuchaniu płyt CD lub przeczytaniu książki rodzice mogą zechcieć przećwiczyć po kolei każdą z omawianych umiejętności, a następnie zastosować je w praktyce.

   Psychologowie, pediatrzy i inni lekarze oraz specjaliści pracujący z rodzicami i dziećmi także mogą się zapoznać z podręcznikiem, aby następnie wykorzystać zdobytą w ten sposób wiedzę do pracy ze swoimi klientami i pacjentami.Także w tym przypadku niektórzy mogą chcieć wykonać wszystkie ćwiczenia zaraz po zapoznaniu się z filmami i nagraniami dźwiękowymi, aby mieć pewność, że wszystko zrozumieli właściwie. Inni mogą dojść do wniosku, że potrzebna jest im jedynie część przedstawionych metod, gdyż doświadczają tylko niektórych z opisanych trudności. Przykładowo osoby mające problem z dziećmi, które kontestują i manipulują, mogą wykonać wszystkie ćwiczenia z rozdziału 10., a następnie wypróbować je w pracy z dziećmi.

   Zeszyt ćwiczeń Wychowawcze czary-mary może służyć też jako zestaw ćwiczeń w rodzinnych sesjach terapeutycznych, ale równie dobrze sprawdza się on w charakterze pomocy w sesjach grupowych z wieloma rodzinami. Poszczególne sekcje rozdziałów, takie jak„Pytania",„Co sugerujesz?",„Jak się mają sprawy w Twoim domu?",,,'Wykorzystanie magii 1 -2-3 w pracy z Twoją rodziną" i „Ćwiczenie", stanowią bardzo dobry punkt wyjścia do produktywnych dyskusji w grupie.

Dwie główne części
Niniejszy zeszyt został podzielony na dwie części. W pierwszej z nich omówimy każdy z rozdziałów czwartego wydania książki, dzieląc materiał na siedem podstawowych sekcji:

 • Omówienie treści.
 • Pytania do refleksji/dyskusji.
 • Analiza przypadku.
 • Co sugerujesz? Rozwiązania analizy przypadku.
 • Jak się mają sprawy wTwoim domu? Samodzielna ocena.
 • Ćwiczenie„wychowawczego czary-mary"zTwoją rodziną.
 • Rozwiązywanie problemów.
 • Podsumowanie.

W części drugiej przedstawimy ilustrowane opowieści w formie komiksu,
prezentujące sposoby zastosowania w praktyce strategii „wychowawczego czary-mary". Historie z życia wzięte są zwykle interesujące, wciągające i niosą wiele pytań do dalszej dyskusji.
Niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem, psychologiem, czy też jednym i drugim, mamy nadzieję, że ten zeszyt ćwiczeń okaże się pomocny i pozwoli Ci zastosować w praktyce najlepszy amerykański system wychowywania dzieci.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Thomas W. Phelan PhD, Tracy M. Lewis BA

 • Tytuł oryginału: 

  The 1-2-3 Magic Workbook: Effective Discipline for Children 2-12

 • Liczba stron: 

  176

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-246-5348-5

 • Tłumacz: 

  Cezar Matkowski

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy