Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7510-199-7
Autor: Joseph Murphy
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Rebis

'

Wprowadzenie do książki Wzbogać swoje życie

   Wieść pełniejsze, bogatsze życie - czy nie do tego dążą wszyscy ludzie? W książce Wzbogać swoje życie dr Murphy propaguje własną receptę na osiągnięcie tego powszechnie upragnionego celu. Przedstawia wypróbowane metody, które wszyscy czytelnicy mogą zastosować w swoim życiu.
    Tak jak we wszystkich swoich dziełach, dr Murphy powołuje się na Pismo Święte jako główne źródło swych koncepcji. Jednakże jego rozumienie Biblii jest często całkiem odmienne od tego, które przekazują nam tradycyjne teologie. Aby zrozumieć przesłanki stojące za jego interpretacją Pisma, trzeba wiedzieć, że dr Murphy był kapłanem Kościoła Boskiej Nauki, zwanego niekiedy Kościołem Nauki Religijnej. Aby pojąć jego poglądy, warto zrozumieć podstawy filozoficzne tego nurtu.
     Jak zaznaczyłem we wprowadzeniu do serii, dr Murphy był orędownikiem ruchu Nowej Myśli. Boska Nauka jest jego częścią. Zakładając wszechobecność Boga, Boska Nauka pokazuje nam, jak wieść praktyczne, sensowne życie. Stanowi niezwykle pozytywne podejście do świata, wyrażające się w dążeniu do akceptacji dobra w ludziach i wszystkim, co żyje. Boska Nauka zwraca uwagę na to, że Bóg nie jest fizyczną osobą zasiadającą gdzieś w niebie, ponieważ takie pojmowanie Boga ogranicza zdolność postrzegania Jego prawdziwej natury. Bóg jest wszechobecnym Duchem, który kryje się za wszystkim, co widzialne i niewidzialne, który jest w tym i przez to się ujawnia.
    Boska Nauka przeczy istnieniu jakiejkolwiek mocy lub obecności przeciwstawnej Bogu. Dostrzega istnienie pozorów zła i cierpienia w świecie, ale przypisuje je naszej niewiedzy i niewłaściwemu korzystaniu z Bożych praw życia.
   Dąży do powiązania religii z codziennymi potrzebami człowieka i twierdzi, że każde pragnienie znajduje odzwierciedlenie w idealnej odpowiedzi Boga. Propagatorzy Boskiej Nauki powołują się przede wszystkim na Pismo Święte i starają się powiązać to, co Biblia ma nam do przekazania, z naszym życiem i codziennymi doświadczeniami.
    W Kościele Boskiej Nauki nie ma formalnych wyznań wiary, dogmatów, rytuałów ani obrzędowych strojów. Jego członkowie wierzą, że dobro zawiera się w każdej religii. Poszczególne religie są niczym szprychy w kole, którego piastą jest Bóg. Różnią się wierzeniami i sposobami podejścia, lecz wszystkie szukają Boga jako zwornika wszelkiego życia. Dlatego też Boska Nauka nie odmawia nikomu prawa do własnych przekonań.
    Boska Nauka postrzega praktykowanie wiary jako służbę Bogu, polegającą na pozytywnym i radosnym wysławianiu i wychwalaniu Bożego ducha w ludziach. Nie podkreśla dawnych grzechów, lecz raczej zwraca uwagę na dobro obecne w każdym człowieku i na to, co można zrobić z teraźniejszością, aby przeobrazić siebie i swoje życie.
     Nie skupia się szczególnie nad „przyszłym życiem", lecz uczy, jak żyć pełnią życia w chwili obecnej i dostrzegać dobro we wszystkim. Wyznawcy Boskiej Nauki wierzą również w życie wieczne i postrzegają teraźniejszość jako jego fragment.
    Boska Nauka traktuje umysł jako ogniwo wiążące człowieka z Bogiem, czyli Bożym umysłem, i pokazuje, jak funkcjonowanie umysłu wpływa na ciało i sytuacje, w których się znajdujemy. Duży nacisk kładzie się na sprawczą moc każdej myśli, uczucia, słowa i działania w naszym życiu.
    Modlitwy nie uważa się za sposób wpływania na Boga, lecz za metodę poszerzania horyzontów i przekształcania umysłu umożliwiającą zmianę samego siebie. Jako odłam chrześcijaństwa Boska Nauka podtrzymuje tezę o boskości Jezusa, lecz idzie dalej i zapewnia, że dziećmi Boga - a więc istotami boskimi w swej naturze - są wszyscy ludzie. Jezus urzeczywistnił boski potencjał i starał się pokazać, jak my moglibyśmy to zrobić. Zbawienie jest zatem pogłębionym zrozumieniem swej wrodzonej boskości i potencjału doskonałości poprzez życie zgodne z tym, co pokazał nam Jezus.
     Wiele nakazów Boskiej Nauki będących podstawą dzieł dr. Murphy''ego ma też sens dla niechrześcijan i jest przez nich akceptowanych. I rzeczywiście, podobne nauki można znaleźć w pismach buddyjskich, w Koranie, Talmudzie oraz w dziełach filozofów wielu kultur. Dr Murphy zachęca nas do zachowania otwartego umysłu i niedopuszczania do tego, aby przyjęte z góry poglądy i uprzedzenia uniemożliwiały nam poznawanie, pojmowanie i stosowanie koncepcji przedłożonych w książce Wzbogać swoje życie, dzięki którym będziemy mogli wykorzystać swój potencjał siłą podświadomego umysłu i wieść bogatsze życie.

'

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Joseph Murphy

 • Tytuł oryginału: 

  Maximize Your Potential Through the Power of Your Subconscious Mind for an Enriched Life

 • Liczba stron: 

  312

 • Wymiary: 

  128x210

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-7510-199-7

 • Tłumacz: 

  Piotr Turski

 • Rok wydania: 

  2009

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...