Zapobieganie Chorobom Serca
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-89624-78-9
Autor: Robert E.Kowalski
EAN: 9788389624789
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Mada

Wprowadzenie do książki

Zapobieganie chorobom serca

Zdrowe dla serca zalecenia Roberta E. Kowalskiego


Poznaj swój profil lipidowy
Cholesterol i trójgłicerydy wraz z innymi mniej znanymi tłuszczami występującymi we krwi noszą ogólną nazwę związków lipidowych. Oto jak przedstawia się optymalny profil lipidowy: cholesterol całkowity („zły” cholesterol LDL oraz „dobry” HDL) poniżej 180; LDL poniżej 100, HDL powyżej 40 (u mężczyzn) i 45 (u kobiet); poziom trój glicerydów poniżej 150.

Przyjmuj suplementy w witaminą B
Najnowsze badania nad homocysteiną, produktem metabolizmu białka, którego podwyższone stężenie jest równie groźne jak za wysoki poziom cholesterolu, wykazują, że przyjmowanie witaminy B w suplementach może całkowicie wyeliminować ten czynnik ryzyka.

Regularnie szczotkuj zęby i czyść je nicią dentystyczną
Różne infekcje bakteryjne mogą mieć udział w tworzeniu się zatorów w tętnicach, dlatego pieczołowita higiena jamy ustnej stanowi jedno z łatwych rozwiązań.

Spaceruj, często i ochoczo
Siedzący tryb życia zwiększa ryzyko chorób serca, jednak można zwiększyć stopień aktywności fizycznej bez konieczności chodzenia na siłownię łub wyczynowego biegania.

Zbadaj poziom białka C-reaktywnego
Poddaj się testowi na poziom białka C-reaktywnego. Wiadomo obecnie, że wieńcową chorobę serca wywołuje stan zapalny. Warto więc sprawdzić stężenie takiego białka, świadczącego o stanie zapalnym, co pomoże w ocenie zdrowotnego ryzyka. Jedna aspiryna dziennie zmniejsza to ryzyko.

Dowiedz się czegoś o diecie i suplementach dietetycznych
Nowo odkryte czynniki ryzyka, w tym niewielkie zbite cząsteczki LDL i lipoprotein(a) można wyeliminować za pomocą suplementów dietetycznych. Pewien ekstrakt roślinny całkowicie blokuje absorpcję cholesterolu z pożywienia, a to oznacza, że nawet „sercowcy” mogą bez większych obaw jadać zasobne w cholesterol produkty spożywcze.

Szczegóły

 • Autor: 

  Robert E.Kowalski

 • Objętość: 

  344

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  145x205

 • ISBN: 

  978-83-89624-78-9

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...