Zwyciężyć Chorobę
Wczytuję dane...
KOD: 83-86757-26-4
Autor: Mariusz Wirga
Koszt wysyłki od: 4.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Zwyciężyć chorobę

   Książkę Zwyciężyć chorobę napisałem dla zainteresowanych różnymi wymiarami naszej egzystencji. Dla tych, którzy chcą się nauczyć rozumieć samych siebie, radzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami.   Dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoją osobowość i, poprzez osiągnięcie harmonii psychicznej, odczuwać szczęście oraz czerpać radość z życia w każdym jego momencie.
   W ostatnich latach nastąpił ogromny rozwój medycyny. Możemy dziś rozpoznawać i leczyć choroby, wobec których ludzkość była dotychczas bezradna. Mimo to większość lekarzy przyznaje, że chęć wyzdrowienia, wiara i nadzieja mają często decydujące znaczenie w powracaniu do zdrowia. W obliczu wielkich dokonań medycyny zastanawia fakt, że tak niewiele się robi, by wzmacniać wolę życia pacjentów. Przedstawiony w książce Zwyciężyć chorobę program terapeutyczny pozwala wpływać właśnie na psychiczne aspekty chorowania i zdrowienia. Dlatego może być ona szczególnie przydatna osobom chcącym odzyskać zdrowie, a przede wszystkim cierpiącym na ciężkie choroby przewlekłe. Ważna jest tu zwłaszcza część II, w której opisane są w skrócie założenia i podstawy programu, oraz części III i IV zawierające instrukcje do ćwiczeń pobudzających organizm do zdrowienia.
   Zebrane tu materiały oparte są w głównej mierze na doświadczeniach i publikacjach Carla Simontona - onkologa, który już od ponad trzydziestu lat z dużym powodzeniem stosuje ten program leczniczy w swoim ośrodku leczenia raka w Santa Barbara (Kalifornia) w USA. Pisząc tę książkę opierałem się również na doświadczeniach moich i mojej żony Aleksandry Wirgi z Todd Kancer Institute w Long Beach w Kalifornii.    Program Simontona jest coraz szerzej stosowany w Stanach Zjednoczonych i innych krajach - w Japonii, Holandii, Niemczech, Szwajcarii, Austrii, a także w Polsce, gdzie powstaje właśnie Simontonowski Instytut Zdrowia (Poznań).
   Na książkę Zwyciężyć chorobę składa się także to, czego nauczyłem się wraz z moimi współpracownikami w kontaktach z naszymi pacjentami. Dokumentuje ona moją drogę w dziedzinie psychoonkologii oraz to, czym ona jest dla mnie teraz. Bardzo cieszy mnie fakt, że rozwija się ona w moim ojczystym kraju i są tutaj ludzie, którzy wspierają ten rozwój.
Z wielkim zaangażowaniem pracują nad rozpowszechnieniem Programu Simontona ludzie ze Stowarzyszenia „Lekarzy Nadziei” z Wrocławia, Simontonowskiego Instytutu Zdrowia z Poznania oraz cały zespół terapeutów, z którymi współpracuję ja i Carl Simonton.
   Pierwsze wydanie książki Zwyciężyć chorobę ukazało się w roku 1990 w formie broszurowej i było rozprowadzane jedynie wśród naszych pacjentów. Obecne wydanie jest znacznie bogatsze - dodałem informacje, które w pracy z pacjentami okazały się bardzo istotne. W ten sposób powstał m.in. rozdział I, w którym przedstawiam podstawowe informacje dotyczące rozpoznawania, leczenia i zapobiegania nowotworom złośliwym. Rak wywołuje ciągle jeszcze wiele emocji i lęku oraz wiąże się z licznymi przesądami. Rzetelne informacje pomagają nam zachowywać się racjonalnie i nie dopuszczać, by nasz rozsądek był paraliżowany przez strach. W rozdziale I znajdują się także informacje dotyczące chorób układu krążenia.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Mariusz Wirga

 • Liczba stron: 

  149

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-86757-26-4

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...