Wczytuję dane...
KOD: 978-83-938577-0-8
Autor: Tejguru Sirshree Tejparkhiji
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Mistrz Siddharthy Cel Duszy

   Myśl inspirująca tę książkę została zaczerpnięta z życia Siddharthy Gautamy Buddy, jednego z największych luminarzy duchowych, którzy kiedykolwiek żyli na Ziemi. Postacie w opowieści są fikcyjne, ale przekazują największą i najważniejszą prawdę. Czym jest ta Prawda? Jaki jest morał tej opowieści? Zrozum my to na przykładzie:
   Gąsienica żyje w swoim kokonie i nie zna niczego poza nim. Gdyby jej powiedzieć: „Motyl lata gdziekolwiek zechce, może dotrzeć do każdego ogrodu, do każdego kwiatu. To ty jesteś tym motylem!" - czy gąsienica w to uwierzy? Prawdopodobnie nie. Przeciwnie, odrzuci to i powie: „Utknęłam w tym kokonie, nie mogę wyjść, ledwie się ruszam, a ty mi mówisz o wydostawaniu się i lataniu? Nie mogę sobie nawet wyobrazić takiej fantazji!"
   Wtedy powiesz potencjalnemu motylowi: „Dobrze, nie wyobrażaj sobie tego teraz. Po prostu włóż całą swoją energię w stan, w którym się teraz znajdujesz, w tym miejscu, w czasie, gdzie teraz jesteś. Miej wiarę, że jest na zewnątrz Najwyższe Życie. Zacznij działać z przekonaniem, że w końcu staniesz się motylem i odlecisz wolny.
   Jeśli zaczniesz w to wkładać całą swoją moc, to za kilka dni będziesz w stanie wydostać się z ograniczenia kokonu i latać. W przeciwnym razie - pozostaniesz tam, gdzie jesteś."
  Musisz wiedzieć, że kiedy gąsienica walczy, żeby wydostać się T. kokonu, to używając swoich słabych skrzydełek, pomaga im rozwinąć się i nabrać sił. Gąsienice, które nie wkładają energii w wydostanie się, pozostają w kokonie. Nawet gdyby ktoś zlitował się i otworzył dla nich kokon, to wcale by im nie pomógł. Po wyjściu na zewnątrz skrzydła gąsienicy nie rozłożyłyby się, ponieważ nie wytworzyła ona koniecznego nacisku, by je rozprostować. Dopiero wtedy, kiedy zastosuje niezbędną siłę i zawalczy, skrzydła rozwiną się i otworzą.
   Osoba, która chciałaby pomóc gąsienicy, skrzywdziłaby ją. Ten, kto rozumie Prawdę, nie będzie próbował otwierać kokonu. Zamiast tego, będzie stale przypominać gąsienicy: „Możesz latać jak motyl. Ból, któremu jesteś teraz poddawana, jest tylko koniecznym przygotowaniem do tego, byś mogła stać się motylem."
  Życie człowieka jest uderzająco podobne do życia gąsienicy. Kiedy spędza swoje życie pośród przyjemności i wygód na ziemi, nie rozpoznaje on lekcji, po których naukę tu przybył.
  Jeśli pozbawi się go nawet jednego z wielu przedmiotów, które mu służą, zaczyna on doświadczać cierpienia, czuje ból utraty. Stan tych, którzy posiadają wszystkie komforty i przyjemności od samego początku, jest bardzo podobny do stanu gąsienicy z opowieści.
  Nie zdają sobie oni sprawy z tego, że przybyli na Ziemię po to, by rozwinąć swój pełen potencjał. Dopiero w obliczu trudności człowiek może zastosować swoje siły mentalne i wzlecieć na najwyższe poziomy świadomości. Ludzie nie mają pojęcia o Najwyższym Życiu, które czeka na nich poza zasłoną śmierci. Tak jak gąsienica zdaje sobie sprawę z konieczności walki, by wydostać się na zewnątrz kokonu dopiero po tym jak z niego wyjdzie, tak samo ludzie - dopiero po przejściu smutnych wydarzeń w życiu - uświadamiają sobie, że były one po to, by ich wzmocnić.
   Życie na Ziemi przypomina ograniczenia kokonu - musisz zastosować całą swoją energię, by wydostać się z tych ograniczeń. Ta walka, by się wydostać, nie powinna być dla ciebie przyczyną cierpienia, ale źródłem radości. Teraz wiesz, że ten wysiłek pozwoli ci rozwinąć skrzydła i wzlecieć na wyżyny świadomości.
   W tej książce zawarta jest wiedza o życiu i umieraniu w taki sposób, byś mógł przygotować się do lotu już tu - na Ziemi.

- Sirshree

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Tejguru Sirshree Tejparkhiji

 • Tytuł oryginału: 

  Master of Buddha S.O.U.L Purpose

 • Liczba stron: 

  238

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-938577-0-8

 • Tłumacz: 

  Katarzyna Klonowska, Anna Roguska

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...