Wczytuję dane...
KOD: 978-83-63965-64-8
Autor: Amit Goswami
EAN: 9788363965648
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Illuminatio

Wprowadzenie do książki

Bóg jeszcze nie umarł

    Mam nadzieję, że pierwsza część niniejszej książki posłużyła wam jako dobre wprowadzenie do idei boga, którego ponownie odkrywamy dla świata nauki. Pokazała także, że naukowy bóg znacznie różni się od boga religii popularnych. Zauważcie jednak, że najbardziej fundamentalne podstawy - przyczynowość odgórna, istnienie ciał subtelnych i istota boskości - są ze sobą zgodne. Ta zgodność ma wielkie znaczenie, ufam więc, że zachęci ludzi do dialogu pomiędzy (nową) nauką a popularnymi dualistycznymi religiami. Jak obiecałem w Rozdziale 1, w częściach pierwszej, trzeciej i czwartej znajdziecie nowe dowody na istnienie boga.
    W części drugiej szczegółowo przedstawię naturę boskich kwantowych sygnatur i wyjaśnię ideę doświadczalnej weryfikacji przyczynowości odgórnej, nielokalności kwantowej, nieciągłości i zawilej hierarchii w psychologii oraz w biologii. Znajdzie się tam też wyjaśnienie różnic pomiędzy świadomością i nieświadomością oraz pomiędzy życiem a materią nieożywioną. Druga część niniejszej książki zakończy się rozważaniami na temat przemian kreatywnej, opartej na bogu teorii ewolucji, która wyjaśnia luki w zapisie kopalnym oraz odpowiada na pytania związane z teorią inteligentnego projektu.
    Część trzecia zawiera teoretyczne i doświadczalne dowody na istnienie ciał subtelnych; te aspekty subiektywności pozwalają nam rozszerzyć granice nauki tak, by móc zająć się „niemożliwymi” problemami natury biologicznej i psychologicznej. Mowa tu o pytaniach dotyczących natury i źródeł naszego poczucia istnienia, zagadnieniach związanych z zasadnością homeopatii i akupunktury oraz o technikach wróżbiarskich, takich jak radiestezja.
   Część trzecia opowiada także o nowej psychologii i sposobach, w jakich odkrywa ona „umysł boga”. Wyjaśniam tu, dlaczego mamy zarówno doświadczenia wewnętrzne, jak i zewnętrzne, a także dlaczego oba typy są istotne z punktu widzenia nauki. Analizuję także cytat z Ewangelii wg św. Jana: „W domu Ojca mego jest mieszkań wiele”*. Czy bóg jest tam na górze, czy może jedynie tu na dole? Czy istnieje immanentnie wśród nas, czy może gdzieś indziej? Tego typu pytania rzucają nowe światło na sposób, w jaki powinniśmy badać i poznawać boga. Dane dotyczące snów, stanów świadomości, reinkarnacji, moralności i altruizmu odkrywają przed nami istotę duszy.
    Kreatywność, miłość, transformacja i uzdrawianie to przykłady boskiej przyczynowości odgórnej, którą omawiam w części czwartej. Wszystkie te zjawiska dają nam niepodważalne dowody na istnienie transcendentnego boga.
   Część piąta dotyczy aktywizmu kwantowego i czynności, których możemy dokonać, by pomóc w ewolucji własnej i przemianie społeczeństwa zgodnie z planem świadomości. Tutaj zastanowimy się, w jaki sposób uaktywnić transformacyjną moc fizyki kwantowej podczas naszej podróży po aktywizmie kwantowym.
    Niniejsza książka kończy się dwoma specjalnymi epilogami. Pierwszy zaadresowany jest do młodego naukowca, zdezorientowanego sprzecznymi roszczeniami nauki materialistycznej. Drugi pokazuje, że Jezus, ojciec chrześcijaństwa, był dobrze zaznajomiony z lekcjami fizyki kwantowej. On o wszystkim wiedział.

Szczegóły

 • Autor: 

  Amit Goswami

 • Tytuł oryginału: 

  God Is Not Dead: What Quantum Physics Tells Us about Our Origins and How We Should Live

 • Objętość: 

  344

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  145x205

 • ISBN: 

  978-83-63965-64-8

 • Tłumacz: 

  Bartłomiej Kotarski

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...