Wczytuję dane...
KOD: 978-83-64278-86-0
Autor: Bożena Przyjemska
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788364278860
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Vital

Wprowadzenie do książki

Z daleka od mleka

Cała prawda o szkodliwości mleka zwierzęcego i jego przetworów

   Mleko krowie nie jest odpowiednim dla człowieka pokarmem. Różni się bardzo od mleka ludzkiego, dlatego wywołuje reakcję immunologiczną i uszkadza organizm.
   Mleko krowie zawiera trzy razy więcej białka, prawie cztery razy więcej wapnia, pięć razy więcej fosforu i ponad trzy razy więcej sodu niż mleko ludzkie. Jest zaprogramowane przez przyrodę w taki sposób, aby w stosunkowo krótkim czasie wy-karmić duże zwierzę o dużej masie kostnej. Ludzkie niemowlę w chwili urodzenia waży 3-4 kilogramy i na osiągnięcie wagi 50-90 kilogramów potrzebuje osiemnastu lat. Waga urodzeniowa cielęcia wynosi 40 kilogramów, a cielę na osiągnięcie wagi 900 kilogramów potrzebuje dwóch lat. Duże ilości białka, tłuszczu i soli mineralnych w mleku krowim są więc uzasadnione dla cielęcia, ale podawane niemowlęciu trwale uszkadzają delikatny organizm. W świecie ssaków nieznane jest odżywianie się mlekiem jednego gatunku przez inny gatunek. Człowiek, gwałcąc to prawo, doczekał się zemsty przyrody.
   W mojej książce próbowałam zgromadzić badania i wydobyć je na światło dziennie, aby uświadomić zagrożenia płynące ze spożywania tego „życiodajnego napoju”, jak nazywa się mleko krowie.

  Książkę Bożeny Przyjemskiej „Z daleka od mleka”, jak również jej poprzednią książkę „Niebezpieczne zboża”, przeczytałam z wielkim zainteresowaniem. Autorka zadała sobie wiele trudu, żeby przedstawić ogrom druzgocących argumentów przeciwko spożywaniu mleka, a wcześniej też glutenu. Potwierdzam słuszność tych tez. Od około 10 lat, kiedy to wprowadziliśmy testy na nietolerancję pokarmową u kuracjuszy będących na diecie warzywno-owocowej, nietolerancja kazeiny mleka i glutenu zbóż okazała się być najczęstsza, a eliminacja tych białek z diety w wielu przypadkach dawała trwałą poprawę zdrowia. Nawet przed około 100 laty słynny szwajcarski lekarz dr Bricher Benner proroczo odradzał picie mleka krowiego, w zamian proponując mleko roślinne. Uważam, że książkę tę powinni przeczytać nie tylko potencjalni pacjenci, ale także lekarze, aby móc zwiększyć skuteczność leczenia i wspólnie cieszyć się zdrowiem.

- dr Ewa Dąbrowska,
autorka diety warzywno-owocowej
i książki Ciało i ducha ratujmy żywieniem

   Przestać spożywać nabiał. Wszystkie ssaki piją mleko matki. My pijemy od krowy, nie będąc krowami. Jest to jedna z cywilizacyjnych pomyłek ludzkości. Każdy z rozdziałów jest niezwykle interesujący. Wykazanie związku między piciem mleka a częstszym występowaniem chociażby stwardnienia rozsianego stawia Autorkę poza wieloma paradygmatami nauki! Zalecanie jeszcze większego dziennego spożycia mleka w przypadku osteoporozy jest błędem w sztuce lekarskiej. Karmienie krowim mlekiem dzieci i młodzieży to już problem rangi prawie państwowej. Ukazanie się takiej książki w języku polskim jest wydarzeniem naukowym ogromnej wagi. Nie tylko trzeba polecać zainteresowanie tą lekturą, trzeba ją mieć w swojej bibliotece domowej. Piękny tytuł: Z daleka od mleka. Osobiście bardzo dziękuję.

- dr Eugeniusz Siwik

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Bożena Przyjemska

 • Liczba stron: 

  240

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-64278-86-0

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...