Wczytuję dane...
KOD: 978-83-62842-16-2
Autor: Patrick Obissier
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788362842162
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Virgo

Wprowadzenie do książki

Zrozumieć swoje choroby

   Ludzie, rozpatrując choroby jako samodzielne zjawiska - oddzielając je od historii emocjonalnej chorego - wierzą, że są one rodzajem .błędu”. za który należy winić wrodzoną lub nabytą słabowitość organizmu, pojawiającą się bez przyczyny. Jednak, patrząc z szerszej perspektywy-, choroby okazują się procesem przystosowania narządów do problemów, których chory nie rozwiązał (problemów prawdziwych, wymyślonych lub symbolicznych obecnych. jak i przeszłych, już przeżytych przez przodków). Są one tym. co w pierwszej kolejności ratowało życie.
   Choroba jest archaiczną odpowiedzią daną przez jakąś część żywej istoty (np. kolano albo nerkę. ucho. naczynie krwionośne, korę - w przypadku świata roślin itp.) na konflikt przeżywany przez cały organizm. Kiedy ten konflikt w taki czy inny sposób znika - odpowiedź na niego staje się bezużyteczna - na rozkaz mózgu choroba zostaje zatrzymana, nie postępuje dalej, zostaje dezaktywowana i zlikwidowana.
   W tej książce proponuję od nowa spojrzeć na choroby. Chcę podzielić się z Wami moimi przekonaniami, wytłumaczyć to. co krok po kroku stawało się dla mnie oczywiste że istnieje tylko jeden aktywator wszystkich chorób, źe potrafią one znikać, źe populacja bakterii, która rozwija się podczas infekcji symbolicznie próbuje pomóc człowiekowi w rozwiązaniu jego konfliktu, że rak jest rozrostem przystosowawczym doskonale podporządkowanym i zorganizowanym, że przerzuty nowotworowe wynikają z wielu niebezpieczeństw będących .w zawieszeniu” - w przypadku tych ostatnich niektóre przerzuty są spowodowane przez diagnozy lekarskie oraz wiele innych czynników.
   Żywe istoty, zmuszone do ciągłego przystosowywania się. wypracowały na przestrzeni prawie czterech miliardów lat pewne strategie - fortele wojenne.

Te strategie występują w trzech porządkach:

 • wewnątrz organizmu (choroby organiczne). 
 • behawioralnie (choroby psychiczne), 
 • zewnętrznie (los. wpływ istoty na otoczenie i odwrotnie, zmiany miejsca pobytu i podejmowane działania). 

   Dzięki tym sztuczkom jednostka i jej ród zyskują więcej, niż mogłoby się wydawać - jest to najlepsze rozwiązanie biologiczne, ukryte, lecz obecne w każdym z nas. Są to rozwiązania, a nie problemy. To. co uznajemy za choroby i dotąd leczyliśmy, zostało stworzone przez Naturę w innym celu. Spójrzmy na choroby z tej właśnie - nowej perspektywy.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Patrick Obissier

 • Tytuł oryginału: 

  Biogenealogy: Decoding the Psychic Roots of Illness: Freedom from the Ancestral Origins of Disease

 • Liczba stron: 

  240

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-62842-16-2

 • Tłumacz: 

  Paulina Piotrowska

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...